Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mennek az emberek...

Miért mennek az emberek gyárba dolgozni?

Figyelt kérdés

Nem provokálni akarok a kérdésemmel, csak simán felteszek egy kérdést, ennyi…

Ettől függetlenül biztos lesz akit triggerel majd.

Ezzel nem tudok mit csinálni, de kérlek kulturáltan válaszoljatok!


Szóval én nem értem, hogy miért mennek el az emberek gyárba dolgozni, s hogy emiatt miért nem szabad lenézni Őket (nem emberi mivoltukban, hanem pusztán emiatt a döntésük miatt).


Mindenki tudja, hogy azért Magyarországon vannak jelen ezek a gyárak, s azon belül is többnyire a legszegényebb városokban, mert itt kevesebbet kell fizetni a dolgozóknak mint nyugaton…

De aztán a kész termékeket nyugaton adják el, vagy ha nem akkor is nyugati áron adják pl. itthon is.


Nekem ne mondja senki, hogy valaki élvezi a 12 órázást, 4 műszakban nettó 200,000 forintért.


És azt, hogy ezzel a multit szolgálja ki, nem teremt semmit…

Csak szennyezi a környezetet és esetleg még a fogyasztói társadalom igényeit is kiszolgálja, de ennyi.

Nem hasznos…


Ezt szokták ugye felhozni érvként, hogy ezt a munkát is el kell végeznie valakinek.


De ez nem is igaz…

Nem “kell”.


Egy kukás tényleg értéket teremt pl. s azt tényleg el kell végeznie valakinek, mert a modern társadalmak alapszükséglete.



2021. aug. 13. 09:02
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
86%
Kérdező, ha nem tényleg csak trollkodsz, akkor arról lehet szó, hogy nulla a szociális érzékenységed, valamint valószínűleg nem igen találkoztál igazi hús vér alulképzett melósokkal. Tényleg vannak köztük olyanok is, akiknek általános iskolás szintű kompetenciák használata is gondot okoz. Az ilyen emberek hogy a viharba tudnának már leérettségizni, vagy bármi olyat elsajátítani, amihez gondolkodni kell...
2021. aug. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 A kérdező kommentje:

#21. Szerintem ezeknek az embereknek alapjövedelem kéne, a gyárakat meg teljesen automatizálni kéne…

Az költségesebb lenne jelenleg, azért olyan kevés az ilyen még a világon.

De a HELL raktára is pl. önműködő már Sopronban.


Én szívesen keresnék 15-20 százalékkal kevesebbet azért, hogy senkinek ne kelljen gyárba dolgozni.

2021. aug. 13. 09:40
 23/57 anonim ***** válasza:
66%
Ez csak egy provokátor. Valószínűleg egy mamahoteles munkanélküli, akit zavar hogy beszóltak neki, hogy nem megy el dolgozni. Ezért itt éli ki magát.
2021. aug. 13. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/57 anonim ***** válasza:
26%
Nem 15-20 száalékkal kéne kevesebbet keresned, hanem ugyanazért a pénzért 3-4x annyit, vagy még többet dolgoznod. Hisz mind a volt gyári munkások alapjövedelmét, mind az általuk megtermelt értékeket mindenki másnak kell majd előteremtenie ezután.
2021. aug. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 anonim ***** válasza:
100%

"az általuk megtermelt értékeket mindenki másnak kell majd előteremtenie ezután"


Ha jol ertem pont arrol beszel, hogy a biorobotok munkajat valodi robotokeval kellene helyettesiteni, tehat az ertek ugyanugy megteremtodik.

2021. aug. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 A kérdező kommentje:

#23. Én apahoteles vagyok, ugyanis anyám már meghalt, apám meg demens és nem lehet egyedül hagyni…


De am ez is érdekes egy dolog, hogy a “mamahoteles” emberekről milyen undorral írunk mindig, amikor arra is vannak értelmes indokok; ingatlan árak, stb.


De az valamiért ciki és egyenesen felháborító, ha egy fiatal nem él külön, mert nem tudott magának független életteret kialakítani, megteremteni… Pedig ugyan az az oka mint annak, ha valaki gyárban dolgozik (legalábbis az eddigi válaszok alapján): idáig terjedtek a képességei.


Akkor meg mi ez a kettősmérce?

2021. aug. 13. 09:46
 27/57 anonim ***** válasza:
80%
Ha meg segélyekből élnének, akkor az lenne a baj. Neked nem mindegy ki hol dolgozik?
2021. aug. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/57 A kérdező kommentje:

#27.


Már miért lenne az baj, ha valakik aki rászorulnak, segélyekből élnének?


Úgy tűnik valakinek itt nulla a szociális érzékenysége… :/

2021. aug. 13. 09:49
 29/57 anonim ***** válasza:
65%
Az ember azt gondolná, hogy aki annyit gondolkodik az értékteremtésen, mint te, (akár úgyis hogy nem eszik 5 napig) az meg tudja teremteni a külön élettér feltételeit. Most kicsit csalódott vagyok. Ha már te se, akkor ki?
2021. aug. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 anonim ***** válasza:
90%
Én 8 órát dolgozom gyárban , 2 műszakban, és 230 at keresek.. egyebként ez az 1.munkahelyem,most erettségiztem, unalmas meg fárasztó, de amíg nincs jobb addig ez van🤷🏼‍♀️
2021. aug. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!