Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Régóta munkanélküli vagyok....

Régóta munkanélküli vagyok. Ha megbetegszem, miből fizetném a tb-t? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

A közeljövőben fognak megoperálni. Függesszem fel az álláskeresést?

Pár napja egy inzerjún kérdezték, van e tervben műtétem.

Így sem vesznek fel sehova, nemhogy betegen.

Mit csináljak?


2019. nov. 19. 13:24
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
64%
Kell fizetni, de akinek nincs keresete nem tudja miből fizetni és ha rokon sem hajlandó rá akkor nincs fizetve TB, amíg nem lesz valakinek munkája. Ez is miféle törvény már, hogy akinek nincs keresete az fizessen, ez olyan, mintha én valakit kínálnék egy tál lencsével, de se tál, se lencse nem volna nálam, de azt mondanám akkor is egye meg az általam kínált tál lencsét, vagy gyomorszájon rúgom, mert én kötelezem arra hogy egyen egy tál lencsét. Szánalmas. Ez kb. akkora gyö.kérség mint egy hajléktalant pénzbirságolni, amikor azért van az utcán, mert pénztelen, nincstelen. Re.tardált rendszerben élünk. Vagy köteleznének hogy menjél el dolgozni úgy hogy nem vettek még fel sehová...
2019. nov. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
20%

11. Teljesen egyetértek veled. Nekem ugyan csak 1 hónapja kellene fizetnem, de egyszerűen nincs miből. Albérletben lakom lakótárssal aki jól keres, így hiába kérném az önkormányzatot, azt is nézik hogy az egy fedél alatt lakók jövedelme létminimum alatt van-e. Ha nincs, hát oldja meg ahogy akarja. A bevételem 0 Ft, örülök hogy a lakbért ki tudom fizetni és reménykedem, hogy mielőbb találok állást. Addig egyszerűen nincs havi ~7000 Ft-om a tb-re.


Kérdező! A műtétért ne aggódj, nem kell fizetned. Egy ismerősöm már több éve külföldön él. Nemrég elkezdett ott dolgozni, így lett ottani biztosítása, így bukott ki, hogy itthon már egy ideje nem fizet tb-t, kb 100 ezer forintra "megbüntették" úgy, hogy lényegében itthon sem volt. Tehát megvan az esélye, hogy a nem fizetett időre visszamenőleg kapsz egy szép kis csekket.

Valóban ostoba a rendszer. Én évekig fizettem kb. havi 40 ezer forint tb járulékot, ami lényegesen magasabb, mint a havi ~7000 forint, közben orvosnál sem voltam. Most szintén nem járok orvoshoz, mégis fizessek a semmiből.

2019. nov. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
72%
11-12: Tetszik vagy nem, de az egészségügyet is fenn kell tartani valamiből. A kaját se veszed el ingyen a boltban csak mert kevés a pénzed. Aki nem fizeti, ahelyett az adófizetők tartják fenn. Én is éltem minimálbérből, én is voltam munkanélküli, de tudtam, hogy még mindig jobban járunk az itteni rendszerrel, mint az amerikaival, ahol simán a nyakadba vernek egy többmilliós összeget egy műtétért.
2019. nov. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
83%

12

Nem számít, hogy mennyi a lakótársad jövedelme, hacsak nem a férjedről/feleségedről van szó.

2019. nov. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
61%

"közben orvosnál sem voltam."


Egy biztosítás esetén ez elég vicces érv.

"nem okoztam balesetet, minek fizettem a kgfb-t?"

“nem égett le a házam, minek fizettem lakás biztosítást?"

2019. nov. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
58%

Te jó ég itt teljes a káosz. Akkor tisztázom mindenki kedvéért:

1. ha nincs tanulói vagy munka jogviszonyod vagy kata-d EV ként akkor:

A- fizeted a nav-nak csekken a havi 7500 ft tb-t.

B- ha nincs 2 lakásod meg autód alias szegény vagy az önkormányzat fizeti helyetted 1 teljes évig amig találsz munkát és NEM KELL fizetni...de ezt ne reklámozzuk bizonyos okokból nagyon.... na mindegy

műtétért nem kell fizetni, nincs ilyen! vagy zöld a lámpád vagy piros, ha zöld jár majdnem minden, ha piros akkor már lejárt a tb-d, ha narancs vagy barna nem emlékszem de akkor már behajtás alá kerül asszem.

