Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mennek az emberek...

Miért mennek az emberek gyárba dolgozni?

Figyelt kérdés

Nem provokálni akarok a kérdésemmel, csak simán felteszek egy kérdést, ennyi…

Ettől függetlenül biztos lesz akit triggerel majd.

Ezzel nem tudok mit csinálni, de kérlek kulturáltan válaszoljatok!


Szóval én nem értem, hogy miért mennek el az emberek gyárba dolgozni, s hogy emiatt miért nem szabad lenézni Őket (nem emberi mivoltukban, hanem pusztán emiatt a döntésük miatt).


Mindenki tudja, hogy azért Magyarországon vannak jelen ezek a gyárak, s azon belül is többnyire a legszegényebb városokban, mert itt kevesebbet kell fizetni a dolgozóknak mint nyugaton…

De aztán a kész termékeket nyugaton adják el, vagy ha nem akkor is nyugati áron adják pl. itthon is.


Nekem ne mondja senki, hogy valaki élvezi a 12 órázást, 4 műszakban nettó 200,000 forintért.


És azt, hogy ezzel a multit szolgálja ki, nem teremt semmit…

Csak szennyezi a környezetet és esetleg még a fogyasztói társadalom igényeit is kiszolgálja, de ennyi.

Nem hasznos…


Ezt szokták ugye felhozni érvként, hogy ezt a munkát is el kell végeznie valakinek.


De ez nem is igaz…

Nem “kell”.


Egy kukás tényleg értéket teremt pl. s azt tényleg el kell végeznie valakinek, mert a modern társadalmak alapszükséglete.



2021. aug. 13. 09:02
1 2 3 4 5 6
 41/57 anonim ***** válasza:
77%

40: azzal azért erősen vitatkoznék amit az értékteremtésről írtál. Az alkatrész az a fizikai végterméke az értékteremtő folyamatnak, de nem csupán abból tevődik össze, hogy valaki összeszerelt valamit a gyárban, az egy kis (de nyilván fontos) része annak.

Kell az, hogy versenyképes legyen a vevői ajánlat, hogy a stratégiai beszerzők milyen árakat tudnak kialkudni a beszállítókkal. Kell az, hogy a saleses a vevői igényeket a legteljesebb körben ki tudja szolgálni és minél nagyobb forgalmat tudjon generálni. Kellenek a beszerzők, logisztikusok hogy a termék a megfelelő időben a megfelelő helyen legyen. Kellenek a minőségügyi mérnökök hogy a megfelelő minőségben legyen leszállítva a termék, teljeskörű vevői támogatás mellett. És a többi.

Ha ezek közül bármelyik hiányzik vagy csorbát szenved, teljesen mindegy hogy ki mit szerel össze egy gyárban, abból nem lesz elégedett vevő és nem lesz üzlet. Így tevődik össze egy cég hozzáadott értéke.

2021. aug. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/57 anonim ***** válasza:
44%

"Ha ezek közül bármelyik hiányzik vagy csorbát szenved, teljesen mindegy hogy ki mit szerel össze egy gyárban, abból nem lesz elégedett vevő és nem lesz üzlet."


Ha hiszed, ha nem vannak ezen az oldalon olyan nagyképű egyének, akik csak azt tartják hozzáadott értéknek amit a mérnökök végeznek. Holott az is ugyanúgy hozzáadott érték amit a gyári munkás összeszerel csak ezek a nagyképű emberek ezt elfelejtik.

2021. aug. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/57 anonim ***** válasza:
32%
A 9-esnek igaza van, ez abszolút troll kérdés, ne erőlködjetek. ;)
2021. aug. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/57 anonim ***** válasza:
69%

Hát ha troll ha nem én azért rohattul kíváncsi lennék mire képezte át magát az úriember. Azt már ugye sikerült lelepleznie hogy otthon pötyögteti a számítógépet home offiszben ,az apját ápolgatja és gyereke nincs.


Tehát ha profilozni kéne az illetőt ez az ember egy nulla élettapasztalattal rendelkező fiatal huszonéves lehet akinek a falujában csak egy gyár van így azt hiszi hogy csesztetni a dolgozót csak a gyárban lehet pedig nagyon nem ez a világ sőt , a legnagyobb kihasználást a kisvállalkozóknál való csicskaság jelenti.


Egy nagy gyár nem teheti meg hogy nem vagy bejelentve , nem adja oda a hivatalos járandóságaidat és össze vissza ugráltat mint egy kiskirály , de menj el egy kisboltba kis cégbe dolgozni és majd rájössz hogy inkább mentél volna abba a szemét kapitalista gyárba 3műszakba és az idegrendszered is megmarad.


