Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 3 tagú családnak 1.3 millió...

3 tagú családnak 1.3 millió havi fizetés (ha nincs hitel) mennyire jó Budapesten?

Figyelt kérdés
Van házunk ahol élünk, van egy balatoni nyaraló amit kiadunk, meg van 2 budapesti lakás amiket szintén kiadunk. A kiadásokkal és a keresetünkkel jön össze az 1.3 millió havonta nettóban. Van 2 autónk is hitel nélkül. Ez mennyire jó kereset? Pénzügyes, tanácsadó ismerösöm szerint a jólét havi 3 milliótól indul manapság Budapesten. Meg hogy egy programozó fél év után egymaga keres ennyit. Annyira semmilyen fizetés ez így? Nekem nagy összeg!
2021. máj. 25. 16:14
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Most megyünk ki az USA-ba, ennyiből, nagyon szűkõsen de meg lehet élni, nekünk ösztöndíjból + itthoni fizuból, havi 900 000 foeintunk lesz. 400 000 körül talâltunk két szobás lakást rezsivel (mondjuk nem Brooklyn), és ahogy korábbi beszámolókat néztünk 500 000-ből kijön a kaja és az utazás...
2021. máj. 28. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
Ha ennyi mindenkit meg tudtál, tudtatok kérdezni, miért nem őket kérdeztétek hogy ez a szerény vagyonocskátokból ki fogtok e jönni havi szinten vagy kérjetek e segélyt, vagy kezdjetek e gyűjtésbe netán dolgozni kéne? Szerintem te is csak azért jöttél ide ezzel a gya.gyás kérdéseddel, hogy henceghess mindenkinek milyen jól éltek és te naiv nem is tudsz róla, mert te még csak 7 éves vagy :D Biztos elhiszem. Ha meg idősebb vagy akkor meg tudnod kell hogy az az összeg amivel ti rongyos életetek élitek mennyire elég. Haggyál már az álszent kérdéseddel! Egy 5 éves is látja amikor neki jobban megy, mint az ovodai társainak! Te bezzeg nem, neked ide kell írni, hogy megtudd, abszolút nem hencegés, hát persze. A gyakori kb. erről szól, hogy asok suttyó arra használja hogy ide jön fröcsögni, hogy hány millióból mit vesz és hány száz ezret keres alig dolgozva. Az ember elhányja magát ez az új csodásan kinevelt generációtól. Én egytől egyik pofoználak fel titeket a faxba
2021. máj. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
A kerdes arrol szolt, hogy MENNYIRE JO nem arrol hogy ehen halunk vajon?! Igen, azt latom a TV alapjan hogy sok embernek van yacht, helicopter, ferrari, stb. Instagram is sok milliardost mutat meg! Ennyi milliard forint, annyi milliard forint. Hirekben mondjak! USA-ban is gazdag emberek ezek! Balatonon sok ember ismerek akinek 2db 10x dragabb autoja van mint nekunk. Nagyon sok a gazdag, aranytalan! USA-ban tobb atlagember volt ahol mi eltunk! Ezert nem tudtam mi a realis! Hogy ennyi penz ami nekunk van, abbol mi mik vagyunk itt? Azt tudtam hogy nem szegenyek es kajara is jut! De arrol fogalmam se volt, hogy kozeposztaly vagy gazdag szint ez? Van baratom aki Ukraine-ben el, o szerinte en a leggazdagabbak kozott vagyok a nagy lord! Nem hiszem. Ahogy irtam, van olyan IT ember aki annyit keres atlagban mint mi az egesz csalad. Ha a feleseg ugyved akkor ok sokkal-sokkal gazdagabbak mint mi! Kezdem azt hinni hogy kozeosztaly alja vagyunk.
2021. jún. 1. 00:23
 24/34 anonim ***** válasza:
50%
Én azt nem értem miért annyira fontos az, hogy az anyagi helyzeted alapján milyen besorolásba esel. Ennyire sivár fantáziátlan életed van, hogy csak az anyagi helyzeted alapján tudod valahova elhelyezni magad a környezetedben? Egyébként, ha igaz amit leírtál, akkor egyértelműen a tehetősebb rétegbe esel, ráadásul a vagyonod nagyrészéért meg se kellett dolgoznod, és a lakás és nyaralókiadásból befolyó összegekből arra is van lehetőséged, hogy kevesebbet dolgozz mint az átlag magyar. Ebből következik, hogy egyértelműen, kérkedésből és heccelés céljával tetted fel a kérdést, és a válaszaidból amelyekben a kocsijaidra térsz ki például szintén erre lehet következtetni. Nálad jóval kevésbé tehetős, de normális gondolkodású embereknél fel se merül az ilyen, hogy most ezek után hova sorolják be magukat. Amúgy meg a boldog élethez jóval kevesebb vagyon is bőven elég, és nálad jóval gazdagabbak is élhetnek értelmetlen boldogtalan életet.
2021. jún. 1. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
24es igaza van. Ha 8 éves kisfiúcska vagy sem tennél fel ilyen kérdést, mert az osztálytársaidon keresztül érezhetnéd hova tartozol. Egyértelmű, hogy csak itt dicsekszel és hencegsz és ezek mellett provokálod az itt lévőket. Játszod a hülyét, aki nem tud semmiről semmit, fogalma sincs melyik bolygón él és aki csak az online világból értekezik. Nem jársz utcára? Emberekkel nem beszélsz? Elég 0 lehet az életed és hiába vagy vagyonos, ha így soha nem leszel sem elégedett, sem boldog. Van aki egyszerű, szegényes élettel egy lerobbant suzukival van és boldog házas életet él 30+ éve és nem érdekli hogy másnak mennyi milliárdja van, csak hogy nyáron eljussanak valahova kicsit kiruccanni és érezzék jól magukat, gyárban dolgoznak és boldogak. te ezt viszon s büdös életben nem fogod megérteni :9 Főleg ezzel a fo.gyatékos gondolkozásoddal.
2021. jún. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

