Spórolási tippek?

Figyelt kérdés
Szeretnék jobban spórolni, mert kb. 800 Ft - ot elköltök egy nap ételre, meg italra. Arra rá jöttem, hogyha az automatás kávét még melegen megiszom akkor jobban tudok spórolni, mert úgy kellemesebb az utóíze. Nektek vannak még tippetek?

2016. okt. 21. 15:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
költs kevesebbet mint amennyit keresel.
2016. okt. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%

Attól függ, min akarsz spórolni. Nekem van pár tippem, ha betartod őket, ki tudsz jönni minimálbérből is. Meg kell szegni pár szabályt ugyan hozzá, ha törvényt nem is, de mint tudjuk,szükség törvényt bont.


- Ne legyen családod (barátnő egyszer-egyszer elnézhet,de összeköltözésről mondj le). Csak annyi vízt-gázt-villanyt fogyassz, amennyi feltétlenül szükséges. Villanyon sokat lehet spórolni, zseblámpákkal, gyertyákkal, napfeltöltős "mágikus" lámpákkal. Ha van kályhád,vagy kandallód, fűts azzal, az ételt-italt is meg tudod melegíteni azon, illetőleg elkészíteni, úgyhogy ez esetben gázt nem is fogyasztanál. Ha vidéken laksz, tüzelőanyagot, pl. fát tudsz lopni a környékről, vagy ha nem akarsz, akkor tüzelj műanyaggal, gumival.


- Amire nincs szükséged, azt NE köttesd be. Ha nem telefonálsz, vagy nem nézel televíziót, ne fizess televízióra és vezetékes telefonra. A kártyás mobiltelefon a leginkább zsebbarát énszerintem (előfizetéses teldzsónál hiába nem hívsz egész hónapban senkit, mégis fizetned kell, éljen a 0 forintos átvágás).


- Ne legyen benzint fogyasztó gépjárműved, vagy ha van,sürgősen add el. Ha megteheted, járj kerékpárral, vagy tömeggel.


- Ha a szemétszállításért díjat kérnek, szórd szét valahol a szemetedet, vagy gyújtsd fel.


- Ha valamilyen extracikket vagy luxuscikket nem használsz, add el, annyi pénzzel is beljebb vagy.


- Nem kell mindig kaviár! Ha nem tudsz főzni, és étterembe kell enned, lehetőleg ne az ötezer forintos Gordon Bleu steak-et kérd.


- Lehetőleg szokj le a káros szenvedélyeidről, elsősorban az ital és a drogok kerülnek óriási pénzekbe,de a cigaretta is piszok drága.

2016. okt. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Csak 23 vagyok a szüleim tartanak el, sok pénzem van, de naponta 700 vagy 800 Ft sok. Egyébként bipoláris zavarom van és amiatt van ez szerintem.
2016. okt. 21. 16:14
 4/10 A kérdező kommentje:
Alkoholt nem iszok, csak üdítőket.
2016. okt. 21. 16:21
 5/10 anonim ***** válasza:

Én elakadtam ennél az automatás kávénál. Miért segíti elő a spórolást? Nem vágom.


Amúgy: [link]

2016. okt. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

2#

Mifelénk ha a kukában nincs szemét akkor is jön a számla (falu)

5#

Szerintem troII a kérdező ;)

2016. okt. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Az se gond, be kell menni a községházára és lemondani. Ha nem használsz egy szolgáltatást, akkor bármikor lemondhatod.


Azt ám én se értem hogy az autómatás KV melegen megivással hogy lehet spórolni :D a KVmolekulák hirtelen pénzzé változnak ha melegen megissza az ember? :D

2016. okt. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ha melegen megiszom úgy finomabb, és kevésbé egészségtelen.
2016. okt. 22. 08:09
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ha melegen megiszom úgy finomabb, és kevésbé egészségtelen."


Nem értem, mitől lenne kevésbé egészségtelen pláne mi köze a spóroláshoz. Egyébként ha komolyan gondolod a spórolást, akkor olvasgass kiszamolo.hu-t. Többek közt erről is rengeteg ír és nagyon hasznos dolgokat.

2016. okt. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Tényleg nem spórolás ha melegen meg iszom. Ám én nagyon sok automatás kávét megiszok. Az a baj.
2016. nov. 3. 11:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!