És akkor még mesélhetnénk ódákat az elmarad fizetésekről mindig arra hivatkozva hogy most nincs pénz mert sok a járulékod . Na ez a kedvencem mindig a dolgozó járulékára hivatkozva amikor nincs is bejelentve csak szaros minimálbérre aminek olyan 80e ft az össz terhe a vállalkozó felé. És 111e et kell fizetnie. De nincs pénz csak azt látod hogy a főnök háza egyre nagyobb és egyre több autója van...


Nagyon kis gyerek lehetsz te még ha igaz vagy.

2021. aug. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/57 anonim ***** válasza:
57%

“Minden más (logisztika, minőségügy, lean, IT, HR, teljesen mindegy) az csak egy kisegítő szolgáltatás, ami amúgy 0 értéket nem teremt.”

Ha így gondolkodsz kedvesem, akkor menj ki az űrbe és onnan figyeld mi történik nap, mint nap a világgal, mert szerinted értéktelen munka a híradósok munkája, meg minden más amit nem gyártanak le. Tanítsd meg a gyerekeidet, vigyázz rájuk, miközben a gyárban összeszereled a cuccokat, mert nincs szükség tanárra, se óvodai dajkákra.

Le ne töltsél bármilyen játékot, mert az IT munkások SZERINTED értéktelen vackok, nem neked csinálják akkor az appokat, a játékokat (remélem nem is használsz semmilyen más appot a böngészőn kívül), majd te magadnak megcsinálsz mindent amit használni szeretnél és hajrá!

2021. aug. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/57 anonim ***** válasza:
27%
Legtöbb app hemzseg a hibáktól.
2021. aug. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/57 anonim válasza:
71%
Mert nincs más lehetőségük, viszont valamiből meg kell éljenek.
2021. aug. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/57 anonim ***** válasza:
27%

40-es hozzászóló vagyok. Igen, az értékteremtős.


De olyan ostobák vagytok, hogy nem tudtok értelmezni valamit.

Ezt írtam: "Minden más (logisztika, minőségügy, lean, IT, HR, teljesen mindegy) az csak egy kisegítő szolgáltatás, ami amúgy 0 értéket nem teremt."


De ti annyira nyomorultak vagytok, hogy szerintetek az, ha egy folyamat nem teremt értéket, akkor nektek az egyenlő azzal, hogy a munkakör értéktelen :D. Senki nem mondott ilyet. Ezek a folyamatok KELLENEK. Így tevődik össze egy cég, meg a gyártás.


Elmondanám nektek, ezt konkrétan egyetemen tanítják. Fogalmatok nincs, mit jelent az, hogy "értékteremtő folyamat". Az, aminek a cégből pénze van. Ne haragudjatok, abból, hogy az IT ügyesen szinten tartja a gépeket, meg a hálózatot, semmilyen pénze nincs abból a cégnek. Senki nem mondta, hogy ezért az IT egy felesleges rész. Dehogy az. A cég számára egy elengedhetetlen részleg. Mint ahogy az összes többi amit leírtam. De nem értékteremtő. Értékteremtő a GYÁRTÁS. Ahol elkészül ténylegesen az a termék, amit majd te PÉNZÉRT eladsz.


Hőzöngtök itt jobbra balra, de fel se tudjátok fogni amit írtam...

Pl a 45-ös válasz :D. "Szerinted értéktelen vackok". Hol írtam iylet? HOL? MÁSOLD BE.

Mindezt úgy pofázom, hogy én is mérnök vagyok. Az sem teremt értéket, csak mondom. Sehol nem írtam olyat, hogy ezek értéktelen munkák... A cég számára a tényleges ELADHATÓ értéket, nem ezek a folyamatok teremtik. Hanem a gyártás, ahol készül a termék. Attól, hogy pl. a logisztika raktároz egy árut, meg a takarítónők ügyesen tisztán tartják a WC-ket, abból a cégnek nem lesz pénze.


Na. Az ilyen emberek dolgoznak operátorként mint ti :D. Konkrétan "megvédtem" a gyári munkásokat, hogy ők teremtik az értéket. Erre fellázadtok, mert nem tudjátok értelmezni amit írok. Milyen ironikus :D. És pont azt krédezitek, milyen emberek mennek el gyári melósnak.

Hát... ILYENEK. Nézzetek tükörbe. Akik nem tudnak értelmezni egy összefüggő szöveget. Akik nem tudják mi az hogy "értékteremtő folyamat" és nem tudják megkülönböztetni az "értéktelen munkakör"-től.

2021. aug. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/57 anonim ***** válasza:
93%
Kicsit jobban kellett volna figyelni azon az egyetemen battya. Pl a know how ma nagyobb érték, mint a termék a gyártósorról, csak szólok...
2021. aug. 16. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/57 anonim ***** válasza:
19%
Milyen jó hogy az irodisták azt hiszik mekkora értéket teremtenek pedig nem. :D
2021. aug. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!