Spórolási tippek?

Figyelt kérdés

Mennyi pénzt rakjak úgy félre hogy biztosan ne kelljen hozzá nyúlnom??Hol tároljam a félretett pénzem?


A párommal építkezni készülünk, szeretnék félre rakni és spórolási tanácsokat szeretnék.

Első sorban mit vonjak meg magamtól? Mivel tudok csökkenteni?



119.800 Ft ot keresek!

Szüleimmel élek, szerencsés vagyok nem kell bele adnom a közösbe max 5-10ezerrel próbálok segíteni!



A kiadásim:


telefon: 8.000-

internet:5.000-

laptop: 3.000-


ezekre hűség időt kötöttem és még messze van a lejárat! Gondolom nem tudom felmondani...



Műköröm: 4.000-

kondibérlet: 5.000-

benzin: 10-15.000 ezer ( ha jobb idő lesz ezen már fogok tudni spórolni, akkor olyan 8.000ft lesz amit havonta tankolok és úgy gondolom ha megyek vele megyek ha nem akkor benne marad a benzin)


és 3 havonta biztosítás 15.000ft


Arra is gondoltam hogy megigénylem évesre akkor egyben kifizetek 50.000ftot akkor már éves szinten spóroltam 10 ezret!


Nagyjából ennyi.

Nincs benne az öltözködés, amit imádok, de már pár hónapja nem is költöttem ruháhra többet mint 2.000-



Ha szerencsém van nem lesz baja a kocsinak és nem kell rá költeni!


Hol tudok spórolni???


2014. jan. 21. 16:26
 1/3 anonim ***** válasza:
A műkörmön és a kondin már 9000 Ft-ot havonta mindenképp. Az éves szinten 108 000 Ft. Leírva már kicsit sok nem? Szerintem felesleges ezekre minden hónapban költeni, főleg ha komoly terveitek vannak a jövőre nézve.
2014. jan. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is a műkörmöt és a kondit szúrtam ki.


Hidd el, a férfiak 99%-nak nem is tetszik a műköröm. A szép, egészséges, akár rövid körmöket szeretjük. Lehet időnként festegetni, de akkor is pár havonta 1500 Ft, nem pedig havi 4000 Ft.


A kondit teljes egészében lehet helyettesíteni otthoni gyakorlatokkal + futással, pláne, ha nő vagy. Egy férfinak azért kellenek 100 kilós súlyzó, fekvenyomó pad, neked nem.


A benzined is borzasztóan sok. Sétálj/biciklizz többet, ha lehet. Ezzel már pótolod is a kieső konditerembe járás nagy részét. Ennyi benzin tényleg irreális, biztos van olcsóbb megoldás.

2014. jan. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Dávid ***** válasza:

Rezsin, utazáson, élelmiszeren, szórakozáson, ruhán, közlekedésen lehet spórolni több, mint 100.000Ft-ot.


De mivel te csak az utóbbit soroltad fel, amire magad is találtál megoldást, így nem tudsz spórolni.


A bevételi oldalt kell növelned. Aki nyelvet tud, számítógépet kezel, mellékállállása van, külföldre megy, az eleve többet keres.


Én vagyok a világ legspórolósabb embere, a 180.000.-Ft fizumból 120.000-et félrerakok. A kondizás befektetés az egészségedbe, az internet információt ad, ha ezeket csökkented akkor később visszaütnek:)

2014. márc. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!