Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Emberek általában miből...

Emberek általában miből mennek nyaralni?

Figyelt kérdés

Itt belföldön is egy 4 csillagos wellness szálloda félpanzióval 4 főnek 160-170 ezer ft és már az ilyen helyek is foglaltak júliusra és augusztusra is. Az körübelül 1 hétre 1 millió 120 ezer ft. Külföld is kb. ilyen áron van vagy drágább bár akkor tengerben fürdik az ember és nem megy koszos tóban. Elképesztő árak vannak és hiába dolgozok látástól mikulásig akkor sem tudok gyűjteni nyaralásra és a szüleimnek sincs pénze. Most vagyok 27 éves és soha nem nyaraltam se külföldön se belföldön több napokat és nem voltak események sem sem emlékek és ez nagyon rosszul esik. Hiába dolgozok egyszerűen olyan keveset keresek hogy képtelenség gyűjtenem de ha ilyen árak vannak hát még kiadni 1 milliót 1 hetes pihenésre. Másoknak nem tudom miből telik rá mert nagyon sok helyek foglaltak de ilyenkor az embernek elmegy az életkedve is a munkától is mert hiába dolgozunk hogyha olyan árak vannak hogy semmire nem elég a pénz hó végéig már elfogy és még gyűjteni sem lehet. Budapesten is legtöbb helyen megáll a fizetés nettó 200 ezernél és nagyon kevés ez Pesten. Nagyon kevés helyen fizetnek 300 ezer ft felett és ahhoz már egy halom elvárás kell meg tapasztalat hogy valaki 300 ezer forintnál többet keressen. Tehát mi értelme van így dolgozni meg élni egyáltalán ha semmire nem elég a fizetések pláne úgy hogy soha nem voltam 1 napnál többet nyaralni.

27/f



2020. jún. 30. 22:54
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
31%

40 nincs vita, ez a baj, hogy valamiért még mindig folytatod és ezt hiszed, ráadásul úgy, hogy kiforgatod a szavaimat is.

Ugyanazt tudom mondani: talán egy higgadtabb pillanatodban nézd vissza miért így csapódtak le benned ezek a gondolatok.

2020. júl. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
55%

Nem forgatok ki semmit. Makacs dolgok a tények, olvasd vissza magad meg az ominózus mondataid, nehogy már én másolgassam ki.

Nem, nem nézek ide vissza, mint mondtam én nem gyártok ideológiákat más nyaralására, nem nekem van szükségem önvizsgálatra. Most pedig akár lapozhatsz is, tuti van még egy csomó topik ahol tudsz provokálni.

2020. júl. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
45%

42 a tényeket valamiért te nem akarod meglátni. Megértem a frusztrációdat is, meg azt is, hogy neked ez egy felület, hogy kiadhasd ezt.

Nem volt célom provokálni, a kérdező feltett kérdésèt szerettem volna objektíven láttatni kicsit:

2020. júl. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
100%

😂

Fogd már fel így ezredjére, hogy nem én vagyok az, aki mások nyaralását leminősíti, elemezgeti, akkor most kinek van bármilyen problémája?

Attól hogy mint valami papagáj ismételgeted a frusztráció szót még nem lesz igazad. Inkább neked egy felület ez. Mert az ilyenek mint te egy nyaralást sem tudnak megélni teljes valójában, muszáj egyből másokhoz hasonlítgatni magad, mások nyaralását kivesézgetni, és tudtára adni a másiknak hogy de igenis mennyivel igényesebb az ami a tiéd.

Szánalmas.

2020. júl. 5. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
51%

Amúgy képzelem mit jelent neked az igényes nyaralás, akinek kardinális kérdés, hogy napi 3x sorban álljon a hotelban a kajcsiért, és ebben méri hogy mennyire igényes egy nyaralás.

Mi ha elmegyunk külföldre is nyakunkba vesszük a várost a környéket, majd biztos időre visszamegyünk hoteleskajáért ahelyett, hogy mennénk, élményeket gyűjtenénk. Van hogy nem is abban a városban vagyunk ahol megszálltunk.

Na de nem vagyunk egyformák. Akinek az a fontos milyen képek mennek az instára a luxi hotelről az soha nem fogja megérteni milyem az aki valóban az élményekért megy. Én pedig úgy is tudok élményeket gyűjteni hogy este mire visszaérek nem 5*ban alszom el. Hallatlan.

Sőt azt is próbáld elképzelni, hogy a szállás színvonala nem egyezik meg mindenkinél az otthoni igényeivel. Azért mert mi itthon 120 nm es felújitott házban élünk képes vagyok eltölteni pár éjszakát egy hót átlagos szálláson is. De látom neked nagyon nem fér bele a világkèpedbe hogy nem mindenki extra finnyás, és ha ezt ki meri mondani akkor igazából frusztrált lehet csak. Könyörgöm tekints már ki kicsit a köreidből. Meg fogsz lepődni.

2020. júl. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
0%

Nincsen értelme nyaralni. Tanár vagyok. Sok kollega az egész nyarat végig táboroztatja, majd aug 4-én hazaesik holt fáradtan, hogy befizessen egy jó kis 2 hetes nyaralásra valami jó kis nyugati helyen. Aztán a riviérán fetrengenek a hőségben és azt hiszik, most végre jó helyen vagyok. Jön a hasmars, mert az ottani biokörnyezetet nem bírja az ember. Hazaesik 15-én és kezdődik a mókuskerék előröl. Elgondolkodnak az ilyen ostobák, hogy ennek mégis mi értelme van???


Otthon TV, Monitor előtt kiválóan el lehet tölteni a nyaralást. Ma már vannak olyan minőségi PC-s gamek, ami kiválóan magába szippantja az elmét. Képes realisztikus valóságot teremteni. Remekül ki lehet élnie az embernek magát. Nem is drága szórakozás. 300 egy gamer gép/4-5 évre. Netflix,hobó előfizu 4-5 ezerből havonta megvan és nem kell pakolni, utazni, moslékot enni, amibe beleköptek.

2020. júl. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
89%
46. elárulod hol tanítasz? nehogy véletlenül oda vigyem a gyerekem...
2020. júl. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim ***** válasza:
78%
Itt súlyos mentális gondok vannak egyeseknèl... 44-es és 46-al az èlen...
2020. júl. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
0%
ELIT iskolában. Elárulnád mi nálad a gond ? ...
2020. júl. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
69%
Fogalmam sincs.
2020. júl. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!