Mérnök vagy fizikus?
Még kicsit odébb van az egyetem, de nem annyira messze (3 év). Szóval most azon filózok, hogy inkább mérnöknek menjek vagy pedig fizikusnak. Akit eddig megkérdeztem ők mind azt mondták, hogy inkább mérnöknek, mert nekik most nagy jövőjük van.
A fizikuson belül az asztrofizika vonz.
A mérnökin belül nem nagyon tudom. Nézegedtem a szakmákat (vagy nem tudom hogy mondják) és a mechatronikai mérnök tetszet meg.
Ők mivel foglalkoznak? Hol tudnék elhelyezkedni? Melyik egyetemen van ilyen oktatás? És milyen érettségik kellenek ezekhez a szakmákhoz?
És nem Magyaro.-on akarok elhelyezkedni, hanem inkább Ausztriában.
És mielőtt valaki megkérdezné, igen 5-ös vagyok fizikából és matekból is, sőt dicséretes.
Kb teljesem mindegy hanyas vagy matekból és fizikából, a mai iskoláztatás nem tudja reprezentálni a diákok képességeit.
Én mérnökként végeztem de voltam ebben a dilemmában. Nekem is tetszett a fizika plána asztrofizika. Egyrész itthon erre nincs minőségi oktatás. Vannak jó tudományegyetemeink de épülnek le napról napra illetve mint kutató neked majd nemzetközi versenytársaid lesznek. A magyar kutatás bőven nem kap elég teret. Nagy kár.
Ménökként jól megtudsz élni, itthon is és ausztriában is. Asztofizikusként szerintem nem lenne ilyen egyszerű, nem buzdítanálak arra, hogy kereset alapján válassz szakmát de egyáltalán nem elhanyagolható.
Szerintem mérnök az asztrofizika maradjon meg hobbinak. Én nem bántam meg egyelőre.
A mechatronika most is és a jövőben is nagyon fog menni mert egyre fokozottab az automatizálás, egy mechatronikus pont ezzel foglalkozik. Számítógépes irányítást integrál.
Van átjárás a kettő között, én pl fizikusból lettem mérnök, a fordított irány is elő szokott fordulni.
Olyan szempontokat is vegyél figyelembe, hogy milyen jellegű életet szeretnél magadnak. Ha nagyobb családot, sok gyereket szeretnél, nem pedig a munkának élni, akkor praktikusabb a mérnöki szak. A legközelebb a fizikushoz talán a villamosmérnöki vagy a mechatronikai mérnöki van.
Ha kicsit "bogaras" vagy, és erre tudod áldozni az életed, akkor ajánlanám a fizikát. ( Persze ez abszolút magánvélemény)
@crudy, köszönöm szépen a válaszodat nagyon sokat segítettél.
Az SZTE-en van mechatronikai képzés?
Mondta is tavaly a fizika tanárom, hogy fizikusként az életedet áldozod rá kevés pénzért. Úgyhogy ezért is gondolkodtam el a mérnökin.
És te milyen mérnöként végeztél? Ajánlod?
@2-es, én is így vagyok most már, hogy inkább a családommal akarok majd lenni és nekik mindent megadni.
És te milyen mérnök vagy? Ajánlod?
Én fizikáról váltottam mérnökire 2 félév után. Országos eredmenyeim is voltak fizikából, hibátlan emelt érettségit írtam anno, mégse jöt be a fizikuslét, annak ellenére, hogy mindkét félévben 5.0 fölött volt az átlagom.
BME-n voltam fizikusjelölt, utána jött a GPK és a teljes lelki megnyugvás. Életem hibája volt az egy év fizika, mindig is a gépész dolgok érdekeltek, csak annak idején hagytam magam befolyásolni, hogy úgysem nekem való a mérnöki.
Én fizikán nettó haszontalannak éreztem magam. Az összes barátom tanulta a statikát/ terveket készíteni/ műszakirajz/ autocad/ stb. Én meg oldogattam a haladó problémamegoldó szemináriumon a furfangos feladatokat, és bár mentek, nem szerettem, mert nem éreztem azt, hogy én ezzel haladok előre. Ugyanígy a felesleges laborgyakorlatok: GPK-n hegesztettünk, míg fizikán 25 féle inga periódusidejét méricskéltük.
Egyszerűen nem tudok olyat mondani, amiben részemről a fizika a mérnöki előtt volt.
Ne ess a hibámba, legyél mérnök!
Ahogy előttem írták, a fizikához nagyon elszántnak kell lenned, és már-már fanatikusan imádni kell, különben nem fogod szeretni!
Nekem erre rájönni egy évembe került! Tanulj a másik hibájából!
@anonim, gratulálok a hibátlan érettségihez!
És hát amit itt leírtál ebből megpróbálok tanulni.
Sok sikert a továbbiakban, rengeteget segítettél.
Az anonim vagyok...
Köszönöm! 😁
Ha bármi érdekel írj rám nyugodtan! ;)
En gyorben vegeztem jarmugepeszkent.
Az alap gepeszt nem igazan ajanlom, akkor inkabb bme, a jarmumernoki kar nagyon jo, ez tobbek kozott az audinak koszonheto.
A mechatronikat is inkabb bme, szte-t nem ismerem. Az viszont biztos, hogy mindegyik egyetem jo arra amire van. Nalunk az egyetemek nem nevelnek ki sztarmernokoket, kozgazdaszokat vagy orvosokat. El fogod vegezni kimesz a vilagba ugy h kozel semmit nem tudsz es a munka kozben fogod megerteni, hogy az amit tanultal mire jo, hogyan kell hasznalni. Innen mar rajtad mulik. Ha torteto vagy es erdeklodo akkor nagyon jo mernok lehetsz nagyon jo fizetessel es bar feltalalni kutatni nem biztos, hogy fogsz de ha jo vagy lehetsz fejlesztomernok egy komoly cegnel ahol tervezhetsz, alkothatsz. Az azert eleg szuper.
Ez a rosszabbik kimenetel, a jobb ha mar suli kozben csatlakozol valamelyik diakkorhoz. Gyorben a sze racing csapata nagyon megy. Egy haverom a versenyauto karbonszalas vazabol irt szakdolgozatot ami nagyon jo lett es ertett is hozza. Gyakorlatilag el sem vegezte az egyetemet de be tuott volna tolteni egy poziciot sok sok cegnel. Mehetsz tdk-ra, jo szakmai fejlodest jelent.
Jo dolog mernoknek lenni HA! tenyleg ez a szakma tetszik. Ha nem, akkor azon kapod magad, hogy dokumentaciokat gyartasz, rajzokat modositasz es potyogsz egy szamitogepen napi nyolc oraban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!