Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez így van rendjén vagy én...

Ez így van rendjén vagy én vagyok problémás?

Figyelt kérdés

Ha magamra költöm a fizetésem veszekedés van. Ha veszek valamit a saját fizetésemből pl egy pólót a szüleim lecsesznek, hogy szórom a pénzt stb.. ez már odáig fajult, hogy már nem merek semmit vásárolni, de ha mégis szükségem van valamire és megveszem, akkor rejtegetnem kell, hogy ne legyen veszekedés.. számon tartják a fizetésem, ha azt mondom hogy senkinek semmi köze ahhoz, hogy mennyi a keresetem, akkor tiszteletlen vagyok meg kitagadnak stb..


20 éves vagyok, dolgozok, de még a szüleimnél lakok. Saját, kertes házunk van, de havonta 60ezret adok nekik, mintha albérletben lennék plusz a kajapénzbe is beszállok havi 40-50ezerrel, szinte semmi fizetésem nem marad...


Ez így van rendjén? Lassan már bekattanok, de így hogy alig tudok valamennyit férreteni, elköltözni se tudok.


*azért ebbe a kategóriába írok, mert már kezdek bekattanni emiatt.


2018. máj. 28. 13:14
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Már szórakozni se merek elmenni, mert amikor hazaérek már azzal várnak a szüleim, hogy mennyi pénzt csesztem el.
2018. máj. 28. 13:17
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Nem értem, miért ne tudnál elköltözni?


Enyiért albérleti szobát is tudsz fizetni és ott nem szólnak bele, mire költöd a saját pénzedet.

2018. máj. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
Tényleg költöznöd kellene, ha ennyire kiborítanak. Ennyi pénzből tudnál havarokkal összeköltözve albérletben élni, aztán senki nem szólna rád semmiért.
2018. máj. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Ha tényleg ilyen sok pénzt adsz haza, akkor én a legközelebbi "beszólásnál" közölném, hogy megdolgoztam a fizetésemért, haza is adok rendesen belőle, a többihez mégis milyen alapon formálnak jogot, hogy beleszóljanak? TE dolgoztál érte, nem ők.

Ha tovább pampognak, akkor közölném: gondolkodom a költözés lehetőségén, de akkor a hazaadott 100 ezer ft-nak lőttek nektek.. Hidd el, nagyon hamar rá fognak jönni, hogy inkább hallgatnak havi 100 ezerért :D

2018. máj. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%

Ennyi pénzből, amit hazaadsz, simán elköltözhetnél albérletbe. Bár kérdés, hogy a város, ahol laksz/dolgozol, milyenek az albérletárak.

Én a helyedben tuti lépnék, léptem is pont 20 évesen.

Eljött az ideje, hogy leválj a szüleidről.

És ne engedd magad zsarolni.

2018. máj. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
56%
És különben a 40-50 ezer forintos kajapénz rohadt sok! Egyedül ennek a fele is elég lenne. Mi hárman vagyunk, és elég 70 ezer forint, úgy, hogy 25 ezer ebből húsra megy el sajnos, ami az átlaghoz képest rengeteg.
2018. máj. 28. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
30%

110 000 ft-ért még kiemelt helyen is kapsz albérletet!


Hol laksz te, átnevelő táborban?

Az NDK már megszűnt.

2018. máj. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
60%
ma 14:28-as: érdekelne, hogy 70ezer Ft-ból miket esztek hárman, mert mi nem vagyunk nagy étküek, és húst is csak keveset eszünk, ennek ellenére fejenként 30ezer kell kajára!
2018. máj. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
19%

Bocs az offért.

8-as válaszoló!


Legfőképp magyaros ételeket főzök. Szerencsére megtehetem, hogy spájzoljak bőven, van fagyasztó, van pince. Így mindig mindent a szezonjában veszek. Több zsák krumplit, hagymát, húst csakis hentesnél vásárolok, vagy házi vágásból, sokkal olcsóbb, mint a multikban. Rendszeresen járok piacra, és kizárólag szezonális gyümölcs, zöldség kerül a kosaramba, a többi élelmiszerből pedig szintén az akciókon veszek nagyobb mennyiséget. A tejtermék is szinté n háztól, pl. 180 a házi tej literje, amit lefölözök, és így megvan a tejszín is. Tejföl, sajt, vaj is háztól.

Egyszer kiszámoltam, hogy egy ételféleségből adagja mennyibe kerül, mert az az igazi mérőszáma. Megdöbbentő, hogy olcsónak hitt étel valójában sokkal drágább. Pl. a túrós csusza.

Igyekszem nem venni félkész/kész ételt, sokszor sütök házilag kenyeret.

Előre tervezek egy hétre menüt. Mindig van leves, mert az olcsó, és kevesebb főfogás kell utána.


Na, ez a módszer volt addig, míg nem lett teljes állásom család és kertes ház mellett :D :D

Ma már rendelem a kaját, és csak heti egy napon főzök, így viszont 110 ezer körül van hármunkra. :D Bocsi, csak a kérdező helyzetére tekintettel írtam le, én hogy csináltam 2 évvel ezelőttig.

2018. máj. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
48%

Tökfőzelék 6 tányérnyi 380Ft, tegnap betoltam 4-et, ma 2-öt + 300g párolt csirkemellet (390Ft). Holnapi menü 0,5kg csirkemáj + zöldséges rizs, tojásleves 580Ft, de tuti fog maradni belőle.


Mellesleg 99,8 kilós pali vagyok, igyekszem 100 körül lavírozni :)

2018. máj. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!