Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mennek az emberek...

Miért mennek az emberek gyárba dolgozni?

Figyelt kérdés

Nem provokálni akarok a kérdésemmel, csak simán felteszek egy kérdést, ennyi…

Ettől függetlenül biztos lesz akit triggerel majd.

Ezzel nem tudok mit csinálni, de kérlek kulturáltan válaszoljatok!


Szóval én nem értem, hogy miért mennek el az emberek gyárba dolgozni, s hogy emiatt miért nem szabad lenézni Őket (nem emberi mivoltukban, hanem pusztán emiatt a döntésük miatt).


Mindenki tudja, hogy azért Magyarországon vannak jelen ezek a gyárak, s azon belül is többnyire a legszegényebb városokban, mert itt kevesebbet kell fizetni a dolgozóknak mint nyugaton…

De aztán a kész termékeket nyugaton adják el, vagy ha nem akkor is nyugati áron adják pl. itthon is.


Nekem ne mondja senki, hogy valaki élvezi a 12 órázást, 4 műszakban nettó 200,000 forintért.


És azt, hogy ezzel a multit szolgálja ki, nem teremt semmit…

Csak szennyezi a környezetet és esetleg még a fogyasztói társadalom igényeit is kiszolgálja, de ennyi.

Nem hasznos…


Ezt szokták ugye felhozni érvként, hogy ezt a munkát is el kell végeznie valakinek.


De ez nem is igaz…

Nem “kell”.


Egy kukás tényleg értéket teremt pl. s azt tényleg el kell végeznie valakinek, mert a modern társadalmak alapszükséglete.



2021. aug. 13. 09:02
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
79%
Azért mert nem lehet mindenki orvos ügyvéd mérnök stb...
2021. aug. 13. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
79%

"Vannak jobb munkák is.

Miért nem olyat választanak?"


A proli tarsadalom also retegerol beszelunk, ezek az emberek nem tehetik meg, hogy valogatnak.

2021. aug. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 A kérdező kommentje:

Évekkel ezelőtt, én volt hogy 5 napig nem ettem, (se sokat se keveset)…

Nem mentem el mégsem gyárba dolgozni, hanem azon gondolkodtam, hogy milyen értéket hozhatnék létre, amire van piaci igény, hajlandóak érte fizetni.

Én hamarabb éhen haltam volna, mint hogy gyárba menjek…

De itt pl. amikor mellékesen leírtam egy válaszban a dolgokat én voltam a lumpenproli amiért nem megyek el gyárba, meg megkaptam, hogy mi az hogy internetért fizetek…


De nem mentem el és feltaláltam magam…

Az volt előttem, hogy fejlődnöm kell, mert ha csak gyárba vesznek fel, akkor nem érek semmit.

És ezt azért tehettem meg, mert csak magamért feleltem…

De a lényeg, hogy nem ringattam magam olyan álomba, tévképzetbe hogy nem én vagyok a hibás és hogy értékes munkaerő vagyok.

Elismertem, hogy fejlődni kéne.

2021. aug. 13. 09:22
 14/57 anonim ***** válasza:
86%
..és akkor most hozzuk ki neked a Nobel-békedíjat? Ez a kérdés a saját önfelszopásodról szól hogy te nem mész el gyárba?
2021. aug. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 A kérdező kommentje:

#10.

#12.


Mindenkinek van 12 államilag támogatott egyetemi féléve és szociális alapon jár koli is, kortól függetlenül.


Ez hazugság, hogy nincs más lehetőség…


Rengeteg piacképes szakhoz elég a 280 pont, ami kb. egy hármas alá érettségi átlagnak felel meg.


Ha meg valakinek nincs érettségije, távoktatásban is el lehet végezni a középsulit, akárhány évesen.

2021. aug. 13. 09:25
 16/57 anonim ***** válasza:
70%
Igen, ékes jele a nagy értékteremtésednek, hogy ide jössz egy névtelen felhasználóbázisú weboldalra és szintén névtelenül dicsérgeted magadat. Esetleg szoktad magadat csodálni a tükörben is?
2021. aug. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
87%

Igen, a felvetelhet valoban eleg az erettsegi harmas, csak utana meg el is kell vegezni az egyetemet.

Illetve ezek kozul az emberek kozul a legtobbnek az erettsegi harmas is kihivas.

2021. aug. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 anonim ***** válasza:
85%
Mert ezek az emberek úgy gondolják, hogy a gyár > éhenhalás reláció áll fenn. Hallatlan, mi?
2021. aug. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/57 anonim ***** válasza:
58%

"Évekkel ezelőtt, én volt hogy 5 napig nem ettem, (se sokat se keveset)…"


Én meg pont fordítva, 5 nappal ezelőtt nem ettem évekig.

2021. aug. 13. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 A kérdező kommentje:

#18. Akkor az a válasz, hogy azért mennek el gyárba dolgozni, mert buták?


Erre célzol?


Én csak azt nem értem, hogy miért az a jó, hogyha valaki mindenáron dolgozik, akár olyan helyen is ahol semmibe veszik…

És miért baj az, hogyha valaki “nem hajlandó” dolgozni, “semmirekellő”, azaz nem dolgozna akármit, amíg csak magáért felel?


Én speciel igenis többre tartom magamat annál, hogy gyárba menjek.

Mostmár a végzettségem és szakértelmem miatt nem is kell, de hogy veheti ennyire semmibe saját magát?


És akkor még mellé azt hiszi, hogy az becsülendő, hogy dóóógozik’.


Szerintem az a becsülendő, hogyha van tartása és akaratereje erre az undormány kihasználására nemet mondani és elérni valami értelmesebbet akár a nulláról.


Vagy ha nem is értelmesebbet, valami olyat ami Őt boldoggá teszi.

De, hogy ez a monoton sz@arság, még egy amúgy monotonitást kedvelő artistát sem tesz boldoggá, az fix.

2021. aug. 13. 09:35
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!