Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 3 tagú családnak 1.3 millió...

3 tagú családnak 1.3 millió havi fizetés (ha nincs hitel) mennyire jó Budapesten?

Figyelt kérdés
Van házunk ahol élünk, van egy balatoni nyaraló amit kiadunk, meg van 2 budapesti lakás amiket szintén kiadunk. A kiadásokkal és a keresetünkkel jön össze az 1.3 millió havonta nettóban. Van 2 autónk is hitel nélkül. Ez mennyire jó kereset? Pénzügyes, tanácsadó ismerösöm szerint a jólét havi 3 milliótól indul manapság Budapesten. Meg hogy egy programozó fél év után egymaga keres ennyit. Annyira semmilyen fizetés ez így? Nekem nagy összeg!
2021. máj. 25. 16:14
1 2 3 4
 11/34 A kérdező kommentje:
Amugy a lakaskiadasbol jon be majd 600 ezer havonta lebontva, a 700 ezer a kettonk fizetese. Mondom hogy nem vagyunk fizetesileg gazdagok! Szerintem 350 ezer fizetes nem akkora nagy penz, SSC kozpontban dolgozunk, angol es spanyol nyelv ismerete miatt diploma nelkul irodai munka! USA-ban nem almodtunk irodai munkarol!
2021. máj. 25. 21:44
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

Nos, nem véletlenül kaptál ilyen válaszokat. Magyarországon ez a legtöbb átlag embernek elérhetetlen életszínvonal és bevétel 15 év után is. Mellesleg átlag ember, ha meghalnak a szülei sincs olyan "szerencsés helyzetben", hogy pont Budapesten örököl két lakást, meg a Balcsin nyaralót. Szóval itthoni viszonylatban nagyjából azt mondanám, hogy tedd össze a két kezed, főleg úgy, hogy passzív jövedelemként gyakorlatilag megkeresitek a fizetéseteket.

Hitel nélkül baromi kényelmesen el lehet éldegélni 300-400 ezer forintból egy három tagú családnak. (Most a saját igényeim szerinti átlagot mondtam, de gondolom ha már saját házatok van itthon és minden ingatlan kiadtok, akkor nem két napja éltek itthon, vagyis erről van képetek saját igényeitek szerint.)

Ha fél milliót el is költötök egy hónapban, marad 800 ezer forintotok hó végén. Szerinted ez rossz?

2021. máj. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%
Bírom kérdező, amikor a te fajtád önsajnáltatja magát és ilyen vérlázító id.ióta kérdéseket van arca kiírni arcpirulás nélkül. Másik meg albérletezik, nincs lakása, nincs öröklése, van aki 2 helyen dolgozik és sorolhatnám és még a 500 e nettót sem keresi meg. te meg itt rinyálsz. Én szégyelném magam, hogy ide ilyesmit kiíruűnék, úgy hogy tudom a lakosság 70%a kis pénzekből tengődik. Örülj neki, hogy te ekkora hatalmas problémákkal küszködsz! Másnak sem élnek a szülei és képzeld 0 öröksége van, főleg az intézetisek, de nem kell hozzá intézetisnek lenni! Nyilvánvaló a kérdésedre a válasz mit játszod itt a hü.lyét? Nincs kinek dicsekedni, a vagyonotokkal? Vagy mi? Ne ide gyere te gyö.kér.
2021. máj. 26. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
Ja hát az ismerősök ilyenek. Ha havi 5 milliót keresnétek, akkor azt mondaná, hogy nem rossz, de a jólét az havi 10-től indul.
2021. máj. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:
Nem ismerjük a magyar helyzeteket! Ismerösök rosszat mondanak. Idegenek véleményére voltam kiváncsi. USA-ban csorok voltunk!!!
2021. máj. 26. 16:59
 16/34 anonim ***** válasza:
51%

Tessék, itt vannak a magyar helyzetek:

[link]

[link]

[link]

2021. máj. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha visszaköltöztél az országba és már kiadsz 2 lakást meg egy házat egy ideje, de még mindig lövésed sincs, hogy ez milyen helyzet az ország jelentős részéhez képest, akkor tedd össze a két kezed, hogy legalább ebből van plusz kereseted, mert nem lehetsz egy túl nagy IQ-val megáldott ember. Szóval, jól ebből már nem jössz ki.
2021. máj. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%
Az átlag magyar proli bevételéhez képest kifejezetten jónak számít.
2021. máj. 26. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező, ha ennyire nem ismered a magyarországi helyzetet, hogy ekkora baromságot kellett kérdezned, akkor mégis miként sikerült kiadnod a lakásaidat, meg a balatoni nyaralódat piaci áron? Egyértelműen provokálsz és sajnos sokan beugranak. Mondjuk azt nem tudom mi értelme ennek talán fel kellene keresned egy jó szakembert akivel megbeszélheted a mentális problémáidat.
2021. máj. 27. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
Ugy sikerult kiadni piaci aron, hogy felkertunk egy ingatlanost es megkerdeztem a baratokat is. Plusz itt is tettem fel kerdest errol. Minden osszefutott.
2021. máj. 28. 08:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!