Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért könnyebb a nőknek a...

Miért könnyebb a nőknek a fizikai állóképességi teszt?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Miért van az, hogy a nőknek több idejük van lefutni a 3200 métert, kevesebb kilóval kell fekvenyomniuk, stb.


Azt értem, hogy egy átlagos nő gyengébb fizikálisan, mint egy átlagos férfi, de ez szerintem nem indok.


Úgy értem, hogy nyilván azért kell ennek megfelelni, mert egy rendőr/katona legyen fizikálisan is jó állapotban, ha esetleg valaki ellen kényszerintézkedést kell alkalmazni, de tegyük fel, hogy van egy rosszfiú aki ellen X erőt kell alkalmazni, hogy sikerüljön megbilincselni.


Itt ebben a szituban X erőre van szükség, hogy intézkedés alá vonj egy embert, nem arra, hogy jaj nőknél az is jó eredmény, hogy 25 kilót kinyom.


Tehát nem az a lényeg, hogy a gyengébbik nem tagjaként annak a gyengébbik nemnek az erősebb tagjai közé tartozz.



Nem azzal van bajom, hogy vannak rendőrnők, hanem, hogy kevesebb teljesítményt várnak el tőlük.


Szerintem az lenne az igazságos, ha mindenkire ugyanazok vonatkoznának, ha egy férfi nem bírja kinyomni a 60 kilót, nem lehet rendőr/katona, ha egy nő kibírja nyomni akkor lehet. Nyilván minden másra is igaz ez, nem csak a fekvenyomásra.


Tehát a logikám szerint azért nem kellene a nőknek engedményeket tenni, mert mikor valaki ellen fel kell lépni ott nem az fog számítani, hogy te a gyengébbik nemhez képest erős vagy, hanem hogy erősebb vagy-e annál aki ellen intézkedni kell. Egy férfi aki csak 40 kilót tud kinyomni még mindig erősebb egy nőnél aki 30 kilót tud kinyomni. Tehát szerintem az lenne az igazságos, ha egységes lenne az elvárás és a fizetés is, vagy ha XY-nak csak 25 kilót kell kinyomnia a másiknak többet akkor a fizetése is legyen több. Nektek mi a véleményetek?



2020. aug. 9. 20:07
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

9

Ez hol van?

2020. aug. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!