Fizikus bsc-vel mennyire lenne merész bevállalni egy mérnök mesterképzést?
Valaki csinált már ilyet, vagy nagyon ördögtől való?
Azt néztem, hogy nem olyan vállahtatatlan a tárgyak listája, amit teljesíteni kell az adott msc megkezdéséhez.
Gondolok itt egy villamosmérnök msc-re például...
Termtud tágyak teljesülnek, gazdasági tárgyak teljesülnek, informatikai tárgyak részben teljesülnek, hisz fizika bsc-n viszonylag komoly szinten kap(t)unk c, c++ képzést...
Szerintetek be lehet vállalni, vagy felejtős?
Elsősorban tapasztalatok érdekelnének! 😁
Ja és csak BME, most is ott vagyok... Piszok nehéz a fizika is, VIK is tudom nehéz, de nem gondolom, hogy ne tudnám teljesíteni! 😁
Köszi előre is! 😊
Igazából a gépészet is kimondottan szimpi, szabválként van teljesített műszaki rajzom is...
Csak mérnök családból jövök, s van egy kis nyomás, hogy jó lenme mérnöknek lenni...
Köszi válaszod! 😁
"van egy kis nyomás, hogy jó lenne mérnöknek lenni"
Egyetértek 3-mal. A Te életedet te éld, ne a családod! Menj mérnöknek, ha ez a vágyad, de kizárólag azért mert másvalaki azt akarja.... hááát... ok, végül is, te tudod.
Egyébként - saját példa - én (lassan 30 éve) lenyomtam egy kőkemény technikumot, de bele is bolondulnék, ha azt kellett volna folytatnom, s nem mehettem volna szabad döntésem szerint fizikus képzésre, majd később PhD-ra.
Gondolj bele, menyi időt töltesz majd munkával, s vedd észre, hogy már csak ezért is mennyire fontos, hogy szeresd azt, amivel ennyi időt eltöltesz!
No, persze, ennek a kimaxolása az, amikor az ember már alig várja, hogy beérkezzen a munkahelyére, mert összejön egy olyan "együttállás", hogy amellett, hogy érdekli, amit csinál, még a közösség is olyan, ahol jól érzi magát.
Ha nem olyan pályára mész, ami érdekel esély sem marad ilyesmire és jó életed tekintélyes részének (a munkával eltöltöttnek), alig várod majd, hogy vége legyen, hogy leteljen a munkaidő.
Érzed a feszülő ellentétet? Jelesül, aki ilyen helyzetben van, az sietteti az idő folyását, miközben az a saját életének a véges ideje...
Bocs, ez most kilöttyent.. :)
jav.: "és jó életed"
helyett: "és életed"
Éppen ezért nem mentem mérnök bsc-re, mert nem akartam azzal 3,5 évet eltölteni, hogy jeleket és jelrendszereket illetve közgázt tanulok a villanykaron.
Imádom a fizikát, szeretnék ezzel is elhelyezkedni.
Mindazonáltal egy 2 éves msc-t bármilyen mérnökin egyrészt szívesen csinálnék, mert nincs telepakolva ilyen sok hulladék tárggyal, másrészt az 2-2,5 év nem nagy áldozat, ahhoz hogy a család megnyugodjon, meg azért villamosmérnökként állást találni is könnyebb úgy gondolom...
Köszönöm válaszod!
De a fizika az első jelenleg...
Alkalmazott fizikus leszek (bár lassan inkább vagyok) csómó NTI-s tárggyal.
Én három éve próbáltam jelentkezni Szegedre fizika BSC-vel.
Sajnos elutasították, mert nem szerepelt a kreditelismerési eljárásokban szereplő szakok között.
Jelenleg a BSc-t csinálom.
felvi.hu-ról
"
4.1. Teljes kreditérték beszámításával vehető figyelembe: a gépészmérnöki alapképzési szak.
4.2. A 9.4. pontban meghatározott kreditek teljesítésével elsősorban számításba vehető: a műszaki képzési területről az anyagmérnöki, a biztonságtechnikai mérnöki, a had- és biztonságtechnikai mérnöki, a könnyűipari mérnöki, az építőmérnöki, a műszaki földtudományi, a műszaki menedzser, a vegyészmérnöki, a környezetmérnöki, az energetikai mérnöki, az ipari termék- és formatervező mérnöki, a közlekedésmérnöki, a járműmérnöki, a mechatronikai mérnöki és a villamosmérnöki, az agrár képzési területről a mezőgazdasági és élelmiszer-ipari gépészmérnöki alapképzési szak."
Hát ez kellemetlen! :(
Köszi válaszod!
Én fizikus vagyok, ELTE-n végeztem kb. 18 éve, jelenleg pedig mérnöki beosztásban dolgozom, kollégáim között gépészmérnökök és villamosmérnökök egyaránt vannak.
Úgy gondolom, hogy egy fizikus érdeklődéssel és alapképzéssel nyilván megvan a gógyid, hogy bármit megérts, ami ezekhez a mérnöki szakokhoz kell.
Viszont egy mérnök szakon nagyon más a szemlélet, mások a gondolkodási sémák, "tudásmorzsák", és sokkal több a gyakorlati tárgy, a gyakorlati problémamegoldás, és ezek elsajátítását nem tudom, hogy egy mérnöki alapképzés nélkül hogyan tudnád megoldani az MSc két éve alatt olyan tárgyak megtanulása mellett, amelyek szintén ezekre épülnek.
Én pl. - bár mérnöki beosztásban dolgozom, és van is mérnök informatikus végzettségem - sokkal inkább érzem magam fizikusnak, és ez itt nyíltan ki is van mondva, hogy tudatosan olyan emberként vagyok alkalmazásban, aki picit más aspektusból látja a dolgokat, és jobban ért a dolog matematikájához és fizikájához, mint ők.
A villamosmérnök kollégáim tudásán egyébként azt látom, hogy villany BSc nélkül esélyem sem lenne egy MSc képzésen. A kellő szintű absztrakciós készség oda már nem elég. Kellenek az olyan alapismeretek, amelyek nélkül az MSc elképzelhetetlen, de amivel egy fizikus nem rendelkezik.
Gyanítom, hogy hasonló lehet a helyzet gépészmérnöki szakon is. A newtoni fizika ismerete oda is csak a belépőt jelenti, de van egy sor szakismeret (anyagtechnológia és -megmunkálás, munkagépek, gyártástechnológia, általánosan ismert gépészeti megoldások,stb.) amelyek nélkül mozdulni sem tudsz MSc-n.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!