Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kezdő vállalkozásokra miért...

Kezdő vállalkozásokra miért nem ad pénzt a kormány?

Figyelt kérdés
Akinek nincs tőkéje annak soha nem is lesz. Én nem születtem gazdag scaládba viszont alkalmazotti munkából bármit csinálok nem akarnak nettó 250-300 ezer ft felett fizetni és ennyiből Budapesten ló..aszt sem lehet tervezni se egy házra se egy autóra amilyen drágaságok vannak. Szóval eldöntöttem hogy vállalkozok és rengetek ötletem van csak tőke nincs hozzá. Például nyitnék egy üzletet a nyugatinál de nem tucat ruhaboltot hanem egyedi termékekkel. Tehát sok ötletem van de minimum kén 15-20 millió ft tőke. Na most ha az nincs akkor azt honnan teremtsem elő asemmiből? Ha meg nem vállalkozok akkor meg soha nem lesz pénzem semmire hanem gazdagítom a alkalmazotti munkámmal a cég tulajdonosaít hogy ők meg megvehessék a legújabb audit minden évben.
2021. jan. 27. 13:40
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
100%
Hagyjátok a kérdezőt, reménytelen. Nem is a megoldást keresi, csak hisztizni akar, hogy valaki addig is foglalkozzon vele.
2021. jan. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 A kérdező kommentje:
41-es: Nem, de a ti IQ szintetek olyan kicsi hogy nem az hogy nem válaszoltok a kérdésekre hanem szidjátok a kérdézőket. Akkor mi a fenét kell válaszolni? Nem azt kérdeztem hogy milyen reménytelen az életem és sirok meg ez meg az hanem azt hogy a kormány miért nem ad vállalkozásokra pénzt vagy ha ad skkor milyen úton módon. Aztan ez alatti kérdésem hogy ha nem ad skkor hogyan lehet milliokhoz jutni hogy lehessen vállalkozni. Erre nem ad senki semmi ötletet hanem azt hogy reménytelen eset vagyok és még sorolhatnám. Akkor miért kell válszolni? Ennyire unatkoztok?
2021. jan. 27. 16:06
 43/55 anonim ***** válasza:
100%

Írtam hogy spórolj....


"Rendben akkor kezdj el gyűjteni pénzt ha nem tudsz nettó 250-300 nál többet keresni akkor húzd össze a nadrágszíjat, azaz költözz haza szülökhöz vagy bérelj egy szobát, és csak étkezésre meg szószerint létszükségletekre költss így azért 100 ezer forintot havonta eltudsz tenni sőt akár többet is."


Miért nem spórolsz???

2021. jan. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
100%
Megint hazudsz. Kaptál ötleteket. Többet is, mint amennyit megérdemelsz.
2021. jan. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
100%

#42

Kedves kérdező, mindegyik kérdésedre van a topicban válasz.

Ráadásuk sok hasznos tippet is kaptál olyanoktól, akik hasonló utat jártak be, mint amit Te szeretnél.


Szabadon eldöntheted, hogy felveszed a kesztyűt, és megvalósítod az álmaidat, vagy pedig a kormányt és más embereket fogsz-e okolni azért, hogy nem mersz vállalkozni.

2021. jan. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
100%
Ott van a válasz, rögtön a második hozzászólásban. Ad az állam támogatást a vállalkozóvá váláshoz, nem is keveset. Ha te cc 4,5 milkóból nem tudsz elindulni, akkor a koncepcióddal vannak komoly gondok.
2021. jan. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 A kérdező kommentje:
Ezt nem hiszem el. Olvassatok már utána mert hulye nem vok. Az a 4,5 millo ft palyazat nem Pestieknek vannak hanem videk. A masik kikotese hogy munkanelkulinek kell lenni ahhoz es regisztralva kell lenni a munkanelkuli hivatalban.
2021. jan. 27. 18:00
 48/55 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire biztos vagy a dolgodban, hogy bejön a vállalkozás, akkor nyugodtan add fel az állásodat, hisz meg fogsz tudni élni a vállalkozásodból. Azt meg, hogy pestinek nem adnak...nem kell túl sok gógyi hozzá, hogy hogyan lehet ezt kikerülni.
2021. jan. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 anonim ***** válasza:
100%

Jól van, ne bántsátok már a kérdezőt, részben igaza van, függetlenül attól, hogy elég hülyén gondolkodik, ha egyből havi 500 ezres üzletet meg 15-20 milliót akár.


De az azért igaz, hogy nagyon-nagyon nehéz vállalkozóvá válni, mert 1-2 millió forintból tényleg nem sok mindenbe lehet bele kezdeni, max.ilyen kézműves termékek gyártásába, de sajnos mindenki inkább megrendeli Kínából a cuccokat, semmint legalább néha a hazai vállalkozók drágább dolgait vegye meg. Nehéz megélni belőle, keveseknek sikerül.


Mire az ember eljut oda, hogy gyűjt bizonyos tőkét/tudást a vállalkozásához, addigra már nem ártana lakást venni/családot alapítani, de azt megint nem lehet a bizonytalanra. Mármint 1-2 kisgyerek mellett nem igazán lehet eljátszani a család megtakarítását és várni, hogy vagy megy az üzlet vagy nem.


Sajnos kis hazánkban nagy luxus kockáztatni a "biztos" alkmazotti létet, mert ha nem jön be a vállalkozás, akkor nem tuti, hogy utána megint talál normális munkát az ember. És igen, tényleg nem lehet kapni erre semmiféle kezdő támogatást, ez a 4,5 milliós támogatás most nem is megy már. De míg ment, addig is munkanélküliek kellett lenni hozzá, meg tanfolyamot elvégezni, meg vállalni, hogy ha nem megy, akkor sem szüntetheti meg az ember, sa többi.

2021. jan. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
100%

Én azt látom hogy az emberek többségének nem való a vállalkózói lét, teljesen biztosra akarnak menni nulla kockázatot vállalva, hogy neki kell az alkalmazotti munkája is mert nem fog kockáztatni miért nincs olyan támogatás ahol nem várják el a munkanélküliséget.

Aztán ez a ismerösöm vissza nem téritendő támogatást akar mert nehogy már mi van ha nem jön be akkor neki vissza kell fizetni valamennyit arról szó sem lehet.

Persze a bank sem jó mert mi az hogy ő uzsorakamatra kölcsönt vegyen fel, csak a rabszolgák vesznek fel hitelt.

Természetesen ez a vállalkozni készülő haver mindig tőlem kuncsorogna na hogy ó hát adjak már pár milliót neki, tuti az üzlet, de amikor oké adjon egy üzleti tervet és tegyen vmit letétbe akkor elhallgat eltünik mindig.


A kérdezőt jutatja eszembe.

Ezzel a hozzáállással nem lehet vállalkozó, reteg fél a kockázatvállalástól, képtelen előteremteni az összeget, nem tud támogatást intézni, nem tudja összespórolni, nem lát megoldást csak extrém mennyiségü tőke kezdettel. Bocsánat de ez alkalmatlanság, és jó indulattal mondom ne legyél vállalkozó mert csak veszítenél rajta

2021. jan. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!