Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Régóta munkanélküli vagyok....

Régóta munkanélküli vagyok. Ha megbetegszem, miből fizetném a tb-t? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

A közeljövőben fognak megoperálni. Függesszem fel az álláskeresést?

Pár napja egy inzerjún kérdezték, van e tervben műtétem.

Így sem vesznek fel sehova, nemhogy betegen.

Mit csináljak?


2019. nov. 19. 13:24
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
93%
ha lejárt a 45 nap már rég fietned kell a tb-t vagy átvállaltatod
2019. nov. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Átvállaltatom, de mire műteni fognak, lejár az is.

Ezért kérdezem.

2019. nov. 19. 13:51
 3/25 anonim ***** válasza:
72%
Bemész a NAV-hoz és megmondod, hogy fizetni akarod a TB-t, megmondják a további teendőket és elkezdheted utalni a havi 7000valamennyit (ha már tartozásod van, azt is). Különben behajtják visszamenőleg. Az, hogy mikor műtenek, irreleváns.
2019. nov. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
79%
Az önkormányzatod 1 évre átvállalhatja, ha nincs miből fizetned, de nem visszamenőleg, az addig felgyülemlett tartozást nem fogja kifizetni.
2019. nov. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ezen már túl vagyok.

Kaptam igazolást korábban, hogy az állam átvállalja a tb-m fizetését egy évre.

De mivel mint írtam is, régóta vagyok álláskereső, ez le fog járni, mire időpontot kaptam az operációra.

És akkor miből fizetem ki a műtétet?

Vagy nem műtenek meg?

A doktornő azt mondta, halasztást nem tűr, a műtét.

2019. nov. 19. 16:11
 6/25 A kérdező kommentje:
Teljesen el vagyok keseredve. Úgy érzem nincs kiút.
2019. nov. 19. 16:12
 7/25 anonim ***** válasza:
87%
Az orvosi ellátásért, műtétért SEMMIKÉPPEN nem kell fizetned. Amit behajtanak rajtad, ha nem fizeted, az a havi kb. 7000 forint egészségbiztosítási járulék. Erre kell a NAV-nál regisztrálnod, ezt kell majd fizetned, ha lejárt az az egy év, amíg az önkormányzat fizeti utánad.
2019. nov. 19. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
83%
Egy munkanélküli miből fizessen havi 7000 ft-ot? Szerintem újra kell kérvényezni, hogy az állam meint vállalja át a tb fizetését. A munkaügyi hivatallal a műtét miatt gondolom addig nem tudsz együtt működni. Ezért ha pl időpontod lenne, akkor értesíted őket telefonon, vagy e-mailben, és ha el tudsz menni viszel nekik orvosi igazolást.
2019. nov. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hogy te azt hitted, ki kell fizetni a műtétet? Dehogy kell, jó lenne, ha ez a tévhit eltűnne már. Csak a TB-t kell, max 5 évre visszamenőleg.
2019. nov. 19. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező te is értsd meg végre:


1, az állami orvosi ellátásért külön nem kell fizetned. Akár fizeted a TB-t, akár nem.


2, TB-t kötelező fizetned. Akár mész orvoshoz, akár nem. Ha nem fizeted előbb vagy utóbb NAV behajtja.



1 és 2 pont gyakorlatilag teljesen független egymástól!

2019. nov. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!