Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért könnyebb a nőknek a...

Miért könnyebb a nőknek a fizikai állóképességi teszt?

Figyelt kérdés

Sziasztok,


Miért van az, hogy a nőknek több idejük van lefutni a 3200 métert, kevesebb kilóval kell fekvenyomniuk, stb.


Azt értem, hogy egy átlagos nő gyengébb fizikálisan, mint egy átlagos férfi, de ez szerintem nem indok.


Úgy értem, hogy nyilván azért kell ennek megfelelni, mert egy rendőr/katona legyen fizikálisan is jó állapotban, ha esetleg valaki ellen kényszerintézkedést kell alkalmazni, de tegyük fel, hogy van egy rosszfiú aki ellen X erőt kell alkalmazni, hogy sikerüljön megbilincselni.


Itt ebben a szituban X erőre van szükség, hogy intézkedés alá vonj egy embert, nem arra, hogy jaj nőknél az is jó eredmény, hogy 25 kilót kinyom.


Tehát nem az a lényeg, hogy a gyengébbik nem tagjaként annak a gyengébbik nemnek az erősebb tagjai közé tartozz.



Nem azzal van bajom, hogy vannak rendőrnők, hanem, hogy kevesebb teljesítményt várnak el tőlük.


Szerintem az lenne az igazságos, ha mindenkire ugyanazok vonatkoznának, ha egy férfi nem bírja kinyomni a 60 kilót, nem lehet rendőr/katona, ha egy nő kibírja nyomni akkor lehet. Nyilván minden másra is igaz ez, nem csak a fekvenyomásra.


Tehát a logikám szerint azért nem kellene a nőknek engedményeket tenni, mert mikor valaki ellen fel kell lépni ott nem az fog számítani, hogy te a gyengébbik nemhez képest erős vagy, hanem hogy erősebb vagy-e annál aki ellen intézkedni kell. Egy férfi aki csak 40 kilót tud kinyomni még mindig erősebb egy nőnél aki 30 kilót tud kinyomni. Tehát szerintem az lenne az igazságos, ha egységes lenne az elvárás és a fizetés is, vagy ha XY-nak csak 25 kilót kell kinyomnia a másiknak többet akkor a fizetése is legyen több. Nektek mi a véleményetek?



2020. aug. 9. 20:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
Azért, mert aki összeállította a követelményeket, az veled ellentétben emlékszik arra, mit tanult 8. osztályban biológia órán a hormonokról és az izomrendszerről
2020. aug. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én csak azt mondom, hogy ha egy rosszfiú leterítéséhez kell bizonyos erő, akkor kell bizonyos erő. Attól még, hogy valaki nő létére picit erősebb a többi nőtől, attól még nem fogja tudni leteríteni a rosszfiút. Tehát hiába tud 30 kilóval fekvenyomni,attól még gyengébb mint egy férfi aki csak 40 kilóval nyom fekve és nem tudja leteríteni a rosszfiút hiába a többi nőhöz képest erős a férfi meg a többi férfihez képest gyenge.
2020. aug. 9. 20:47
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Én nő vagyok és egyetértek veled. Szerintem úgy igazságos, ha mindenki azonos szintet teljesít. Ha erre valaki képtelen, akkor lehet át kéne gobdolni alkalmas-e a munkára.
2020. aug. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mondom ezt úgy, hogy a munkahelyemen van egy nehéz cucc amit a férfiak többsége nem bír el egyedül én is csak alig, de jött egy csajszi aki úgy pakolta ide-oda, mintha csak 2 kiló lenne, ezért gondolkoztam el a témán.
2020. aug. 9. 21:19
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Nemtol teljesen fuggetlenul a fizikumot illetoen oriasi a genetikai szoras. Teljesen folosleges ezen filozni. Van aki egy papirzsebkendot sem tud folemelni egyenes hattal terd vagy derekfajdalom nelkul, van aki 5* belehuz 400 kg-ba az edzoteremben. Van aki 50 fekvotamaszt rohogve megcsinal, van aki soha nem birt egyet sem.
2020. aug. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ez igaz, de ez a témától kicsit eltér. Miért elég a nőknek minden egyes fizikai próbán kevesebbet teljesíteni? A rosszfiúk leteperéséhez erő kell. Az mindegy, hogy férfi kezek teperik le vagy női kezek de X erő kell hozzá amit a férfiaktól el is várnak a nőktől viszont nem. Vagy ha egy olyan nő aki csak 25 kilót tud kinyomni vagy csak Y idő alatt futja le a távot képes leteperni egy bűnözőt, akkor egy olyan férfi is képes aki szintén csak 25 kilót tud kinyomni, de nekünk mégsem elég a 25 kiló.


Pedig egy nő aki 25 kilót tud kinyomni ugyanolyan erőkifejtésre képes, mint egy férfi aki szintén csak 25 kilót tud kinyomni, akkor miért van az, hogy egy nőnek elég a 25 kiló a férfinak nem?



