Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Emberek általában miből...

Emberek általában miből mennek nyaralni?

Figyelt kérdés

Itt belföldön is egy 4 csillagos wellness szálloda félpanzióval 4 főnek 160-170 ezer ft és már az ilyen helyek is foglaltak júliusra és augusztusra is. Az körübelül 1 hétre 1 millió 120 ezer ft. Külföld is kb. ilyen áron van vagy drágább bár akkor tengerben fürdik az ember és nem megy koszos tóban. Elképesztő árak vannak és hiába dolgozok látástól mikulásig akkor sem tudok gyűjteni nyaralásra és a szüleimnek sincs pénze. Most vagyok 27 éves és soha nem nyaraltam se külföldön se belföldön több napokat és nem voltak események sem sem emlékek és ez nagyon rosszul esik. Hiába dolgozok egyszerűen olyan keveset keresek hogy képtelenség gyűjtenem de ha ilyen árak vannak hát még kiadni 1 milliót 1 hetes pihenésre. Másoknak nem tudom miből telik rá mert nagyon sok helyek foglaltak de ilyenkor az embernek elmegy az életkedve is a munkától is mert hiába dolgozunk hogyha olyan árak vannak hogy semmire nem elég a pénz hó végéig már elfogy és még gyűjteni sem lehet. Budapesten is legtöbb helyen megáll a fizetés nettó 200 ezernél és nagyon kevés ez Pesten. Nagyon kevés helyen fizetnek 300 ezer ft felett és ahhoz már egy halom elvárás kell meg tapasztalat hogy valaki 300 ezer forintnál többet keressen. Tehát mi értelme van így dolgozni meg élni egyáltalán ha semmire nem elég a fizetések pláne úgy hogy soha nem voltam 1 napnál többet nyaralni.

27/f



2020. jún. 30. 22:54
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
68%
Ez teljesen egyéni, hogy ki mit szeret nyaraláskor. Azért, mert te ezt a többieknek nem kell ugyanezt, és aki nem szeret főzni vagy inni pl, annak a fenti nem lesz kikapcsolódás, sőt...A kérdés itt most arról szólt, hogy alapvetően hogy tudnak kifizetni ennyi pénzt az emberek egy nyaralásra ami itt a kommentekből ki is jött szépen, hogy sehogy. Vagy legalábbis itt nincs az a réteg.
2020. júl. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
49%
30-as ezért is kell megvàlasztani, hol pihensz. Én a többcsillgos hotelekben, szàllodákban egyszer sem tapasztaltam azt az ételekkel, amiket írsz. Egyszer sem.
2020. júl. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
35%

#27 ja mert aki nem teljes ellátással megy nyaralni, az tuti magának főz. Még jó, hogy te kultúrlény vagy. Olyanról, hogy étterem hallottál már?

Amúgy kutyával megyünk idén, ezért is döntöttünk a kertes apartmann mellett, az meg pont nem érdekel, hogy a fajtád erről miket gondol, vagy mit nem.

Nem mindenkinek a magamutogatásról szól a nyaralás, meg arról, hogy másoknak tudjunk minnel nagyobbakat mondani. Ahhoz meg pláne nem értem hogy veszed a bátorságot, hogy egy kommentből döntsd el, hogy ki mit engedhet meg magának, és mit nem.

Iszonyú szánalmas vagy, nem tudom mit kompenzálsz ezzel.

2020. júl. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
100%

27#

A minőségi nyaraláshoz nálam hozzátartozik az, hogy nem egésznap a szálláson ülünk, vagy is nekünk totál felesleges kifizetni az all inclusive ellátást. Nyár közepén mindig későn reggelizünk nyaraláskor, szinte sosem ebédelünk, eszünk valami sznekket útközben és kicsit korábban vacsizunk. Olykor az sem éri meg, mert ha elmegyek valahova nyarani, szeretem felfedezni a helyi ízeket, helyi éttermeket.

