Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ki tud TUTI spórolási tippeket?

Ki tud TUTI spórolási tippeket?

Figyelt kérdés

Tuti spórolási tippeket tud valaki?


Érdekelne, hogy hogy lehetne spórolni a mai világban. Kinek hogy sikerül ez? Tippek? Egyszerű, de hasznos kellene!



2016. okt. 1. 20:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Többet kell keresni, mint elkölteni.
2016. okt. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ennél azért több kellene. Erre én is rájöttem
2016. okt. 1. 20:57
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Mit vársz mégis? Nincsenek "tuti" tippek, ne szórd el szarságokra. Ennyi.
2016. okt. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm értelmes válaszát!


Érdekelne, hogy hogy lehetne spórolni a mai világban. Kinek hogy sikerül ez? Tippek? Egyszerű, de hasznos kellene!

2016. okt. 1. 22:18
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Igények minimumra szorítása.

Legtöbbet az étkezésen spórolhatsz: otthoni főzés, boltokban figyelni az akciókat, a vásárlást akár 2-3 különböző boltban intézni.

Öltözködés: turkálóból, Vaterán használt cuccok vásárlása, Alexpress-en, Wish-en kifogni olcsó darabokat.

Tv, Internet, telefon: nem kell a legdrágább előfizetést választani, nem kell 600 tévécsatorna, aminek a felét úgyse nézed, a telefonod is legyen feltöltőkártyás.

Autót, ha a munkádhoz nem elengedhetetlen, ne tarts fenn.

Tanulj meg otthon hajat vágni, festeni.

2016. okt. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
TV előfizetésre semmi szükség. Van ingyen mindigTV.
2016. okt. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
79%

Mondjuk ha írnál több részletet a körülményeidről akkor könnyebb lenne értelmes tanácsokat adni.....


Csak egy nagyon egyszerű példa szemléltetésképp:


Ha havi 1 milliót keresel, de mégsem jössz ki belőle, mert 600e-ért bérelsz penthouse-t a belvárosban, V8-as 5L-es autóval jársz és csak a Gundelban vacsorázol akkor azt mondanám, hogy költözz kisebb lakásba, főzz otthon és vegyél egy 2L-es dízelt.


Ha 73e forintot keresel és hó végén kenyérre se futja úgy, hogy otthon laksz és csak a rezsibe adsz be akkor mindjárt másképp kell megközelíteni a dolgot...

2016. okt. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kajajeggyel együtt keresek nettó 120 000-et, cserében a hét 5 napján napi 7-12 órát dolgozok, erre jön 1+1 óra buszozás. Mire hazaérek dög fáradt vagyok, csinálok 1 egyszerű vacsorát, netem megnézek 1 filmet. Szombaton pihenés, főzés, takarítás, kertészkedés viszi el a napomat, vasárnap pedig készülők az előadásaimra.


Hétfő a léghúzósabb nap 12 órát tartok, ebből 8-at 360 fős teremben, 4 különböző tárgyból. Mivel évente egyszer mondom el, ezért szeretem előtte elolvasni, mai beütemezett anyag 144 oldal, erre jön 54 db beadandó javítása 4-5-6 oldalasak, ezt röpke 2,5 óra alatt átfutottam.


A kertemben az éves burgonya adagom, bab és borsó, befőtteknek való megterem, szárított gyümölcsöket is készítek. Csirkéket tartok tojásért és húsért.


Kiépítettem egy napelemes rendszert bontási napelem panelekből, elvileg 2,1KWh-ás rendszernek megfelelő, valóságban max. 1,7-et hoz, mindenestől 300 000-be került, 1 614Ft-nyi túltermelésem lett.


A vizet háromszor használom, fürdés/kézmosás vízét gyűjtöm (IBC tartály+átemelő+csövezés került 40 000-be), ezzel van lehúzva a WC, házi szűrővel a víz egy részét kerti tóba vezetem, melyben békalencsét termesztek a tyúkoknak, illetve öntözök vele. Vízre havi 6000-es átalánydíjat fizetek, melyből 50 400-at visszakaptam elszámolásnál.


Napkollektorral készítem a meleg vizet, 56 000Ft-os befektetés volt. Fűtés fával, kóróval, szőlő és fanyesedékkel, előző évben 60 000-ből kijött és ebben a téli vízmelegítést is beszámítottam. Fizetésemből 70-80e-et teszek félre havonta.


Összegezve a spórolás leghatásosabb módja az energiahatékonyságod növelése, valamint ha nem marad időd és legfőképpen energiád pénzt költeni!

2016. okt. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
6%

költs kevesebbet mint amennyit megkeresel.


Ennyi!

2016. okt. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ez ám a bölcs válasz!
2016. okt. 2. 15:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!