Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha nincs bérfejlesztés az is...

Ha nincs bérfejlesztés az is bércsökkentés? HR-es mondta

Figyelt kérdés

Hallgatom a rádiót, egy HR_es beszél (professiontól szóval azért nem akárki). És azt mondja nem csak úgy lehet bért csökkenteni hogy bért csökkentek (eddiig 10 ft most már csak 8 a bér) hanem úgy is ha nem emelek.

Mivel minden drágul így az is bércsökkentés ha a bérem stagnál és nem emelkedik. Mert minden drágább így kevesebbet vehetek ugyanannyi bérből. Eddig 1 kiló kenyeret kaptam a béremből, most már csak 0,8 kg kenyeret....


Ez így lenne?


2018. dec. 25. 10:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ha nem követi az inflációt a béred, akkor tulajdonképpen igen. A cég valószínűleg emeli az árakat az inflációnak megfelelően, viszont az emelés hiánya miatt a bérköltségek nem emelkednek, így százalékokban nézve a kiadásokat, a bérköltség csökken.
2018. dec. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
nem a céges hanem a munkavállalói oldala érdekel. hogy a cégnek mekkora bérköltsége nem az én dolgom de az igen hogy minden drágább az én bérem meg vagy 5 éve nem nőtt fillért se.
2018. dec. 25. 11:23
 3/19 anonim ***** válasza:

Igen.

Ha a béred nem növekedik, de az árak nőnek, akkor reálértéken számítva egyre kevesebbet ér a béred, azaz egyre kevesebb dolgot tudsz belőle vásárolni.

2018. dec. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
tehát akkor menjek oda a főnökömhoz hogy lesz szíves kompenzálni minimum az infláció mértékével a reálértéken csökkentett béremet??
2018. dec. 25. 11:43
 5/19 anonim ***** válasza:
86%

Te a munkaügyis troll vagy. Egy piacgazdaságban minden munkaadó annyit fizet, amennyit akar. Fogadd el!


Egyébként igen, így van.

2018. dec. 25. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

"Egy piacgazdaságban minden munkaadó annyit fizet, amennyit akar. Fogadd el!"


nem. Amennyiért talál embert annyit fizet. Amit a piac diktál annyit fizet.

Ha annyit fizetne mindenki amit akar akkor belépődíjasak lennének a munkahelyek maradjunk ennyiben.


Találj te pl egy szakembert akár kétkezit mondjuk nettó 100-as bérért. 3x annyiért talán.

2018. dec. 25. 12:09
 7/19 anonim ***** válasza:
69%
Aki nem talál számára elfogadható fizetés mellett embert, az nem vesz fel alkalmazottat. Én is vennék fel egy szakácsot, de túl drágán dolgoznak, űgyhogy nincs szakácsom, ahogy sofőröm sincs.
2018. dec. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
54%
Nem orulni kell neki hogy nem csokkentik a fizetesed, nezd visszaegycsomo kerdes szol arrol hogy elveszik a cafit, tolrd nem vesznek el semmit, legyel boldog!
2018. dec. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
hát ami nincs itt azt nem is tudják elvenni az fix. a cafi elvételétől nekem nem kell félnem mert soha nem is kapok.
2018. dec. 25. 13:56
 10/19 anonim ***** válasza:
54%
Jó stabil hely lehet, hogy tudnék oda jelentkezni?
2018. dec. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!