A minőségi pihenés mindenkinek mást jelent. Valakinek a kirándulást, valakinek a vízparton döglést, valakinek mindkettőt. Valaki él-hal a kemping, vagy a lakókocsi feelingért én kifejezetten nem tartok nyaralósnak egy hotelt, mert ha hotelbe megyünk, akkor a hotel szolgáltatásait akarom kiélvezni. Más a cél. Egyik sem rosszabb a másiknál.

2020. júl. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
Na ja én sem értem hogy jön a kulturális igeny a csilli villi szallodahoz? Ha valaki egesz nap a varost/természetet járja annak miért is kardinális kérdés, hogy hány csillagos a szálló? Ez nem wellness hétvége, hogy úgyis egész nap ott ülünk.
2020. júl. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
0%
33 igazából te kompenzàlsz valamit, mert semmi sértő nincs abban, amit írtam és nem értem mit értesz a “fajtád “ alatt. Semmi magamutogatásról nem volt itt szó, sem arról, hogy ki mit mond el másoknak. De valamiért a te szubjektív szűrődön ez így ment keresztül. Ezt is érdemes lehet átgondolni, miért. Mellesleg kiragadtál részleteket és azokon lovagolsz. Én is nagy sétàlós vagyok, én is mindig a helyi ízeket fedezem fel, hiszen ezért is megyek. Viszont nekem az sem mindegy, hol alszom, mert “ott úgyis csak alszom”, vagy hol tusolok le, fürdöm meg. Neked az így megfelel, ok. Senki nem kötött ebbe bele, nem kell belelátni ezt. A kérdező nyaralásokra volt kívàncsi és arra, ki hogy engedheti ezt meg magának ilyen árak mellett. Ennyi. Nem a te nyaralási szokásaidat kérdezte, ez annyiban tartozik a tàrgyhoz, hogy sok család, pár...stb ezt máshogy oldja meg és nem annyiból nyaral, ahogy a kérdező az elképzeli. És az, hogy minőséginek nevezem a magasabb szolgáltatással együtt jàró (ezàltal drágább is) nyaralàst, szerintem felesleges elvitatni. Az meg, hogy ki mit ért minőség alatt, innentől már egyéni.
2020. júl. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
52%
35-ös de a kérdező wellness hétvége után is érdeklődött.
2020. júl. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
49%

#36 jajj hagyjuk már ezt a magyarázkodást, persze te csak ártatlanul véleményt mondtál, de azért közölted mindenkivel, hogy igénytelen, mert nem az jó neki, ami neked. Minek most ez az önmosdatás?

Válaszolhattál volna egyszerűen hogy te hova és mennyiből mész nyaralni, és akkor senki nem szól be. De persze muszáj volt egybő idegeneket minősíteni. Én kompenzálok? Hát hidd el engem totál hidegen hagy ki hol nyaral, hol érzi magát jól. Ideológiákat sem gyártok rá, szóval erről ennyit.

2020. júl. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
24%
Sajnálom, hogy így érzed. Nincs benne mosdatàs, reméltem, hogy àtmegy így az üzenet, de ha nem hát nem.
2020. júl. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
74%

Talán a velem való vita helyett olvasgasd önmagad. Kezdted azzal hogy az itt leírtak nem is minősülnek nyaralásnak, meg folytattad azzal, hogy más azért érzi ott jól magát mert ilyen igénytelen.

Bezzeg benned mekkora kulturális vágy van, azért is szállsz meg 5csillagosban ahova aludni jársz csak.(LOL)

És igen aki elégedett önmagával, az semmilyen módon nem áll bele másokba, nem minősítgeti az életét vagy bármit amit csinál. A kérdésre lehet ám válaszolni anélkül is hogy mások nyaralását kezded kéretlenül kivesézni, de hát akkor hol maradna a vagizás, meg az önmutogatás?

2020. júl. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!