Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha már van egy OKJ 54-es...

Ha már van egy OKJ 54-es szakmám (szakközépből) és 25 elmúltam, akkor csak fizetősön tanulhatok ki egy újabb szakmát?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy van egy piacképtelen, wc-papírral egyenértékű szakmám meg egy pár év után félbehagyott egyetemi képzés (kibuktam nincs mit szépíteni). Sajnos így 25 elmúltam és mivel tartósan munkanélküli, így nem lenne pénzem 100ezreket fizetni egy újabb szakmáért, hiszen épphogy el tudnak tartani a szüleim. Van esetleg lehetőség újabb ingyenes szakmát tanulni vagy törődjek bele a tartós munkanélküliségbe?

2019. nov. 13. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, még az idén lehetett (iskolarendszerű képzésben, estin vagy nappalin), de ugye mindenhol hallani, hogy átalakul az okj.
2019. nov. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Bocsi, tehát ingyenesen lehetett tanulni még, csak 25 év felett már csak estin.
2019. nov. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy jövőre már nem szerezhetek 2. szakmát ingyen? És az esti képzés miért rosszabb, mint a nappali? Elmagyaráznád légyszi? Jó lenne, ha lenne végre valami piacképes szakmám, hogy ne legyek munkakerülő, de úgy látszik nincs szerencsém ezzel az országgal.
2019. nov. 13. 20:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem rosszab. Nem azt mondtam, hogy rosszabb.

Úgy szól a jogszabàly, hogy középfokú intézményben 25éves korig lehet nappalin tanulni.

De két szakma ingyenes, csak már estin tudod elvégezni. Ez nálunk azt jelentette, hogy heti 3 nap du 2-től este 8-ig. Engem ezért csaptak ki, mert nem tudtam bejárni meló mellett.

De hogy ez hogy fog vàltozni jövőre azt nem tudom. Az ingyenes iskolarendszerű képzések szeptemberben indulnak. Augusztusba be kell iratkozni.

[link]

2019. nov. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!