Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Emberek általában miből...

Emberek általában miből mennek nyaralni?

Figyelt kérdés

Itt belföldön is egy 4 csillagos wellness szálloda félpanzióval 4 főnek 160-170 ezer ft és már az ilyen helyek is foglaltak júliusra és augusztusra is. Az körübelül 1 hétre 1 millió 120 ezer ft. Külföld is kb. ilyen áron van vagy drágább bár akkor tengerben fürdik az ember és nem megy koszos tóban. Elképesztő árak vannak és hiába dolgozok látástól mikulásig akkor sem tudok gyűjteni nyaralásra és a szüleimnek sincs pénze. Most vagyok 27 éves és soha nem nyaraltam se külföldön se belföldön több napokat és nem voltak események sem sem emlékek és ez nagyon rosszul esik. Hiába dolgozok egyszerűen olyan keveset keresek hogy képtelenség gyűjtenem de ha ilyen árak vannak hát még kiadni 1 milliót 1 hetes pihenésre. Másoknak nem tudom miből telik rá mert nagyon sok helyek foglaltak de ilyenkor az embernek elmegy az életkedve is a munkától is mert hiába dolgozunk hogyha olyan árak vannak hogy semmire nem elég a pénz hó végéig már elfogy és még gyűjteni sem lehet. Budapesten is legtöbb helyen megáll a fizetés nettó 200 ezernél és nagyon kevés ez Pesten. Nagyon kevés helyen fizetnek 300 ezer ft felett és ahhoz már egy halom elvárás kell meg tapasztalat hogy valaki 300 ezer forintnál többet keressen. Tehát mi értelme van így dolgozni meg élni egyáltalán ha semmire nem elég a fizetések pláne úgy hogy soha nem voltam 1 napnál többet nyaralni.

27/f



2020. jún. 30. 22:54
1 2 3 4 5
 21/50 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem szálltak el az árak 7 éjszaka, Egyiptom 4*+os szállodában, all inclusive ellátással, korallos tengerparton mindennel 2 embernek kijött 350 körül, nagyon max 400ból. Most az euró meg a vírus miatt megugrottak az árak, de aki 2 hétre megy se fizetett milliót.

Egy kis spórolással össze lehet ezt a pénzt szedni, akkor is, ha nem 400 nettót keresel.

2020. júl. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/50 anonim ***** válasza:
100%

Januárban voltunk a fülöp szigeteken 2 hetet, kettőnknek nem került egy millióba mindennel együtt (messze nem...).


Aki 1M-ért magyar wellness szállodába megy az egy igazi idióta.

2020. júl. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
30%
Nyilván nem az alulfizetett betanított munkások mennek a 4 csilalgos wellness szállodákba.
2020. júl. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
87%

Rossz helyen keresed.

2015-ben 2 fő all inc Egyiptom 320ezer (plusz 120 ezer volt a 4 fakultatív program)..

2016-ban 2 fő all inc Kréta 370ezer..

2017-ben újra Egyiptom, 2 fő, all inc 400ezer,mert jobb szállodát kerestünk

2018-ban Thaiföld, Koh chang 10 nap volt 540ezer ft 2 főre, reggelivel, minden más olyan olcsó volt csak lestünk..

2019,2 hét Horvátország, Pag-sziget, közvetlen tengerparti apartman (gyönyörű és modern), 4 fő 160ezer ft. Sehol sem fizettünk milliókat... Javaslom az utazómajom oldalt, keress rá. Ha pedig úgy érzed, hogy amiatt nem tudsz spórolni, mert rosszul keresel, akkor válts... A nyugati határ menti magyar településeken munkaerőhiány van és hatalmas fizukat ajánlanak, villanyszerelők, bádogosok, víz, fűtésszerelők, kőművesek... Lehetne folytatni.

2020. júl. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
83%

Nem a legdrágább helyekre kell menni, ez a trükk.

Voltunk már pár tízezer forintból külföldön, nem értem mi ebben a kunszt.

200k környékén keresünk mindketten a párommal, simán utazunk valahova évi néhány alkalommal. Ja, nem az ötcsillagos óllinkluzív wellnessbe, az úgyis unalmas nekünk. :)

2020. júl. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 anonim ***** válasza:
100%

Most megyünk Balatonfüredre 4 éjszakára egy apartmanba ahol csak mi leszünk és lesz saját kis kertünk. 85 ezer FT lesz ellátás nélkül. Oké nyilván költünk még az étkezésre, de el nem tudom képzelni hogy te hol látsz milliós árakat.

És igen SZÉP kártyával fizetünk belföldön csak is, mert kb ez az egy cafeteria forma maradt meg, és mi ezt erre szánjuk többnyire.

