Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Emberek általában miből...

Emberek általában miből mennek nyaralni?

Figyelt kérdés

Itt belföldön is egy 4 csillagos wellness szálloda félpanzióval 4 főnek 160-170 ezer ft és már az ilyen helyek is foglaltak júliusra és augusztusra is. Az körübelül 1 hétre 1 millió 120 ezer ft. Külföld is kb. ilyen áron van vagy drágább bár akkor tengerben fürdik az ember és nem megy koszos tóban. Elképesztő árak vannak és hiába dolgozok látástól mikulásig akkor sem tudok gyűjteni nyaralásra és a szüleimnek sincs pénze. Most vagyok 27 éves és soha nem nyaraltam se külföldön se belföldön több napokat és nem voltak események sem sem emlékek és ez nagyon rosszul esik. Hiába dolgozok egyszerűen olyan keveset keresek hogy képtelenség gyűjtenem de ha ilyen árak vannak hát még kiadni 1 milliót 1 hetes pihenésre. Másoknak nem tudom miből telik rá mert nagyon sok helyek foglaltak de ilyenkor az embernek elmegy az életkedve is a munkától is mert hiába dolgozunk hogyha olyan árak vannak hogy semmire nem elég a pénz hó végéig már elfogy és még gyűjteni sem lehet. Budapesten is legtöbb helyen megáll a fizetés nettó 200 ezernél és nagyon kevés ez Pesten. Nagyon kevés helyen fizetnek 300 ezer ft felett és ahhoz már egy halom elvárás kell meg tapasztalat hogy valaki 300 ezer forintnál többet keressen. Tehát mi értelme van így dolgozni meg élni egyáltalán ha semmire nem elég a fizetések pláne úgy hogy soha nem voltam 1 napnál többet nyaralni.

27/f



2020. jún. 30. 22:54
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
91%

Komoly csúsztatás van a kérdésben, nem kerül millióba egy hét sehol sem. Olyaszországban 12 nap szállást kihoztunk 200ból 3 főre, és volt benne medencés szállás is. Görögországban egy hetet 120ból szintén medencés szállás, daját tengerparttal.

Tanuld meg használni a Google-t.

2020. jún. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
85%
Tanulj valamit, amire nem havi 200 ezret fizetnek. Akkor lesz pénzed nyaralni. Egyébként egy belföldi nyaralásnak, pihenésnek sem kell feltétlenül millió felettinek lenni. Nem kell 4csillagos szálloda. Vegyetek ki egy apartmant, kb tizedennyiből megvan.
2020. jún. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
92%

Nem tudom miért akarsz egy hetet eltölteni wellness szállóban.


Mi 2 éve 300-ból voltunk 1 hetet Rómában 2-en és hoztunk haza bőven maradék eurót.


Tavaly a párizsi szallasunk olcsóbb volt mint a keszthelyi.


Idén a horvát út, kocsival sem lett volna több, mint 300.


Szerintem annyi a baj, hogy nagyon rossz kategóriát nézel a lehetosegeidhez képest.

2020. jún. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
95%
11 napos szicíliai körút kettőnknek költőpénzzel, repjeggyel, autóbéréléssel kijött 600 körül. Egy hetes görög út, 30 méterre a tengerparttól 140 körül. Csak körül kell nézni.
2020. jún. 30. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
96%
Mondok jobbat: a legtöbb ember a szó klasszikus értelmében nem nyaral, vagy céges kedvezménnyel ellátott helyekre megy.
2020. jún. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
89%
Hogy szigorúan a kérdésre válaszoljak: az aktuális fizetésemből megyek nyaralni, mert nem költök olyan sokkal többet.
2020. jún. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:
Oké akkor másképp teszem fel. Ezek a wellness szállodák amik annyiba kerülnek mint amit írtam a kérdésemben a balatonon és szinte az összes szálloda mind foglalt augusztusig vagy őszig tehát van pénzük az embereknek kifizetni akkor ilyen drága nyaralást. Nyilván nem 1 éjszakára mennek hanem minimum 1 hetet ami már felér annyival amennyit írtam. Az hogy hol van olcsóbb vagy drágább azt nem tudom nyilván van de ha már az ember dolgozik 1 évben majdnem mindennap akkor megérdemelné hogy válogatások nélkül kinézzen egy neki tetsző szállodát és helyet ahová szeretne menni nyaralni. Tehát ilyen kevés fizetésből lehetetlen. Persze tanuljon az ember de nézd hogy kb. a magyar cégek szerintem több mint 50%-a nem tud annyit kitermelni hogy mindenkinek vagy sok embernek fizessenek nettó 300 ezer felett mondjuk. Mindegy hogy mit tanulunk mert ez akkor sem rajtunk múlik ha atomfizikusnak tanul az ember akkor sem hogy milyen fizetést kapjunk mert annyit adnak amennyit ki tud termelni egy cég és mivel kis ország vagyunk ezért kevés választási lehetőségek vannak. Én arra lennék kiváncsi hogy mivel érhető el annyi fizetés vagy pénz amit lehet gyűjteni is és élni is mellette ez kb. nettó 800 ezertől felfelé kezdődik. Ilyen munka viszont alig akad tehát mi ennek a titka mert nyilván sok ember megkeresi ezt ahogy én azt elnézem csak nem tudom hogy mivel foglalkoznak. Alkalmazotti munkával biztosan nem.
2020. júl. 1. 01:02
 8/50 anonim ***** válasza:
23%
Nem kell menni nyaralni. Fizess be HBO,netflixre megvan 5 ezerből. Mellé letőltesz pár online gamet és elvagy jobban mint csillivilli csótányos hotelba
2020. júl. 1. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
94%
Mert szerinted csak szállodában lehet nyaralni? Hallottál-e már az apartman koncepciójáról?
2020. júl. 1. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
90%
Vannak olcsóbb nyaralások is, mint egy wellness-szálló. Sokan keresnek 300 nettó felett, de ehhez vmi tudással is kel rendelkezni. Én tudok 2 idegennyelvet, azzal keresem meg a kenyerem és a nyaralásra valót. A férjem rendelkezik speciális informatikai szakismeretekkel, őt ezért fizetik és egész jól. Mindketten 300 felett kapunk kézhez. Mindkettőnknek a tudását fizetik meg. Mindkettőnk kollégái hasonló tudással és hasonló ismeretekkel rendelkeznek. De egy jó burkoló/vízvezetékszerelő is jól keres. Az is egyfajta tudás, amit a jó szakmunkások tudnak. Biztos vagyok benne, hogy ők is hazaviszik a 300ezret vagy annál többet. (Nemrég újítottuk fel a fürdőnket. Nagyon sokfajta szakmunka volt benne. Itt volt egy burkoló+egy segédmunkás. 7 munkanap alatt lettek meg. Munkadíj 700.000 ft volt. Gyönyörű munkát végeztek. Ez is tudás, amit ők itt nyújtottak. Mi ezért a tudásért fizettük őket.) De gyárba, olyan munkáért, amit pár nap alatt betanulsz és elég a 8 általános hozzá, sose fogsz jó fizetést kapni. Tanulni kell, tudást kell szerezni. És a tudásodat fogják megfizetni a munkáltatók. De gyárba szalag mellé nem kell semmit tudni.
2020. júl. 1. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!