Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem vesznek fel pályakez...

Miért nem vesznek fel pályakezdőket?

Figyelt kérdés
Az érdekelne miért van ez így.Nagyon sok olyan embert ismerek(köztük a párom is) akik nem tudnak egyszerűen elhelyezkedni a tanult szakmában sőt még azon kivül se szinte.Legtöbbször az az indok,hogy nincs gyakorlatuk.Kérdem én hogy ha nem veszik fel őket sehova hogy lehetne gyakorlatuk.Értem én azt is hogy nem tanítgatni akarnak valakit de ez se megoldás.
2010. júl. 28. 13:18
 1/5 anonim ***** válasza:
A puncs az oka. Ha pedig valahol nincs puncs, ott sok éves gyakorlat kell, méghozzá általában nagyon specifikus gyakorlat. Ezt meg lehet érteni, mert sokkal kellemetlenebb, ha az alkalmatlannak bizonyult munkatárs helyett újat kell keresni. Így biztosítják be magukat.
2010. júl. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mivel így úgymond egy teljesen lutrit kapna a munkáltató. A betanítás egy dolog, hiába dolgoztál a szakmában úgyis meg kell tanulnod, hogy az adott cégnél hogyan mennek a dolgok.

Még referenciát sem tudnak egy pályakezdőről kérni sehonnan.

Nagy szerencse kell hozzá, hogy elhelyezkedj, de nem lehetetlen (nekem is sikerült annak idején vidéken, 3 hónap alatt államvizsga után).

Vannak olyan cégek is, akik szeretik a pályakezdőket, mert úgymond akkor, a cég teljesen a saját képére formálhatja a dolgozóját.

2010. júl. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is ezen agyaltam sokáig, mára már meguntam.

Lehet, hogy megyek inkább a TESCO-ba.


Egy pályakezdő informatikus

2010. júl. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sok a meló velük. Ezért célszerű már egyetem alatt dolgozni, hiszen ha két évig dolgozol valahol diákmunkásként, akár csak heti egy nap, azt a két évet már beírhatod az önéletrajzodba. Ezt szajkózzák minden suli karrierirodájában, hallgatni kellene rájuk... a párod semmit nem dolgozott még? Ha bármit igen, azt már be lehet írni az önéletrajzba és akkor nagyobb eséllyel veszik fel.


Nem mondom, hogy egyszerű egyetem mellett dolgozni, én egy éve csinálom és elég húzós, de tudom, hogy ha így folytatom, majd a diplomám mellé lesz 3 vagy 5 év gyakorlatom is. (és mindenki engem fog utálni, hogy fölvesznek, mert van gyakorlatom :D:D)

2010. júl. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A párom nem egyetemet végzett és nem is olyan szakmában akar elhelyezkedni amihez diploma kell :) Érettségi,szakma,nyelvvizsga megvan.Tudom ezek a legtöbb embernek megvannak.Annyi gyakorlata van ami a kötelező gyakorlat volt nekik ,plusz a nyári.
2010. júl. 29. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!