Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit tennetek a helyemben?

Mit tennetek a helyemben?

Figyelt kérdés

23 eves vagyok, most diplomaztam. Az utolso ket felevem csak online oktatas volt, 1 alkalommal kellett csak az egyetemen megjelennem. Ugyhogy meg tavaly osszel kijottem a baratomhoz Angliaba, aki mar 3 eve kint el, innen fejeztem be a sulit, illetve ugye egyszer hazarepultem. Egyebkent csak kesobb akartam volna kijonni, de a brexit szigoritasok es a vizum bevezetese miatt inkabb megtettem még tavaly, igy meg szerencsere egyszeru volt. Most egy etteremben dolgozom, amit egyebkent szeretek, jol erzem magam, de nem itt kepzelem el magam orokre.

Azonban itt a magyar diplomam nem sokat er, nem kaphatok gyakornoki, vagy junior allasokat. Kozgazdasagi diplomam van egyebkent. Otthon el tudnek helyezkedni valamilyen nagyobb cegnel frissdiplomaskent, itt viszont nem. Az angolom jo, de nyilvan aki itt szuletett az sokkal jobb :) A brexit ota az is felejtos, hogy itt kint jarjak egyetemre mesterkepzesre pl, mert sajnos eddig is draga volt, de azért elerhetobb, most mar teljesen elerhetetlennek latom, hogy az EU-sokra is az vonatkozik mint akik EU-n kivulrol jonnek. A baratom munkaja miatt meg 1,5 évet kellene itt lennunk minimum, utana opcio lenne a hazakoltozes is. Ti mit tennetek a helyemben? Illetve mit tehetek, hogy valahogy vagy itt versenykepesse tegyem magam, vagy hogy elerjem hogy otthon 25 evesen is felvegyenek még palyakezdokent?


2021. jún. 12. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Esetleg ha olyan céghez jelentkeznél, amelyik mindkét országban jelen van?
2021. jún. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%

Miért ne kaphatnál? Mennyi ideje próbálkozol, hány helyre jelentkeztél?

Diplomásként étterembe nem mennék külföldre dolgozni, nem nagyon visz előrébb a karrieredben.

2021. jún. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
84%

A közgazdasági diplomával jól el lehet helyezkedni külföldön. Nem tudom, hogy hol végeztél, de nekem majdnem minden közgazdász ismerősöm külföldön kötött ki, volt közte Corvinus, metu, bge, BME, szóval nem lehetetlen.


Ha nincs még semmi munkatapasztalatod, nem voltál gyakornok akkor nyilván nehezebb és az elején simán rosszabbul fogsz keresni, mint most, de hosszú távon mindenképp az éri meg ha a szakmádban helyezkedsz el.


Ha szeretsz ott élni, akkor maradj kint és keress más munkát. Ha amúgy is hazajönnétek 1,5 év múlva és nem szívesen maradnál vagy nem találsz semmi jó lehetőséget, akkor megfontolandó hogy előbb költözz haza.

2021. jún. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

El kell döntened mi a fontosabb. A barátod, vagy a saját életed.

Ha beéred egy hosszú távra nehezen alapozható tiniszerelemmel, cserébe elvesztegettél éveket az egyetemen, és kb maradhatsz ilyen szinten, mint most. Vagy vállalod a kockázatot, hogy hazajössz, elhelyezkedsz a szakmádban (a többi pályakezdőhöz képest jó eséllyel indulhatsz a valóban élő nyelvtudás miatt)

2021. jún. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!