Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csinálok rosszul? Sosem...

Mit csinálok rosszul? Sosem lesz munkám?

Figyelt kérdés

Katedra nélküli pedagógus vagyok. 3 évig óraadóként tanítottam, de kevés a gyerek, s így mennem kellett, illetve én magam is úgy gondoltam, hogy olyan állást szeretnék, ami stabilabb, teljes embert kíván, teljes munkaidős. Persze az óraadói állásomat is szerettem és teljes odaadással, lendülettel végeztem, de nem számított a nyugdíjhoz.


14 éves korom óta minden nyáron dolgoztam/dolgozok, így idén is. Közben persze adtam befelé az önéletrajzokat, pályáztam, elsősorban tanári, nevelői, pedagógiával kapcsolatos helyekre, de volt titkárnői, eladói, kereskedelmi asszisztensi, köztisztviselői stb. állásra is. Még sem sikerül. Pedig hajlandó vagyok lakhelyet változtatni, Pestre is felköltöznék vidékről, de mégis mindig az olyan e-mail-ek, levelek találnak meg, melyek így kezdődnek: "Sajnálattal értesítjük...".

Mit csinálok rosszul? Tudom, hogy nem könnyű munkát találni, s más is van hasonló cipőben, de már ezt nem sokáig bírom.

Annyi elvárásom van a munkával kapcsolatban, hogy ne legyen házalós/ügynökös, szabad legyen a hétvége (vagy legalább egy hónapban egy hétvége és az ünnepek), olyan bér legyen, amiből meg lehet élni (semmi luxusra nem vágyom, csak fenn lehessen tartani egy albérletet és ne kelljen koldulnom a kajáért). Az már bónusz, ha félre is tudok tenni valamennyit.

Mindig az ügynök - melók, biztosítók stb. találnak meg.

Hogyan változtassak? Egy elkeseredett álláskereső.


2010. aug. 30. 18:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
00:44 vagyok. Aranyos volt, ahogy leírtad, miért nem foglalkoznál MLM-mel, pedig nem is ajánlottam neked. Az csak egy példa volt a hozzáállásra. A lényeg az, hogy legyél nyitott, hogy mást csinálj legalább átmenetileg, mint amit szeretnél. A világ tele van klassz dolgokkal, amelyek nagy részéről sejtelmed sem lehet, amíg ki nem próbálod. Másfelől nézve nagyszerű, hogy neked a tanítás a szenvedélyed, de senkinek sem kötelessége, hogy téged tanárként foglalkoztasson. Nem hiszem, hogy megengedheted magadnak azt a luxust, hogy csak egy lábon állsz. A megélhetésed komoly veszélybe kerül, ha nem tudsz legalább két dologgal pénzt csinálni magadnak. Ha az egyik borul, legyen másik.
2010. szept. 2. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó igazad van! Talán nem vagyok elég bátor! Mindig szerettem tudni, hogy hányadán állok, látni előre a lehetőségeket. Sok minden érdekel, többféle irányvonalam is van, csak gyáva vagyok elindulni, mert félek, hogy mellé nyúlok, hogy azt a kevés tőkét, amit megszereztem, azt is elbukom.

Persze tudom, hogy aki nem kockáztat, az nem is nyer.

Most másfelé nézelődöm, aztán majd csak lesz valahogy.

2010. szept. 2. 11:15
 13/14 anonim ***** válasza:
Sok sikert hozzá. Ha tudod, mi a problmád, csak egy döntésen múlik.
2010. szept. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Igaz, hogy már sok idő eltelt a kérdés feltétele óta, de sikerült azóta valami? Pontosan ugyanebben a cipőben járok, eléggé ki vagyok borulva!

Én tanító vagy, most mesterképzésre járok, vidékről szeretnék felköltözni Pestre vagy valamelyik nagyobb városba.

Egyetlen önéletrajzom sem volt nyerő, tudom, hogy hülyeséget nem írtam bele..

2012. jan. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!