Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Régóta munkanélküli vagyok....

Régóta munkanélküli vagyok. Ha megbetegszem, miből fizetném a tb-t? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

A közeljövőben fognak megoperálni. Függesszem fel az álláskeresést?

Pár napja egy inzerjún kérdezték, van e tervben műtétem.

Így sem vesznek fel sehova, nemhogy betegen.

Mit csináljak?


2019. nov. 19. 13:24
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
77%
Akkor viszont tök jogos ha nem fizeti az önkormányzat. Elsősorban oldd meg az anyagi problémád a pároddal. Ha így se tudjátok akkor jöhet csak más segítség.
2019. nov. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
10%

Szerinted jogos, szerintem nem. Ezért írtam, hogy lakótárs. Normális párkapcsolatban mindenki fizeti a maga részét 50-50 %-ban. Így is már több mindent fizet, mint én és én érzem magam kellemetlenül. Jó hogy nem ő fizesse még a tb-met azért mert nem barátság van köztünk hanem több. Ettől még két emberről és egy fizetésről van szó, nem köteles eltartania. Egyébként is ahogy valaki írta értelmetlen olyan adót kivetni, amit a nem létező fizetésből kellene fizetni.

De persze ebben az országban a sok birkának az sem gond, hogy fizeti a nyugdíjjárulékot miközben nyugdíja nem lesz, majd a "szülőtartás" megoldja a gondot (vagy nem). Hát nem irigylem a jövő generációját.

2019. nov. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
33%
Legegyszerűbb lenne, hogy akinek nincs tb-je akkor adjanak mondjuk egyik legközelebbi kórházba, vagy orvosi rendelőbe takarítói munkát és azzal a 7500 ft le van dolgozva, mellett simán tud munkát is keresni, mert ennyi pénzért nem kell az egész hónapot ledolgozni, de erre sincs keret, itt semmire nincs keret. Annak idején nekem is "ki kellett sírnom", hogy fizetve legyen a tb, amíg nem találok normális, bejelentett munkát. Ki jöttek az önkormányzattól azt hiszem onnan és felmérést is tartottak, hogy valóban rászorulok e, így nagy nehezen végül kaptam ezt a támogatást meg még némi pénzt is adtak mellé, már nem tudom mi volt a címe. De szerintem a ledolgozás jobb volna, mert látom a hirdetésekből rengeteg kórházban, egészségügyben (idősek otthona, stb) nincs takarító. nem kell oda egészségügyi szaktudás, fertőtleníteni, felmosni, sepregetni, törölgetni, vagy ágyneműket cserélni, mosni bárki tudna. És meg volna oldva mindenkinek a tb ügye. Ezt miért nem támogatják, kétlem, hogy senkinek nem jutott eddig eszébe.
2019. nov. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
88%

"Normális párkapcsolatban mindenki fizeti a maga részét 50-50 %-ban."



Többször voltam munkanélküli, olyankor közös megtakarítás és feleségem fizuja volt csak. Teljesen normális, ha átmenetileg csak egy fizu van. Ezért is vagyunk egymás mellett, mert ilyenkor is tudjuk egymást segíteni.



Kaját érdekes módon még tudod valahogy oldani? Csak az a havi 7500 nem megy?

2019. nov. 21. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
88%
Normál helyzetben persze, hogy felesben fizetjük a párommal, de a kapcsolat arról is szól, hogy ha valamelyikünk megszorul, akkor kisegítjük. Az nem normál helyzet, hanem vészhelyzet, amikor a párodnak melletted kell állnia. Ha ezt nem teszi meg érted, akkor tényleg csak lakó- és dugótárs, inkább dobd ki, jobban jársz.
2019. nov. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!