Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért mennek az emberek...

Miért mennek az emberek gyárba dolgozni?

Figyelt kérdés

Nem provokálni akarok a kérdésemmel, csak simán felteszek egy kérdést, ennyi…

Ettől függetlenül biztos lesz akit triggerel majd.

Ezzel nem tudok mit csinálni, de kérlek kulturáltan válaszoljatok!


Szóval én nem értem, hogy miért mennek el az emberek gyárba dolgozni, s hogy emiatt miért nem szabad lenézni Őket (nem emberi mivoltukban, hanem pusztán emiatt a döntésük miatt).


Mindenki tudja, hogy azért Magyarországon vannak jelen ezek a gyárak, s azon belül is többnyire a legszegényebb városokban, mert itt kevesebbet kell fizetni a dolgozóknak mint nyugaton…

De aztán a kész termékeket nyugaton adják el, vagy ha nem akkor is nyugati áron adják pl. itthon is.


Nekem ne mondja senki, hogy valaki élvezi a 12 órázást, 4 műszakban nettó 200,000 forintért.


És azt, hogy ezzel a multit szolgálja ki, nem teremt semmit…

Csak szennyezi a környezetet és esetleg még a fogyasztói társadalom igényeit is kiszolgálja, de ennyi.

Nem hasznos…


Ezt szokták ugye felhozni érvként, hogy ezt a munkát is el kell végeznie valakinek.


De ez nem is igaz…

Nem “kell”.


Egy kukás tényleg értéket teremt pl. s azt tényleg el kell végeznie valakinek, mert a modern társadalmak alapszükséglete.



2021. aug. 13. 09:02
1 2 3 4 5 6
 31/57 A kérdező kommentje:

#29. Csak annyi, hogy egyelőre nincs rá igényem, no meg azért apámat az utolsó éveiben inkább nem hagyom magára, ha úgyis 90 százalékban homeofficeban dolgozom…


#30. Ez a beszéd, csak aztán ne ragadj benne.

Meg igazából ez úgy lenne az igazi, hogyha 10-20 év múlva háromszorosan vernéd le a dolgokat a vállalat mostani igazgatóján.

2021. aug. 13. 09:58
 32/57 anonim ***** válasza:
65%
#28: Mert nem szorulnak rá, ha egyszer tudnak hol dolgozni.
2021. aug. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
85%

Ezzel az erővel legyenek a kukások is robotok, az áruházban is robotok töltsék fel a polcokat és a buszokat is robotok vezessék.


A gyári munka ugyanolyan tisztességes, mint bármilyen más munka, nem értem, miért ezt pécézted ki magadnak. Van előrelépési lehetősége annak, aki jól dolgozik, és mostanában már a fizetés is elindult a korrekt kategória irányába.

2021. aug. 13. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 A kérdező kommentje:

“Ezzel az erővel legyenek a kukások is robotok, az áruházban is robotok töltsék fel a polcokat és a buszokat is robotok vezessék.”


Ez így is lesz.

Ez mind elkerülhetetlen…


“A gyári munka ugyanolyan tisztességes, mint bármilyen más munka”


Bizonyos szempontból a prostitúció is.

Teljesen legális, lehet utánna adózni, stb.

Értéket is teremt/szolgáltat egy prosti (valaki számára).

De mégis érezzük, hogy megalázó prostinak lenni.

2021. aug. 13. 10:04
 35/57 anonim ***** válasza:
82%
Plot twist: a kérdező gyári munkás.
2021. aug. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
88%
#35 + utálja a munkahelyét, de máshova nem veszik fel.
2021. aug. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
68%

"Nekem ne mondja senki, hogy valaki élvezi a 12 órázást, 4 műszakban nettó 200,000 forintért."


Én pl. azért mentem gyárba, mert:


- kb. 20 percre van busszal a munkahelyem a lakhelyemtől, ingyenes a bejárás és mivel a cég teljes helyi járat bérletet fizet, ezért az egész városban ingyen utazhatok

- nyugodtan dolgozok, nem cseszegetnek túl gyakran, elvégzem rendesen a munkám és kész hazamegyek, nem szól még utánam a főnök vacsora közben, fix munkaidő van

- munkaközi szünetek 3*25 perc, ami gyakorlatban 3*30 perc ami azt jelenti, hogy a 12 órás műszakban 1,5 óra szünet

- nincs váratlan munkavégzés (nem szólnak, hogy 4 óra múlva be kéne mennem dolgozni)

- tiszta munkahelyen dolgozhatok (kicsit meleg van, de sok folyadékkal kibírható)

- rendes ellátást adnak (rendes büfé, normális munkaruha és munkaeszközök)

- nem kell végigállnom a 12 órát, lelehet ülni, ha éppen jól megy a gép lehet pihenni (sokszor van ilyen)

- 4 műszakban gyakran jön ki úgy, hogy hétvégén kell dolgoznom nappal, de akkor nincs főnökség és nyugalom van, emellett az összes éjszakai műszak ilyen

- jövő év februárja után lehetőségem lesz előrelépni nyugodtabb munkakörre ugyanazért a pénzért, mint amit most megkapok

- ami terméket gyártunk nemcsak a felső 10,000-nek készítjük, hanem a szegényeknek is, tehát mindenki részesül belőle, mindenkinek segítünk

- változatos munka, de felelősségteljes is ami jó, mert ez azt jelenti, hogy legalább érettségivel vagy szakmával minden dolgozó rendelkezik, azaz nem síkhülyék a munkatársak és ráadásul segítőkészek, rendesek

- túlóralehetőséget biztosít a cég, de nem köteleznek rá senkit (ha akarsz soha nem túlórázol)

- végül a fizetés nem elhanyagolható ami 2 túlórával + kafetériával együtt még egy olyan dolgozónál is akinek nincs adókedvezménye eléri legalább a nettó 450 ezret havonta (tehát a kérdező által írt nettó 200,000 forint egy blődség esetemben). Sokszor vállalható a havi 3 túlóra is amivel már nettó 500 ezer körül van a fizetésem: ez havi 204 órát jelent és megvan az anyagi biztonság.

