Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek mit csinálok rosszul?

Szerintetek mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

1,5 hónapja vagyok álláskereső. 26 éves diplomás lány vidéki megyeszékhelyen. - közgazdász, 3 év gyakorlat, angol középf. - Vagy 20 helyre - ahova kb. megfeleltem - küldtem pályázatat, semmi. Kezdek besavanyodni!

Kapcsolataim nem olyan körökben vannak...

Ötletek?


2011. febr. 11. 12:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Másfél hónap azért még nem olyan sok, fel a fejjel! Biztos találsz majd vmi jót. Nem tudom, milyen a taktikád, de ne csak oda küldözgess önéletrajzot és motivációs levelet, ahol meghirdetnek állást, hanem mindenféle céghez, ahol el tudod képzelni, hogy tudnál dolgozni. Húsz hely amúgy szerintem kevés....Annál jóval több helyen kell pályázgatni. Nézd át az önéletrajzod, motiv. leveled is, hogy tuti elég hatásos-e, benne van-e minden fontos dolog, ami alapján felfigyelnek rád. És ne mindenhova ugyanazt a sablont küld, hanem a céghez, pozícióhoz igazodva alakítgasd őket. Amíg pedig nem dolgozol, fejleszd az angol tudásod, vagy kezdj el egy új nyelvet tanulni, hogy hasznosan töltsd az időt.

Sok sikert!

2011. febr. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sajnos manapság ez van... Én is diplomás vagyok, 2007-ben kb. 2 hét kellett, hogy találjak egy normális állást, aztán családi okok miatt (költözés, egyéb) próbaidőn belül kiléptem, majd amikor már rendeződtek a dolgok, akkor ismét 2 hét kellett ahhoz, hogy új állást találjak. Most 2010. decembere óta keresek munkát és én is azt tapasztalom mint te, hogy a legtöbb helyről még interjúra sem hívnak be. Pedig voltak olyna hirdetések, amiket mintha csak az én eddigi pályafutásomról írtak volna és még ezekről a helyekről sem hívtak be! Nem könnyű sajnos, pedig én pesti vagyok, de még így sem. Olyanok persze akadnak, ahol kb. annyi fizut ajánlanak, hogy annál még pályakezdő koromban is többet kerestem (1997. ősze óta vagyok a munkaerőpiacon).
2011. febr. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Bocs, elírtam. 2002 óta vagyok a munkaerőpiacon, az 1997 az érettségi éve volt.
2011. febr. 11. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm szakmérnökivel másfél évig küldözgette az önéletrajzát különböző helyekre, volt ahova be is hívták elbeszélgetésre és semmi. Majd egyszer kapott egy levelet az egyik helyről, hogy amennyiben még nincs munkája, ismét menjen be. Kiderült, hogy akit akkor felvettek, az "megfutamodott" a feladat elől. Persze, hogy az ismerősöm elfogadta az állást. Ilyen is van!
2011. febr. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!