Annyi biztos, hogy a felső 2-3%-ban vagy és azt is érdemes figyelembe venni, hogy a jövedelmed jelentős része passzív, azaz még ha el is veszted a munkádat akkor is megélsz (vs. IT-s akinek 100% aktív). Nem mellesleg jelentős vagyonod is van ezen ingatlanok miatt.

Az instagramból/hírekből nem lehet levonni semmit, még ha van is néhány száz milliárdos, azok száma eltörpül a medián bérből élők mellett.

Milyen környéken élsz? Mert ha a Rózsadombon, akkor megértem, hogy szegénynek érzed magad, de néz körbe jobban a városban. Az ingatlanárak nagyon el vannak szakadva a valóságtól nm alapon USA-val vethetők össze (ötödannyi fizetés mellett), átlagembernek közel elérhetetlen a saját lakás álma.

Ja és a programozó nem keres 2 év után ennyit, 95%-uk soha nem kap ilyen fizetést max valami távmunkával 10+ év tapasztalattal reális!

2021. jún. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

Nem provokacio!


Nem dicsekedes!


Igen, nincsenek barataink. Egyedul vagyunk. Sokan irigyek! Rosszat akarnak, menjunk csodbe! Aki barat, az rosszat mond, lebeszel minket! Nem is barat ez!


A haz amit vettunk gazdag kornyeken van! Sok a gazdag! Csak nezunk. Jo aron vettuk, felujitottuk a hazat, masnak tiszta uj haza van az utcaban!


A heten kezdtunk kezdett a felesegem dolgozni menni, en hetfon fogok. Igen, magyar emberrel nem beszelunk sajnos eddig. Csak olyannal aki USA-bol jott mint mi vagy uzletember. Akivel beszeltunk es atlagember mast se mondott csak azt milyen butak vagyunk hogy ide jottunk vissza! Maradtunk inkabb volna ott! Szerinte. Ebbol hogy kellett volna levonni barmit?

Aki irta, hogy a szegeny boldog. Mi kint szegenyek voltunk, nem orultunk pedig! Aki ilyet mond hazudik! Kell a penz!

2021. jún. 2. 00:15
 28/34 anonim ***** válasza:
24%
Egyre mélyebbre ásod magad, hogy mennyire együgyű vagy. Persze, hogy provokáció. Ilyen ember nincs. Én külföldön élek, átszámítva 3,5 millió forint nettót keresek havonta. De az élet nagyon drága, és rengeteg dollár- meg eurómilliomos él a környéken meg az egész országban. De egy normális, kényelmes megélhetéshez a fizetésem fele is elég, azt meg nem nézem, hogy milyen a szomszédnál a gyep, se azt, hogy ez mekkora hatalmas összeg lenne otthon. Én jól megélek, megvan mindenem és nem érdekel, hogy elméletben mennyi kellene itt az igazi jóléthez. Ezt most is tudom és akkor is tudtam, amikor megérkeztem - mint ahogy minden normális ember, aki tájékozódik arról, hogy hol van a világban.
2021. jún. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
47%

A héten kezd a feleséged jövő héten meg te? Múlt héten még mind a ketten SSC központban dolgoztatok. :DDD

Gyökér vagy te kisfiam nem milliós fizetéssel rendelkező. Az ilyen kamu kérdéseket messziről kiszagoljuk már nyugi.

Gazdag környéken jó áron vettél házat, ja álmodsz. Oszt miből is vetted? Azzal kezdted a kis történetedet, hogy kint alig jöttetek ki a fizuból, gondolom abból a kis semmi pénzből sikerült több 10M-t megspórolni. :D

2021. jún. 2. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
Allast kaptunk azt irtam te okos. Nem azt hogy ott vagyunk mar.
2021. jún. 2. 10:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!