2020. júl. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 anonim ***** válasza:
39%
Hát nem tudom, nekem itt a többsége nem nyaralás, amiket itt leírtak...igaza van a kommentelőknek azzal kapcsolatban, hogy kérdező kicsit elszàllt az árakkal.. viszont nekem az nem nyaralás, ha félpanziós apartmanba kell megszállni, én alapból nem szeretek főzni, de hogy a nyaraláson semmilyen formában nem szeretnék a kajával foglalkozni azon kívül, hogy megeszem, az is biztos! És a velem nyaralók se ezzel töltsék az idejüket. Plusz az igényesebb helyek igenis drágábbak. Nekem pl az sem nyaralás, ha tipikusan ilyen “kegyezős” helyen szállunk meg, mert olcsó volt, de kb olyan os... persze tudom, itt a többség fogja mondani, hogy “minden megvolt, szép volt...stb”... belefutottam már ebbe is, tudom szubjektív ilyenkor a megítélés, de àltalában mindig úgy volt ezekkel a helyekkel, hogy én pl biztos nem tudtam volna ott pihenni, mert számomra nem ezek az olcsó valamik jelentik a minőségi nyaralást, minőségi pihenést. Ezen általában azok érzik jól magukat, akiknek alapvetően kevés az igényük minden másra is. Nekem pl nagyon nagy a kulturális igényem és minden màs is,így a kérdezőnek annyiban igazat adok, hogy igazi minőségi (nem luxus!! hanem minőségi) nyaralást valóban nem tud megfizetni sok ember, ahogy itt a kommentekből is láthatod. Kompromisszummal mennek nyaralni mind és olcsóbban (ami nekik lehet, nem kompromisszum, de a te-és az én esetemben is-az lenne).
2020. júl. 5. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
75%

Utolsó: szerintem meg a minőségi nyaralás nem attól lesz minőségi, hogy minél drágább a szálloda. Nyilván nem azt mondom, hogy a putri is jó. Csak azt, hogy a falfestés meg az ágy keveset tesz hozzá a nyaraláshoz.


A főzéssel egyetértek. De a félpanzió nem feltétlenül jelenti azt, hogy anyu főz. Mi mindig csak reggelivel foglalunk, és az ebédet és vacsorát étteremben oldjuk meg. (Tapasztalataim alapján a félpanziós ellátásba maradék kaját pakolnak, rosszabb minőségű, mint az a la carte.

2020. júl. 5. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
49%

28-as, írtam, hogy szubjektív, kinek mi a minősègi nyaralàs, ezért is fölösleges erről vitàzni (a kommentbe is odaírtam, hogy itt valószínűleg az itt kommentelők annak fogjàk minősíteni a saját nyaralásukat).


A félpanziós hozzászólásod pedig még inkàbb azt tàmasztja alá, amit itt írtam:jobb helyeken nincs maradék kaja, tudom, mert egy többcsillagos szàllodában voltam gyakornok még karrierem kezdetén. Na ezért sem mindegy hol foglalsz és hol pihensz.

2020. júl. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 anonim ***** válasza:
48%
En jobb szeretek magamnak fozni, sot egy apartmanban egy 6-10 fos tarsasagban a bogracs, grill, stb. opciok kifejezetten kikapcsoljak az egesz csapatot, ez van egy kozossegkovacsolo "ereje". En az ettermekben, folag a szallok ettermeiben nem nagyon tudok jot enni (artol fuggetlenul). Ha kerek egy levest, kb. egy delikattal telivert bogre melegvizet elemraknak 1500 ft-ert. Ha kerek egy 30 dekas steaket angolosan, elem tesznek egy pacalt 15 ezerert, az jo roppanos, veres steaket itthon nem ismerik. Magamnak jobban megcsinalom. Ha kerek valami sult szarnyas etelt, nemi gyumolcsos koritessel, elaztatjak a csirket oszibarackleben 3-6 ezerert. A zoldseget nem tudjak normalisan megparolni, vagy felig nyers a brokkoli, vagy omlos. A palacsinta tocsog a venusz etolajban, es elkernek egy atlagos meretuert 1500-1800 ft-ot, bonuszkent esetleg melledobnak valami vacak Algidas gomboc fagyit. En szeretem a Jagermeistert, ha kerek egy felest a kaja melle, 2500 ft-ert kiontenek nem egeszen 4cl Jachtrumot. Sorolhatnam, de inkabb azzal zarnam hogy nekem meg ez nem nyaralas. Akkor sem ha all in es um. "nem kell fizetni erte". Kulfoldon meg nagyon zsakbamacska, ott lehet nagyon jokat enni bagoert, de nagyon konnyu raszaladni a "helyi specialitasokra".
2020. júl. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!