2019. nov. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
0%

14. De bizony számít. Az egy háztartásban élők jövedelmét nézik. Azaz ha én az öcsémmel/húgommal/párommal élek egy háztartásban akkor a kettőnk jövedelmét nézik. Ez mindig is így volt, ha egy vadidegennel élsz együtt akkor talán másképp van. Természetesen visszajelentkezhetnék lakcím ügyileg a szüleimhez is, de az ő jövedelmük is magasabb a létminimuménál, így úgy sem fizetné helyettem az önkormányzat. Már utánajártam, tehát kár ezt a dolgot forszírozni.


13. Az egészségügyet és a kiló kenyeret összehasonlítani vétek. Az egészségügy színvonala egyenlő a 0-val, egy kiló kenyér viszont megment az éhenhalástól. A boltban kifizetett összegért legalább kapok valami kézzelfoghatót. Az egészségügyet inkább a következőhöz tudnám hasonlítani: bemegyek reggel a boltba (legyen ez a magyar eü) fizetek 300 forintot a kenyérért, majd várakoznom kell estig egyre éhesebben, mire kiadnak egy penészes, száraz kenyeret. Utána be kell mennem a mellette lévő boltba (legyen ez egy magándoki), kifizetni újra a 300 forintot ahol végre megkapjam a friss kenyeret.

Az teljesen személyfüggő, hogy kinek melyik a jobb rendszer. Hozzám közelebb állna az amerikai, hiszen ott legalább azért fizetek, amit igénybe is veszek. Ráadásul ha rendesen fizeted a biztosítást, akkor nem igen varrnak a nyakadba semmit. Hidd el ha itthon is az amerikai lenne, akkor a biztosításomra szívesen kérnék kölcsön rokonoktól pénzt, de a magyar tb ellátásért nem igen vagyok hajlandó kölcsönbe verni magam. Itthon fizetem a tb-t, plusz ha minőségi ellátást akarok akkor fizetem a magánorvost, sokkal hátrébb vagyok mint az amerikaival. Persze vannak olyan mint te, akik szívesen szaladnak fejjel a falnak, hajrá!


15. A 13.-nak adott reakciót ajánlom figyelmedbe. Viszont nagyon jó lenne, ha az egészségbiztosítás is hasonló elven működne, mint a gépjármű vagy lakásbiztosítás. Azaz a befizetett pénzért gond esetén valóban kapnál is valamit. Itt is csak azt tudom mondani, hogy a kettőt (hármat) vétek egy lapon említeni. Inkább az amerikai rendszerrel lehetne ezeket összevetni, hiszen mindhárom esetben tudod, hogy a befizetett összegért mit fedez (BIZTOSAN!) a biztosításod. A magyar eü-nél csak fizeted, fizeted majd ha baj van kapsz jövőre egy időpontot, ahol vagy sikerült a műtét vagy nem.

2019. nov. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
17-es: pont ellentmondasz magadnak. A lakótársaddal nem éltek közös háztartásban, csak egy lakcímen, tehát nem közösen gazdálkodtok a fizetésetekből, így az ő jövedelme nem számít, mert nem vagytok élettársak.
2019. nov. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
0%
De azok vagyunk :) Azért írtam lakótársat, mert akkor jött volna az, hogy fizesse ő helyettem, hisz egy háztartás vagyunk. Viszont egy normál párkapcsolatban mindenki fele-fele arányban fizet lehetőségeihez mérten, persze ha nagyon megszorul valamelyik a másik segíti, de nem várhatom el, hogy ő fizesse a tb-met vagy ő tartson el. Erre az önkormányzat igen, ott lenne, de ők meg arra mutogatnak hogy az egy fizetésből gazdálkodjuk ki ezt is, hisz nem élünk létminimum alatt.
2019. nov. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
74%
Akkor neked nem lakótársad van, hanem pasid/csajod, az más. Élettárs. A lakótársak közt semmilyen jogi viszony nincs, néznék is, ha azt mondaná valaki, hogy fizessem bármijét a lakótársamnak...
2019. nov. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!