Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hároméves kollektív szerződésb...

Hároméves kollektív szerződésbe foglalt bérfejlesztés felrúgható egyoldalúan a gazdasági helyzetre hivatkozva?

Figyelt kérdés

A cég 2019ben 3 évre kollektív szerződésben vállalta az ütemezett bérfejlesztést 8%/év.

Ezt meg is adta 2020 elején (még a covid őrület előtt).

Most januárban lenne esedékes a második 8%-os ütem.

De nem fogják odaadni, egyoldalúan közölték, válsághelyzet így a kollektív szerződést nem tekintik tényezőnek. Nem vitatják mi van benne, csak nem tartják be és kész.

Ilyen van? Akkor mi értelme a kollektív szerződésnek?


2021. jan. 15. 12:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Senki nem tudta két évvel ezelőtt, hogy mi lesz...

Rendkívüli helyzet - rendkívüli intézkedéseket igényel.

2021. jan. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ja értem. Szóval a szerződés az wc papír. De akkor ha én felállok és nem megyek be másnap akkor nem hivatkozhatnak arra sem, hogyan van szabályozva a felmondási idő.

Vagy csak nekik szabad egyoldalúan szarni a szerződésre nekem már nem?

2021. jan. 15. 12:38
 3/13 anonim ***** válasza:

Felmondhatsz, ha nem tetszik....


Még mindig jobb, mintha elküldték volna a dolgozók felét-harmadát, a járványhelyzet miatt...


Gondolkozz hőzöngés helyett!

2021. jan. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

"Gondolkozz hőzöngés helyett!"


Megtettem megjártam a jogiforum-hu-t és ott azt mondták a kollektív be nem tartása miatt adjam be azonnali hatállyal a felmondásom és követeljem mindazt ami jár (60 napos fizetett felmondási idő+ 3 havi végkielégítés) mert jogom van hozzá.

Kivárom a januárt és így teszek.

2021. jan. 15. 12:46
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Tehát akkor megoldod saját hatáskörben.

Tégy így.


Csak aztán ne gyere februárban, hogy senki nem akar felvenni, és mindjárt lejár a munkanélküli ellátás....

2021. jan. 15. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Minden szerződés felmondható megfelelő indokkal. Itt ez történt.


Amit tehetsz: elfogadod az új játékszabályokat, vagy felmondasz. Ha elfogadod a feltételeket akkor megmarad a munkád, bár bérfejlesztést nem kapsz. Ha felmondasz kikerülsz a munkapiacra, és csak a fentlakó öreg barát mondja meg mikor találsz új állást - szóval ha nincs megfelelő tartalékod, óvaintenélek egy hirtelen agyérgörcsből elkövetett felmondástól (legalábbis addig, amíg nincs megfelelő tartalékod 3-5 hónapra, vagy nincs már másik munkahelyre ajánlatod)

2021. jan. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

"Minden szerződés felmondható megfelelő indokkal. Itt ez történt."


Kedves szuperképzett jogász barátom, egy apróságról elfelejtkezel nemde?

Hogy nem mindegy, hogy egy szerződést felbontunk vagy csak nem tartjuk be.

Nagyon nem mindegy.


Mert a kollektív nem került felbontásra. Írásban hivatalosan nem, arról tudnánk--nekünk is meg kellett volna kapni mégpedig felbontás mínusz 15 nappal korábban írásban (ez is benne van a szerződében).


A szerződést nem bontották fel, a szerződés ÉL és ÉRVÉNYBEN van, csak nem tartják be-nem mindegy!

Nem ugyanaz!

2021. jan. 15. 13:33
 8/13 A kérdező kommentje:

És nekem nagyon jó hogy ez így van, mert ez az alapot az azonnali hatályú felmondásra és a végkielégítés (3 havi bér) megkövetelésére!

Úgyhogy ne is bontsák fel, csak ne tartsák be, ez nekem a legjobb!

2021. jan. 15. 13:34
 9/13 anonim ***** válasza:
Honnan veszed, hogy az illetékes munkavállalói képviselő(k) nem írta alá?
2021. jan. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

"munkavállalói képviselő(k) nem írta alá?"


Onnan hogy (benne van) ha módosítás van akkor a módosítás hatályba lépésbe mínusz 15 nappal írásban meg kell kapni az összes dolgozónak.

Na most a béremelés elvileg 21.01.01-el meg kellett hogy történjen, ha a szerződés ellenére nem történt meg erről legkésőbb 21.01.01 mínusz 15 nappal írásban közélést kellett volna tenni + beterjeszteni az új kollektívet.

nem történt meg = nem került felbontásra a kollektív, csak be nem tartják.

És maradjon is így.

Ez a jogalapom az azonnalihoz.

2021. jan. 15. 13:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!