Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ennek így mi èrtelme?

Ennek így mi èrtelme?

Figyelt kérdés

Ha van egy cèg ès ő befektett egy tegyük fel 10.000000 ft-ot egy èpitkezèsbe ami előre láthatólag 500.000000 ft lesz.A cèg amelyben befektettet nyert pályázatokat is.Viszont telik az idő de a hasznából semmit nem lát aminek,már jönnie kellett volna.

Most annyi a kèrdèsem:

Hogy ez a cèg megtudja vásárolni azt a cèget,amelyik tartozik neki?

Ha megvásárolja és új ügyvezetőt helyez az élére,ráfoghatják az új ügyvezetőre a dolgokat?

Miért akarna megvenni valaki egy céget,ami tartozás allatt áll?

Hogy kaphatja vissza a pénzét ?


2018. jún. 8. 09:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Fú. Kicsit kusza a kérdés. Egyrészt minden befektetésnek van megtérülési ideje, amit okos közgazdászok alaposan kiszámolnak. Csak akkor fektetnek be, ha a mutatók jók. Illetve, ha a cék 10M saját tőkét fektet be, a maradék 490M-t pedig pályázatból finanszírozzák akkor igazából a saját 10M-t meghaladó bevételnél már nyereségről van szó. Mondjuk a pályázatoknak ennél sokkal nagyobb önrész szokott az előírásuk lenni, de ez már más dolog. Úgy értelmeztem a leírtakat, hogy tegyük fel veszteséges lesz már a 10M-ra is a dolog. (Valamit nagyon nagyon elnéztek, vagy valami nagyon megváltozott.) Akkor is célszerű legalább a pályázat feltételei szerint erőltetni a dolgot, különben visszafizetendő lesz. (Feltéve, ha nem eleve az volt.) Ha a céget időközben megveszi egy másik vállalat, akkor ugyanúgy megveszi a "hitelét", pályázatát is. Mondjuk egy veszteséges céget vajon ki szeretne megvásárolni? Ügyvezetőt tehet bárhová. Mivel nem a saját vagyonával felel ugyan mindegy neki, hogy mit fognak rá. Maximum kirúgják és lesz megint újabb. De, ha te elmész egy ilyen állást betölteni akkor hiába mondják rád, hogy befuccsoltattad a céget. Mivel időben később érkeztél igazoltan nem lehet hozzá közöd. Tartozás alatt lévő, vagy veszteséges cég nem ugyan az. Kisebb deficittel még megvehetik, akárcsak tartozással. Főként piaci részesedés miatt. Bár manapság elegendő releváns ügyfélkör miatt is megvenni cégeket. Minap láttam olyat, hogy csak azért vettek meg egy online céget mert 200e releváns hírlevél feliratkozóval rendelkezett. Illetve ezen felül ez is mindenképp piaci részesedéssel jár. Ez a fő mozgatórugó. Hogy ki és hogyan kapja vissza a pénzét jó kérdés. Leginkább senki nem kap vissza semmit ilyen helyzetben. Mivel a 10M a cég pénze volt nem a tulajé. A tulaj a cég eladásából származó összeggel rendelkezhet maximum. Ha 1M-ért adja el az egészet, akkor annyija lesz. Annyit "kap vissza". Ha valami nem tiszta kérdezz. :)
2018. jún. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

Mèg lenne :)

Ha az új cèg felvásárolja a tartozó cèget,akkor a pályázatokat is megveszi vele együtt?

Sikerülhet nyeresègesre kihozni egy ilyen munkát mèg?

2018. jún. 8. 10:20
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen. A megnyert pályázatot is átveszi vele együtt. Sikerülhet, de az esélye kevesebb a kevésnél. Vagy egy merőben más ötlet kell, vagy egy nagy csoda. Ilyen helyzetben piaci részesedés szerzése a cél szinte kizárólag.
2018. jún. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Mièrt piaci rèszesedès a cèg?

Abban az esetben mièrt jár jobban az új cèg?

2018. jún. 8. 12:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!