Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem megy a spórolás, hogyan...

Nem megy a spórolás, hogyan tanulhatnék meg spórolni?

Figyelt kérdés
Sajnos nem tudom beosztani a pénzem, szinte minden hónapom mínuszba megy át a bankkártyával. Leginkább a váratlan kiadások miatt alakul ez a helyzet így. Pl. Október végén eltört a szemüvegem, muszáj volt másikat csináltatnom és már is -50.000 Ft-nál tartottam. Szeretnék spórolni, hogyha valami gond van, legyen vésztartalékom amihez nyúlhatok. Kioktató kommenteket nem kérek! A normális válaszokat köszönöm!
2016. nov. 27. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Ird fel hogy mire koltesz egy honapban. Minden egyes kiadast, minden aprosagot! Azzal latni fogod hova megy el a penz es hol van potencial a sporolasra.
2016. nov. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
80%
Nekem úgy jobban megy ha nem bankkártyával fizetgetek, hanem kp-val. Szerintem könnyebb úgy beosztani ha látod. Még vissza nem tudod magad tornázni nullára, csak arra költs amire nagyon muszály, kaja, rezsi. Szerintem a kaján is sokat lehet spórolni, pl. ha te csinálod, nem fagyasztott szarokat veszel, nem gyorskajáldába mész. Biztos nem fog gyorsan menni, nem is lesz egyszerű, sok mindenről le kell mondani. Hosszútávon megéri.
2016. nov. 27. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Használj készpénzt, azt könnyebben látod, hogy mikor fogy el.

Minden termékből olcsóbbat vegyél. 300 forintos coca cola és társai helyett 100 forintos no name kólát, vagy 60 forintos ásványvizet.

Ha van mit felvenned, akkor ne vegyél új ruhát. Elég akkor ha már muszáj. És akkor se kell a legdrágábbat, legmenőbbet.

Ha elmész valamerre haverokkal iszogatni, akkor keressetek olcsóbb helyet.

Ha cigizel, akkor szokj le róla.

És hasonló alapvető dolgok.

2016. nov. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Ahhoz, hogy értelmes tanácsokat tudjunk adni tudni kéne, hogy havi 90e-t vagy 590e-t nem tudsz beosztani és milyen fix költségeid vannak...
2016. nov. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Na meg az olyanok, hogy mindig zárd el a csapot rendesen, ne fürödj sokáig, ha nem muszáj, akkor ne legyenek bekapcsolva az elektronikus eszközök, a töltőket, ha nem használod, mindig húzd ki a konnektorból, stb.
2016. nov. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
Ne járj annyit vásárolni, amúgy meg örülj, az én szemüvegem mindig minimum 110ezer
2016. nov. 27. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
71%
ne költsd el a pénzedet. Máris spórolsz!
2016. nov. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!