Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lehetne spórolni a rezsin?

Hogy lehetne spórolni a rezsin?

Figyelt kérdés
2016. dec. 13. 11:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Azért 1 hektáron elég tetemes az éves gally esedék is.

10 000 nm-en kb. 1500-2500 fa él.

2016. dec. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
29%
Ja és azt tényleg kifelejtettem hogy egy központi fűtéses nagy családi házat valóban kérdéses lehet fűteni évről évre a "kertben termett" fából. Mi csak egyetlen szobát, később másfelet fűtöttünk. Hallottam olyat hogy valaki a nagy családi házának fűtését évi 400 000 Ft-ból tudja megoldani. Vagyis mindent lehet, kérdés az hogy "kastélyt" fűt valaki vagy megelégszik egy jó meleg szobával. Van egy 28 négyzetméteres garzonom aminek a téli távfűtés számlája mindössze 8 és 9 ezer Ft között van és jó meleg van a nap 24 órájában. De egy 50 négyzetméteresnek már simán mehet 18 ezer Ft-os fűtésszámla is. Egy 100 négyzetméter feletti családi házat nem meglepő ha netán nem sikerül a kertben burjánzó fából befűteni.
2016. dec. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
88%

#10


"hogy az emberek ne rabszolgák legyenek a saját otthonukban"


Még mindig azt mondom - nem feltétlenül a rabszolgaságon van itt a hangsúly... Értem én, amit mondasz, én is híve vagyok a minél természetközelibb életmódnak, de van, amikor az emberek pusztán az eszetlen pazarlás miatt fizetnek sokat - és akkor tényleg rabszolgák lesznek, holott némi fegyelmezettséggel, ésszerűséggel ugyanúgy lehetne élni. Van ismerősöm, aki panaszkodik a 30 ezres telefonszámlája miatt - nekem 3-4 ezer (mobil), mégis, amire szükség van, azt mindig elintézem. Legfeljebb nem azt tárgyalom meg telefonon, hogy sós kiflit vagy sajtos kiflit vegyek otthonra, stb. (ez komoly, utcai beszélgetésen hallottam :-) )


És bár ez nem rezsi, de a kajánál pl. a 10 dkg-os kiszerelésű felvágottak, sajtok nem csak drágák, de felesleges szennyezése a környezetnek a csomagolással.

2016. dec. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
88%

Igen, van amikor az egyén tehet a rabszolgaságáról ha feleslegesen pazarol. De van olyan része is a rabszolgaságnak amikor nem az egyén döntött úgy hogy fizetnie kell. Például régen a falvak egy részében nem volt közhálózati víz és szennyvíz, meg hulladékszállítási díj meg kommunális adó. Ma meg mind kötelező lett. És az olyan falu lakosságának drasztikusan csökkent tőle az életszínvonala. És a legtöbb ilyen szolgáltatásért akkor is fizetnie kell ha igénybe sem veszi. A szabadsághoz szokott magyarságunkat ez érzékenyen érinti.

Régen még a diktatúra és kötelező majdhogynem ingyenmunka ellenére is virágzott az olyan falu. Mert ha hazament a rabságot jelentő kötelező munkahelyéről, otthon legalább szabad volt, nem volt vízórája, nem jelent meg csekk a postaládájában, nem mások profitforrása volt a saját otthona. De még a háztáji gazdasága sem mások profitforrása volt, mert nem bombázták adókkal, járulékokkal, stb-vel. Lehet hogy sokaknak apróságnak tűnik az hogy csekk jelenik meg a postaládájában, de ez nem természetes állapota az élőlényeknek.

Vagyis ez nem természetes kicsiben sem meg nagyban sem:

[link]

Főleg a legújabb kornak nevezett történelmi korban nem az, amikor vezető nélküli autók kezdenek gurulni az utakon. Vagyis amikor a tudomány és technika olyan szinten áll hogy szabadok lehetnénk.

2016. dec. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Úgy látszik, ez a kérdés is csak azért született, hogy jól le lehessen húzni a válaszolókat: totál mindegy, hogy hasznos, jó válaszokat írtak vagy sem - mindenki le van húzva.

Gyerekbanda, 2 éves értelmi szinttel megint jót szórakozott :-(

Ha nekem egyszer sikerülne megérteni, hogy mi öröm van abban, hogy a másikba jól belerúgunk...? Ha nekem nem jó, másnak se legyen az? Dögöljön meg a szomszéd tehene is (effektus)?

2016. dec. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!