Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Tényleg lehetetlen manapság...

Tényleg lehetetlen manapság lakást venni? Vagy tényleg kellett az az autó???

Figyelt kérdés

Nem is figyelemfelhívásnak szánnám, inkább tanulságnak. Tanulságnak arról, hogy mennyire sok hülye döntést tud hozni az ember fiatal korában, és emiatt később csak fogja a fejét.


Egyetem után vidéken kezdtem el dolgozni egy német SSC-nél még 2015-ben, vicces nettó 160 ezer HUF-ért. Fiatal voltam, 23 éves, lakáson még véletlenül sem gondolkodtam, élj a mának!

Elég nagy butaság volt mikor kitaláltam, hogy kellene most már egy autó, későbbiekben úgyis jobban fogok keresni, és akkor már majd könnyen kifizetem, persze így is belefér, havi húsz nem sok, 5 évre.

Így vettem fel 890 ezer HUF hitelt, 0 (nulla) megtakarítással, hogy azonnal átforgassam egy VW Golf-ba az összeg kb. 90%-át, picit hagyva a szokásos illetéknek, biztosításnak, stb.

Öröm volt és boldogság, hiszen a kocsi törlesztője, üzemanyag, albi, rezsi után is megmaradt a fizumból kb. 60 ezer HUF, ami akkortájt 2015-ben még valóban elég is volt elvegetálni a hónapot.

A komolyabb bajok csak 1 év múlva jöttek, amikor gumit kellett cserélni, kiderült, hogy a klímát nem utántölteni kell, hanem kompletten cserélni a kompresszort stb... Szóval jah, rendesen be...ptam.

Lépni kellett, így csekély tapasztalatommal felköltöztem Pestre, immár 280-at kerestem, bár a növekvő albi mellett ez azt jelentette, hogy nem 60, hanem kb. 100 maradt a zsebemben havonta, még mindig elég csóró voltam, és ezt is elapasztotta a havi kiadások és szervíz.

Itt már 2 évet vett el az életemből a kocsi, de keserű szájízzel, de azért szerettem a kényelmet. Konkrétan a ház előtt állt meg a villamos, és a munkahelyig vitt, de én azt a 25 perces villamos utat rendre kiváltottam 10 perc autózással, mert hát kényelmes volt :)

És akkor egyszer szétrobbant alattam a kuplung, távesz baktalesz.

2 kiló volt a javíttatás, akkori csajom adott kölcsön... Hagyjuk...

Kifizettem mindent, és épp abban a pillanatban működött a kocsi, rögtön eladtam bukóval, de a fennmaradó hitelt legalább kinulláztam, muszáj volt.

Elég lúzernek éreztem magam, de aztán erőt vettem magamon, és ismét sikerült munkát váltanom, majd ismét, most már 2 éve konkrétan 3x-át keresem annak a pénznek nettóban, mint amikor a kocsit vettem.

MEG SEM FORDULNA a fejemben, hogy vegyek még egyszer.

A pénzem láss csodát gyűlik, és meg is lett volna a 20% önerő egy szaros pesti garzonra, ha közben a Covid miatt nem találták volna ki a bankok, hogy most már 30% önerő az új 20, na mindegy gyűjtünk még egy kicsit, de amire fel szeretném hívni a figyelmet, és tanúlságot mutatni, hogy sajnos saját bőrömön kellett megtanulnom, hogy az autó a legjobb pénz temető fiatal korban, és ha lenne kis önfegyelme az embernek, akkor jobb helyekre is mehetne a pénz.

Nyilván sokat segített rajtam, hogy egyébként mellette mindig sikerült munkahelyet váltanom, jobb helyeken SSC huszárkodni, de még így is odébb van a saját lakás, pedig ha sosem veszem meg azt a szart és odafigyelek a kicsire is már rég meg lett volna.


Szomorú kijelenteni, de most mai fejjel azt mondom, hogy Nettó 200 alatti fizuból bődületes felelőtlenség kocsira hitelt felvenni, ne tegyétek, még 300 alatt is hülyeség szerintem, ha egyszer az életben szeretnétek saját lakást. Én már szerintem megvárom míg egyszer hozzám vág egyet a cég, egyszerűen hányingert kapok, ha rágondolok, hogy szervízbe kell vinni :)


OK tudom, hogy nyilván jönnek majd a megmondóemberek, hogy belenyúltam, meg nem mindenki jár így, illetve ez egy hobbi, életérzés, stb. stb. de azért maradjunk a realitások talaján. Égettem a pénzt, rongyot ráztam, nem volt mire. Majd ebből remélhetőleg tanul valaki más.



#lakáshitel #használt autó hitelre #autó részletre #nettó 200-ból autót #hitelre kocsit #ne vegyél fel autóra hitelt
2020. szept. 14. 21:43
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Szerintem nincs annál rosszabb (legyen szó akár férfiről, akár nőről), amikor az egyik fél baromi jól keres és megtehetné, hogy kényelmes életet éljen (nyilván nem milliomosról beszélek azért), de a másik fél miatt még is szerénységben élnek."


Ez nyilvánvaló sarkítás.


Ha az egyik baromira jól keres, akkor elviheti a szegény párját bárhová.


Így is nehéz párt találni. Ha szerelem van akkor majd mondjam neki, hogy még a bankszámládra ránéznék:D

2020. szept. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"hasonló kvalitású társat kell találni. Szerintem nincs annál rosszabb (legyen szó akár férfiről, akár nőről), amikor az egyik fél baromi jól keres és megtehetné, hogy kényelmes életet éljen (nyilván nem milliomosról beszélek azért), de a másik fél miatt még is szerénységben élnek"


Hát, nem tudom, nekem eleve érdekes ez a megközelítés. Onnantól, hogy összeköltöztünk, nálunk nem volt olyan, hogy "én megengedhetem" meg "te megengedheted", hanem az volt, hogy MI megengedhetjük. Sose számoltunk úgy, hogy nekem ennyi pénzem van, neki meg annyi, mindig NEKÜNK volt pénzünk, függetlenül attól, hogy ki mennyit keres. Több, mint 9 éve költöztünk össze, ezalatt keresett ő jobban, én rosszabbul, most ő keres közepesen, én meg elég jól, de soha nem jutott eszünkbe külön nézegetni a bevételeinket. És igen, ez azzal jár, hogy a jobban kereső fél húzza feljebb a másikat, aki amúgy nem engedhetné meg magának azt a színvonalat, de nem gondolom, hogy egy párkapcsolatban ennek problémának kellene lennie.

2020. szept. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
0%
Pedig nagyon nagyon sok kapcsolat megy tönkre az anyagiak miatt mégis. Nagyon kevesen tudják ezt jól kezelni, ahogy a különböző költési szokásokat is.
2020. szept. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!