Gépeszmérnökök/műszaki menedzserek vagy akár egyéb
mérnökök, ti mennyit kerestek?
Figyelt kérdés
Bárki válasza sokat segít de kifejezetten sokat segítene műszaki msc-vel rendelkezők válasza, bármilyen párosításban, illetve az, hogy mennyi a tapasztalat és milyen a betöltött pozíció
50: nekem is vannak építészmérnök ismerőseim akik inkább nyílaszàró beépítèssel meg hasonlókkal foglalkoznak. Mondjuk èpitoipar mérnöki alkalmazottként nem egy nagy szám szóval megértés őket.
2021. okt. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
53/72 anonim válasza:
Megértés = megértem. Egy kis autókorrekt. De egyébként annyi mèg eszembe jutott, hogy kereslet ès kínálat viszonyában kapja az ember a fizetését. Ha egyre kevesebb a szakember de mérnökből netán egyre többet képeznek akkor nem kell csodálkozni, hogy a béreik felzàrkóznak.
2021. okt. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
54/72 anonim válasza:
#53 Meg hozzatennem az iparagak, munkakorok atalakulasat. A mernoki munkakorok nagy resze nem azt takarja most, mint 20-25 eve. Regebben egy munkakorhoz joval komplexebb es valoban mernoki venat igenylo feladatkorok tartoznak. Ez eredmenyezi azt, hogy az altalad emlitett szakemberek (mernokok) szamanak novekedese es a munkakorok beszukulese megvaltoztatta a piacot. Igy relative keves szakertelemmel is betolthetok mernoki (illetve annak nevezett) munkakorok, melyek gyakorlatilag betanitott szellemi munkak muszaki teruleten. Persze hogy korlatosak a berek. Es az a piac, ahova komplex mernoki szaktudas kell, meredeken szukul. De oket a mai napig megfizetik, ok azok a mediorok akik brutto 1 milliot, es seniorok akik brutto 1,5 milliot keresnek.
2021. okt. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
55/72 anonim válasza:
#54+++++
A multik megoldották, nem volt elég okos ember, addig granulálták a feladatokat amíg egy csimpánz is meg tudja oldani némi gyakorlással. Régen amit 1 mérnök végzett, azt ma 3 végzi el, nyilván harmad fizetésért.
2021. okt. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
56/72 anonim válasza:
ez erdekes..
az adminisztráció automatizalva van, tehat kevesebb ember kell
papiron se kell szamolni annyit mert megcsinálja a szoftver
akkor most tobb ember kell de kevesebb?
2021. okt. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
57/72 anonim válasza:
#56 Több ember kell kevesebb fizetésért. Értelem szerűen a mérnöki munkakörökről beszélek, amiket még nem lehet (teljesen) automatizálni.
2021. okt. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
58/72 anonim válasza:
vannak iparágak, ahol kicsi az automatizáció, viszont nagy a hozzáadott érték a termék szerepe miatt, de mégsem kell űrtechnikára gondolni. Van néhány ilyen kritikus iparág és azoknak 1-2 alapvető terméke, amik egyben aranybányát is jelentenek a gyártó és forgalmazó számára.
Úgyhogy, lehet hogy nincs msc-m de mégis az én "tákolmányomat" mutogatják az achemán frankfurtban...mert jó helyen hagyták hogy tákoljak valamit.
2021. okt. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
59/72 anonim válasza:
Ezek alapján én elég jól választottam. Szoftvermérnökként nem elérhetetlen a br 2-4 millió sem. Igaz, sokszor hallom, hogy ez nem igazi mérnök, de manapság már szerintem az + annyira nem is izgat a jó fizetés miatt. Architectként is határ a csillagos ég, főleg ha valaki freelancer.
2021. okt. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
60/72 anonim válasza:
ja en olyanokat hallok h gyerek 4 millio bruttot keres vmi ner-es kocerajban programozokent ugy hogy meg angolul sem tud
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!