Szerintetek mi a fizika "királynője"?
Figyelt kérdés
Olvastam valahol,hogy egyszer ezt mondta Gauss:"A matematika a tudományok királynője,a matematika királynője a számelmélet. Nagyon szeretem a fizikát és tőletek szintén fizikát kedvelő emberektől kérdezem,hogy szerintetek mi a fizika királynője. Szerintem a mechanika. Válaszokat előre is köszönöm!2017. aug. 18. 19:17
1/9 anonim válasza:
Kéttámaszú tartó méretezése megoszló terhelésre!
2/9 A kérdező kommentje:
Normális válaszokat várok. Kösz
önöm!
2017. aug. 18. 20:41
3/9 anonim válasza:
Kapásból nem tudom a pontos szöveget, előkeresni meg nincs kedvem, de valahol a Gyakori szabályzatában benne van, hogy ne tegyél fel véleményt kikérő kérdéseket, mert nincs rájuk "jó" válasz. A fórum közössége azonban ilyenkor sokszor nem jelenti a kérdést, hanem palira veszi a kérdezőt (hogy csúnyábbat ne mondjak), vagy, ha úgy tetszik, széttrollkodja a kérdést, mert a legtöbben felpontozzák. Ez a kérdés határozottan ilyen kategória, és ezért ilyen válaszokat is fogsz rá kapni. Egy kvantumfizikus valószínűleg a mindenség elméletét nevezi majd annak, esetleg a Higgs-bozon felfedezését. Egy csillagász lehet az általános relativitást. Egy biofizikus mondjuk a hidrodinamikát. Egy mérnök a kéttámaszú taró méretezését megoszló terhelére (bár megjegyezném, hogy egyetlen terheléssel számolni talán túl könnyű ahhoz, hogy ilyen magas címet adjunk neki). Én személyesen a Heisenberg-féle határozatlansági relációt vagy a termodinamika II. főtörvényét nevezném meg.
4/9 anonim válasza:
Szerintem a hurok-kvantumgravitáció.
5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat!
2017. aug. 18. 22:07
6/9 anonim válasza:
Szerintem a kvantummechanika. De én matematikus vagyok.
7/9 anonim válasza:
Most nem azért, de a kérdésben benne van a válasz.
"A matematika a tudományok királynője".
A fizika nem tudomány?!
8/9 anonim válasza:
Hullámmechanika (mai ismertebb, divatos nevén kvantummechanika). Egyedi részecskék (pl. elektron) statisztikai leírására is alkalmas bizonyos korlátok között (ld. Heisenberg bizonytalansági elvek). A hullámmechanikából adódnak amúgy a klasszikus fizika szabályszerűségei is.
9/9 anonim válasza:
A hullámmechanika nem teljesen ekvivalens a kvantummechanikával. Az 1900-as évek elején jöttek elő ezek az elméletek. Egyszerre fejlődött ki a Schrödinger-féle hullámmechanika és a Heisenberg-féle mátrixmechanika. Utána pár évvel később Dirac is talált egy új leírást. Ekkor már sejthető volt, hogy van egy magasabb szintű írásmódja az egésznek, amelynek speciális esetei ezek a mechanikák, hiszen ezek ugyanazt mondták csak más írásmóddal. Sikerült is megalkotni azt a kvantummechanikát, amely már a Hilbert-teret használja, ez az általános elmélete a kvantummechanikának, amelynek egy alesete a hullámmechanika is. Tehát, ha már a "legjobbat" kéne mondani, akkor szerintem az ez az absztrakt kvantummechanika lehetne. Viszont vannak még ilyen szép vagy szebb ágai is a fizikának. Akár mehetünk ezen a vonalon is tovább és mondhatunk olyat, mint a kvantum-színdinamika vagy elmehetünk más irányba is és például lehetne mondani az asztrofizikát is vagy konkrétabban a kozmológiát. Ez attól függ, hogy mit értünk pontosan a "királynő" kifejezés alatt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!