Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ki kezeli a kiskorú gyermek...

Ki kezeli a kiskorú gyermek pénzét öröklés esetén?

Figyelt kérdés
Apukával elváltunk. Ha velem történne valami, a gyermekem örökölné a félretett pénzemet. Addig amíg kiskorú, ki kezelné ezt? nem szeretném ha apuka ehhez hozzáférne, nem bízom benne. Mit lehet ilyenkor tenni?
2017. nov. 15. 11:04
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Ha jól értem, akkor ha engem ér vmi, akkor apuka fogja kezelni a gyermekem tőlem örökölt vagyonát, mivel ő lesz a gyám?

És ha ő elherdálja? kiveszi a bankból, elkölti? mondván hogy neki erre meg erre szüksége van, majd visszateszi a pénzt?

Akkor mit tudok tenni, hogy nem így legyen?

Remélem nem történik velem semmi!

2017. nov. 15. 15:27
 12/19 anonim ***** válasza:
2 éve változott a törvény . Meglepő de így van , járj utána . Ide kár írni ,mivel csak lehulyezik az embert .😁 De ha érdekel írj privát üzenetben. Vissza adták a szülő kezébe magyarul. Kizárólag az ingatlan felett rendelkezik a gyámhivatal.
2017. nov. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Utolsó, linkeld ide azt a törvénymódosítást, amiben olyat írtak, hogy a szülő dönti el halála esetén, hogy ki lesz a gyám. Meghajlok előtted ha ez sikerül...
2017. nov. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

10,13, könyörgöm, akadj már le erről, hogy az anya dönti el, ki legyen a gyám halála után.

SENKI NEM MONDTA EZT!! Már egyszer leírtam, de Te még csak hajtogatod:

"Nem is ezt vitatom, hanem azt, hogy az anya DÖNTI EL, hogy ki legyen a gyám az ő halála után."


De állította ezt? Senki :D

2017. nov. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Helyesen: De ki állította ezt? Senki :D
2017. nov. 15. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
51%

Valóban, végülis csak a legelső hozzászólásban van ez szóról szóra kerek perec leírva:


"Azt lehet tenni, hogy keresel valakit, akiben megbízol, megbeszélitek, hogy elvállalja-e és ha igen, akkor kinevezed gyámnak - ha Veled valami történne"


Szóval ez az, amit NEM LEHET A MAGYAR JOG SZERINT megtenni.


Ha ez nem te voltál akkor el kéne kezedeni olvasni is nem csak írni, ha viszont te akkor irtó nagy bajok vannak a magyar nyelvismereteddel, ha ez szerinted nem azt jelenti, hogy kinevezhetsz bárkit csak úgy uk mukk fukk egy gyerek gyámjának.

2017. nov. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

3 éves korától 18 éves koráig volt a gyerekemnek gyámja, ha velem valami baj történik -mint leírtam: HIVATALOSAN, az önkormányzat gyermekvédelmi osztályán lett kinevezve hivatalosan gyámnak. Ezek tények.


Mondjuk az igaz, hogy az apa szülői felügyeleti joga szüneteltetve volt - de nem hiszem, hogy ez érdemben befolyásolná a dolgot.

2017. nov. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Belinkelem ha sikerül telefonról. Röviden annyi ,hogy a 16 éves fiam készpénz vagyonát a gyámhivatal átadta kezelésre,mivel édesapja meghalt , nagypapa után örökölt

. Ez azt jelenti ,hogy a gyámügyi betét megszűnt,az én számlámra került az összeg. Nem örültem neki,mivel az évi 8 százalékos kamatot elbukta a fiam . Keresem a jogszabályt , türelem.

2017. nov. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Új PTK IV.könyv családjog 3.része,4:159. § [A szülők vagyonkezelői jogának korlátozása] , máshogyan nem sikerült bocs. Itt írja,hogy alapesetben a szülő kezeli a vagyont / örökséget( ezért kaptam meg én a pénzt) de ellenőrzés lehet . Nálam például nem volt . De remélem jár erre egy gyámügyis aki megerősíti amit írtam .
2017. nov. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!