Miért csak azok tudnak sikeresek lenni az életben akik gazdag családból származnak?
#14 Nem értem mi a problémád? Ha beleszületsz egy milliomos családba és 8 éves korodra már 3 nyelven beszélsz és bejártad a fél világot, meg a szüleid magánsuliba járattatnak és megtanítják neked, hogy a tanulás nem ördögtől való... az előny. Ezt nem vitatja senki.
De ettől függetlenül még egy szegény ember is eljuthat a szegénységből a normális élet szintjére anyagilag, ha felismeri, hogy ez rajta múlik és nem másokon.
Hosszabb időbe telik? Igen.
Többet kell érte "szenvednie"? Igen.
És ehhez még csak milliós fizetés se kell, csak azt felismerni, hogy a megkapott pénzt ne szórd el túlárazott vagy épp felesleges dolgokra. Kis pénzügyi tudatosság, amit össze lehet szedni akár magunktól is, csak onnan hogy nézed hogy a többség mi mindenre költ feleslegesen.
"Egy alkalmazotti fizetés soha nem lesz milliós fizetés havonta még akkor sem ha valakinek 5 diplomája van. Ehhez vállalkozni kell de a vállalkozáshoz ami valóban hozna pénzt is rengeteg tőke kell és nagy adag szerencse"
Ez konkrétan hazugság, így értelmét veszti a kérdés.
#20 "amikor valaki egyszerűen azért nem tud egyetemre menni például, mert NEM ENGEDHETI MEG MAGÁNAK A CSALÁD."
Nem is a családnak kell ezt fizetnie, hanem neki. Egyetemre menő ember elmúlt 18, jogilag felnőtt ember.
Amúgy meg kis odarakással mindenkinek van lehetősége államilag támogatott képzésre menni, meg kollégiumba + mehet diákmunkázni is.
Volt olyan munkatársam aki 30 évesen kezdett bele az egyetembe és gyerek mellett csinálta végig, addig meg kuporgatott rá és volt mögötte 10 év munkaviszony már.. amit elég sz@r helyeken szedett össze.
Lehet itt sorolni az érveket, DE aki előre akar jutni, azt TESZ érte és NEM a "miért nem" re gyárt millió+1 kifogást.
Az igaz, hogy könnyebb nekik,az nem hogy lehetetlen jó fizu.
Szegény családban nőttem fel. 16 évesen átmentem estire és gyárban dolgoztam. Így érettségiztem. Utána így diplomáztam levelezőn. 21 évesen felvettek asszisztensnek, 25 évesen senior supervisor lettem a munkahelyemen, most 31 évesen branch manager, 7 számjegyű bruttóval. Szóval azért nem lehetetlen. Orvos szerettem volna amúgy lenni, ahhoz sajna tényleg kell a támogatás családból.
"Nem is a családnak kell ezt fizetnie, hanem neki. Egyetemre menő ember elmúlt 18, jogilag felnőtt ember."
De bezony, ha ezt nem a család fizeti ki, akkor a legtöbb szakot nem lehet elvégezni. Ezzel nem is akarok vitatkozni. Egy komolyabb egyetem mellett nincs arra ideje és energiája egy hallgatónak, hogy végig dolgozzon.
Én például az egyetemi időm nagy részében dolgoztam, de igazából ez is inkább azért sikerült, mert szerencséses találtam 1-2 évre egy láblógatós munkát, ami belefért az időmbe. Ha nincs ilyen szerencsém, akkor ennél is nagyobb szenvedés lett volna és így sem volt sétagalopp.
"Amúgy meg kis odarakással mindenkinek van lehetősége államilag támogatott képzésre menni, meg kollégiumba + mehet diákmunkázni is."
Őszintén szólva 10 éve én is ezt mondtam volna, ma már egyértelműen nem. Amikor az egyetemet kezdtem a 2010-es évek elején, akkor szinte tényleg mindenki aki kollégiumba akart kerülni, azt felvették. Ma már foggal-körömmel kell ezért küzdeni. Én is kiestem kollégiumból amikor megugrottak az ingatlanárak. Majdnem kitűnő tanulmányi átlaggal, úgy hogy a szüleim átlag alatt keresnek és nagycsaládosok vagyunk, emellett 200+ km-re laktam az egyetemtől. Aztán vethettem bele magamat DIÁKFIZETÉSBŐL a fővárosi albérletpiacba. Remélem nem kell azt ecsetelnem, hogy hány havi diákbérem volt akkor egy albérlet havidíja :) Még úgy is irtózatosan drága, ha többen vagytok...
"Volt olyan munkatársam aki 30 évesen kezdett bele az egyetembe és gyerek mellett csinálta végig, addig meg kuporgatott rá és volt mögötte 10 év munkaviszony már.. amit elég sz@r helyeken szedett össze."
És ez mennyivel könnyebb helyzet annál, mint ha több órányi vonatútra laksz a legközelebbi valamire való egyetemtől, 18 éves vagy, nincs munkatapasztalatod, azt sem tudod hogy működik a világ, anyád egyedül nevel minimálbérből, te meg még középiskolában is alkalmi munkákat végeztél azért, hogy egyáltalán a tanszereidet emg tudd venni? Mert baromi sok ilyen gyerek van (és mint írtam: személyesen is ismerek ilyeneket és ez még csak nem is Borsod).
Nem azt mondom, hogy nem lehet kitörni a brutálisan hátrányos helyzetből is, de bizony erre a többség nem képes, olyanok se, akik mondjuk a társadalom közepéről indulva röhögve végigcsinálták volna a ma ideálisnak gondolt tanulmányi és karrierutat.
27
Igen, de ő a kommunizmusban nőtt fel ahol csak az számított, hogy mekkora seggny.ló vagy, aztán jött a rendszerváltás meg a privatizáció, ahol ingyen lophattak el állami cégeket. Ilyen lehetősége a mai generációnak nem lesz.
"Csányi Sándor (NEM a színész), az egyik leggazdagabb magyar, mélyszegény családból származik....."
Azon kívül, hogy ez nem jelent semmit, azért érdemes hozzátenni, hogy eléggé megkérdőjelezhető módon szerezte a vagyonát :)
A magyar gazdasági és politikai elit döntő többsége egyáltalán nem a társadalom aljáról jutott fel a csúcsra.
Borzasztóan gyenge itthon a társadalmi mobilitás:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!