- Senki nem mondta, hogy aki gyárban dolgozik az onnan is fog nyugdíjba menni. 5-10 évig simán lehet csinálni, utána ráérek gyáron belül valami nyugodtabb, adminisztratívabb irodai munkára váltani.


Ami hátrány az az, hogy néha stresszes (valaki nem stresszel rajta, de én szeretem alaposan végezni a munkám és néha kevés rá az idő), meleg van bent és elfáradni műszak végére, de így is megéri nekem.

2021. aug. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
76%
Ha senki nem dolgozna gyárban, sőt gyár sem lenne, akkor te milyen telefont nyomkodnál? Vagy mit ennél? ( konzervgyár) vagy milyen tévét néznél. MIlyen autód lenne stb-- Gyárban készítenek el mindent ami ma a mindennapi élethez szükséges. Melelsleg a világon mindenütt vannak gyárak, nem csak Magyarországon.
2021. aug. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
64%

Nem is tudom hogy hol kezdjem.


Egyrészt senki se azért dolgozik sori munkásként mert az volt élete álma.

Úgy alakult az életük, hogy ez jutott, valamilyen okból kifolyólag nem tanultak (diplomát vagy szakmát), esetleg azzal nem tudtak elhelyezkedni. Ezek mögött lehetnek személyes, családi okok is. Ha pedig te kikéred magadnak hogy valaki a te helyzeted iránt nem empatikus, akkor te magad is lehetnél az másikkal szemben.

Hogy mondjak egy konkrét példát is, egy barátomnak középfokú műszaki végzettség van, dolgozott is benne pár évig, utána feleségével Angliában egy pár évet lehúzott valami gyárban. Aztan mikor hazajöttek a csecsemővel, ahol az örökölt családi házuk van vidéken, sajnos nem talál munkát a szakmájában és több műszakban kell dolgoznia hogy a családját eltartsa es közben a gyerekével is foglalkoznia kell. Hogy ha fejleszteni akarná magát, azt mikor tudná megtenni? Vagy ilyenkor jön az, hogy akkor minek csinált gyereket?


Továbbá azt mondod, hogy miért olyan barom valaki, hogy ahelyett hogy otthon ülne elmegy a gyárba dolgozni. Szerinted aki mondjuk egy családot tart el, az odaállna eléjük, hogy gyerekek mostantól nem esztek, mert apa úgy döntött hogy a gyári munka a sátáni kapitalizmus kizsákmányoló fertője, és én mint a felvilágosult idealista inkább otthon vakarom a tökeimet? Ez lenne a kivetendő példa?


Másrészt felhozod azt, hogy a gyári dolgozók azok a multik érdekeit szolgálják ki. Ugyanannál a cégnél, a beszerző nem? A mérnök nem? A vezérigazgató nem? A különbség csupán annyi, hogy eltérő hozzáadott értékkel rendelkeznek.

Ha pedig egy cég kiszolgálja a fogyasztói igényeket, akkor az kozgazdasagtani definíciója szerint hasznos.


Utolsó sorban, szerintem sok minden miatt le lehet nézni bizonyos embereket, legyen az a személyiségük vagy az emberi hulyeseguk, de az hogy ki milyen munkát végez amiatt nem. Az egyszerű buta társadalmi osztályharc.

2021. aug. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
32%

Vannak olyan emberek, akiknek semmi végzettségük, esetleg olyan szinten vannak, hogy arra alkalmasak hogy betanított gyári munkát végezzenek. Gyárban dolgozom mérnökként, hidd el, emberek fele még arra se alkalmas, hogy itt dolgozzon egy állomáson. Annyira telibe szarják amit csinálnak, annyira tesznek az előírásokra, szabályokra, utasításokra. Ha erre nem képes, épp hogy alkalmas, akkor hova máshová menjen dolgozni?


Amúgy meg vicces, hogy itt osztod, hogy nem teremt értéket?

A billentyűzet vagy telefon amiről írtad ezt a kérdést, szerinted hol készült, ha nem egy gyárban. Itt van előttem egy monitor, egy palack víz, egy notesz, egy töltő, egy telefon, egy egér, egy karóra, egy szike. MIND MIND egy redvás gyárban készült operátorok + robotok által. Minden ami körül vesz, azt valaki valahogy legyártotta. Legyen az egy fogpiszkáló. Hol több, hol kevesebb automatizált megoldással.

Akkor miaz hogy nem teremtenek értéket? A cég ahol dolgozom, abból él, hogy alkatrészt ad el az autóiparban az autógyáraknak. Azokat az lkatrészeket az itteni operátorok szerelik össze. Abból van a cégnek pénze. Abból kapom ÉN a fizetésem.


Pont hogy a gyártás az, ami értékteremtő. Ott hozod létre a terméket, amit eladsz. Minden más (logisztika, minőségügy, lean, IT, HR, teljesen mindegy) az csak egy kisegítő szolgáltatás, ami amúgy 0 értéket nem teremt. Nincs abból pénze a cégnek, hogy a diplomás mérnök reklamációt kezel. Nincs abból pénze a cégnek, hogy a logisztika raktározza az árut. Abból sincs pénze a cégnek, hogy faszán működnek a számítógépek. Abból van pénz, hogy kiszolgáló/segédfolyamatokkal GYÁRTUNK, amit aztán PÉNZÉRT értékesítünk.

2021. aug. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!