Képzelj el egy botot amit el akar törni egy nő, aki nőkhöz képest viszonylag erős, nem fogja tudni eltörni a botot, most képzelj el egy férfit aki annak ellenére, hogy a férfiak közt gyengébb még mindig erősebb, mint egy erős nő, ő elfogja törni a botot. A botot nem érdekli, hogy férfi vagy nő próbálja eltörni, csak hogy milyen erővel próbálják. A rosszfiúval ugyanez a helyzet.

2020. aug. 9. 22:29
 7/11 anonim ***** válasza:
89%
Valóban erő kell a "rosszfiúk leteperéséhez", csak a rendőrök 99%-a soha nem fog semmilyen rosszfiút leteperni. Fényképezgetik a gyorshajtókat, közterületen hugyozó részeg tizenéveseket igazoltatnak, közúti balesetnél helyszínelnek stb. és kb. ennyiben merül ki a munkájuk :)
2020. aug. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%
Meg annyit azert megjegyeznek, hogy mind a rendorsegnel mind a katonasagnal az eronleti, allokepessegi kovetelmeny a ferfiaknal is vicc. Egy 17 eves tesifaktos rohogve megcsinalja. Innentol kezdve teljesen ertelmetlen hogy 30 vagy 80 kilot kell kinyomni 20*, vagy hogy hany perc alatt kell lefutni a 3200-at.
2020. aug. 10. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

A szexizmus és rasszizmus eltörlése miatt van, hogy törvényileg "azonos lehetőséget" kell biztosítani mindkét nem számára az élet minden területén és természetesen azonos fizetésért.

A valóságban mint ahogy látható meg pont ellenkező hatást fejti ki!


Törvényileg min. 40%-nak női alkalmazottnak kell lennie a nagyobb cégeknél, ahol ez nem volt meg ott a képzési alapba kell büntetést fizetni, nálunk ez nem volt meg, így elkezdték kirúgni a férfiakat és helyettük női alkalmazottakat felvenni. Másrészről a homoszexuális alkalmazottak támogatására volt egy EU-s projekt, így mikor arra került sor, hogy kirúgnak engem is "felháborodtam", hogy azért rúgnak ki mert meleg vagyok. Nem rúgtak ki sőt kaptam 20e emelést. Végül én mondtam fel, mert nem vagyok b444zi és kezdett idegesíteni, hogy napi szinten 5-6 magát heterónak valló pali akart lesz444pni, vagy randira hívni.


Kérdező azonos követelményrendszer esetén, a rendőrség nem tudná hozni az irányszámokat, nekik is kell bírságot fizetni, hamar csődbe mennének, így kevesebbet kérnek a női rendőröktől.

Ez van mellesleg a raktározásnál is 5kg-nál nehezebb dolog emelésére nem kötelezhetőek a nők, ha 5,1kg-os a tárgy, akkor 2 nőnek kell emelnie!


Minden 10 ember után kell alkalmaznia a cégnek 1 fogyatékkal élőt, ha nem teszik meg akkor havi kb. 360eFt-ot kell befizetniük a képzési alapba minden egyes hely után amit nem fogyatékos munkavállalóval töltöttek fel.

Tételezzük fel van 10 alkalmazottja a cégnek, de nincsen fogyatékos alkalmazottjuk, akkor olcsóbb felvenni 1-et mint fizetni a büntetést, így meghirdetik az állást, amit kötelező meghirdetniük mindennemű rasszizmust és kizárást nélkülözve. Te mint fogyatékkal nem élő személy esélytelen vagy, de behívnak, hogy ne legyen rasszizmus vádja, amiért nem téged keresnek.

Dolgoztam olyan helyen ahol nyugdíjba ment egy mozgássérült kolléga, hogy ne keljen fizetni a cégnek bírságot kirúgtak egy ép embert, amint lett fogyatékkal élő kolléga ismételten meghirdették a kirúgott ember pozícióját.


Iskolában a nem fehéreket az egyenlőség nevében enyhébben osztályozzák = több pont, egyetemekre és főiskolákra kevesebb ponttal bekerülhetnek, magasabb ösztöndíjat kapnak, sőt van kimondottan csak nekik járó ösztöndíj.

A kollégiumokba külön min. helyszám van nekik fenntartva, ha ez betelt, akkor versenyeznek a többiekkel, de kapnak plusz pontokat, előnnyel indulnak.


A kollégiumi helyeken 50-50% kell, hogy legyen a nemek aránya, minden egyes képzésre vetítve, ez szintén szívás, ha abba a nembe tartozol, amiből több van az adott képzésen.

Mikor én voltam kollégista első évben 205-ből nálunk csak 55 lány volt, ebből 10 hölgy volt BP-i, így 90db helyet kaptunk összesen 45 lány és 45 fiú hely, második évben kibukott 7 lány (a férőhelyből visszaszámolva), 76 helyet kaptunk, 3-adik évben volt kereken 60 férőhely (ismét kiesett 8)!

4-edik évben viszont 140 helyet kaptunk, abban az évfolyamban sok volt a dögös elsős csajszi :)

2020. aug. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hosszú választ, ez elég érdekes...
2020. aug. 20. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!