Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Válunk a férjemmel, így...

Válunk a férjemmel, így mostantól alaposan össze kell húznom a nadrágszíjat. Tudnátok adni spórolási tippeket?

Figyelt kérdés
Főleg háztartási, főzési praktikák érdekelnek. Két gyerekünk van, ovisok.
2014. jan. 14. 10:24
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Nagyobb adagot főzz, 2napra valót. Fedő alatt vagy kuktában főzz, úgy hamarabb megfő az étel, nem fogyasztasz annyi gázt. Ne folyó víz slstt mosogass, fürödni sem kell minden nap, a gyerekeknek sem. Elég heti 2-3x, a többi napon pedig csak gyors pár perces tusolás. A ruhákat amit nem kennek össze a gyerekek, pl póló vagy akár felső, nadrág is, nem kell rögtön kidobni a mosóba, egyszer azt még majd felvehetik oviba. Nem feltétlenül másnap, hanem 2-3 nap múlva. Így nem kell annyit mosni. Tv csomag kisebbre cserélése, internet csomag kisebbre cserélése, telefonálás visszafogása a legszükségesebbre.
2014. jan. 14. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
9%
Nem tudok erre a kérdésre válaszolni. Engem röviden annyi érdekelne, hogy menthetetlen a dolog vagy csak divatból váltok?
2014. jan. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
9%
Az első válaszolóval teljes mértékben egyet értek de a FÜRDÉS résszel nem.2-3 fürdés kevés egy héten.Nem muszáj a kádat nyakig engedni és a 2 gyerek ha megfürdik abba az anya is megfürödhet.Nem kell igénytelen lenni azért mert össze kell húzni a gatyaszíjat.
2014. jan. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
67%

Az én ötleteim:

-ha van a közelben eurós bolt, érdemes ott megvenni a kávét (ha kell egyáltalán), dezodort, sampont, teát, mosogatószert, szappant, akár noname márkásat is

-nézni, hol mi akciós a környéken (ásványvízen pl. sokat lehet spórolni, ha a legolcsóbbat veszi az ember)

-nem tudom, tudsz-e vezetni, de pl. olyan helyre, ami nincs annyira messze, el lehet menni gyalog is, ha az időd engedi, és akkor kevesebbszer kell tankolni

-gyerekekkel ingyenes programokra menni, ha van

-írj össze olyan recepteket, amik finomak, de olcsón elkészíthetőek

-a gyerekeknek kevesebb, vagy otthon könnyen és olcsón elkészíthető nasi (mondjuk mikrós bögrés süti kakaós csiga vagy túró rudi helyett... ha van otthon liszt, olaj, tej, cukor meg vmi ízesítő - fahéj, kakaópor stb., akkor jóval olcsóbban kijön)

-a fűtésen is lehet spórolni, ha szabályozható, legfeljebb jobban felöltöztök otthon

2014. jan. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem úgy értette, hogy egyáltalán nem kell fürdeni mindennap :) Hanem hogy nem kádban tele engedve vízzel, hanem zuhanyozva, ami sokkal kevesebb vizet igényel.
2014. jan. 14. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
82%

Háztartás: tisztítószerekkel sokat meg lehet spórolni. A mosogatószer ha fogyóban van, engedj hozzá vizet és rázd össze. Ugyanez az öblítővel vagy ha koncentrátumot használsz, akkor hígítsd még több vízzel. Nálam olyan is van, hogy egyáltalán nem használok öblítőt amikor nem futja rá. Mosószerből lehet kevesebbet is használni és gépet állítsd legalább 50-60fokra. Ennél többre nem szoktam, mert akkor több áramot fogyaszt.

Főzés: olcsóbb hozzávalók! Kísérletezni kell, mert nem mindig a legdrágább a legjobb! Tesco, Auchanba nagy a választék és próbáld ki a legolcsóbb hozzávalókat (tészta, olaj stb) mert nekem is beválnak, semmi bajom velük.

2014. jan. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
82%
Tusfürdő, sampon, szappan: ezekből is tökéletesen beválnak az olcsóbb fajták is! Én amikor változtattam ezen a vásárlási szokásomon (mármint tisztítószer, tisztálkodószer, kozmetikum stb) havi szinten 10-15 ezer forintot spóroltam meg!
2014. jan. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
34%

Tehát minél gagyibb dolgokkal etetni a gyereket és vacak szintetikus mosószerekkel és tisztálkodószereket használni?

Remek tanácsok...Mi a gyerekeknek már csak bio cuccokat adunk. Két ember hülyesége miatt, szív még két ember, akik nem tehetnek róla. És még csak most kezdődnek a problémák. Nemsokára jönnek a volt párom új barátnője exének a gyerekével, az új párom volt felesége etc. kérdések. A nem megoldott problémákból jönnek az újak, de legalább itt mindig lehet tanácsot kérni.

2014. jan. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
59%

A tisztítószereken, tisztálkodószereken tényleg nagyon sokat lehet spórolni. És nem is kell hozzá rosszabb minőséget venni. (Bár ki tudja, melyikben mi van.)

Az eurós boltokban sokszor fele annyiba kerül a tusfürdő, mosószer, fogkrém, mosogatószer. Öblítőt mindig ott veszek, ahol akciós.

Érdemes betárolni ezekből, ha valahol nagyon jó áron van.

Én mindig ugyanazokat a márkákat veszem, tehát nem a legolcsóbbat, de amit használok, azt igyekszem akkor megvenni és ott, ahol a legjobb áron akciós.

2014. jan. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

8-as

Akkor szerinted inkább éhen kellene halatni a gyereket és a kérdező is vesszen azért mert válnak a férjével?Vagy hogy gondoltad?A nincsből nem lehet bio kaját venni.Örülj neki,hogy megteheted és ne sipákolj majd itt ha a férjed elhagyott és még száraz kiflire sem lesz pénzed!

2014. jan. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!