Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen spórolási tippeket tudtok?

Milyen spórolási tippeket tudtok?

Figyelt kérdés
Amivel meg lehet fogni a pénzt.
2015. aug. 27. 14:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Én az akciókat szoktam nézni. Pl. a Tescoban sokszor van olyan akció, hogy ha 2-3-t veszel, olcsóbb. Piperecuccokat az eurós boltban szoktam, ott olcsóbb, eddig a minőséggel sem volt gond. Nekem és a férjemnek a szezonvégi leárazásokkor veszünk sok ruhát. Vagy pl. nyáron vesszük meg a téli cuccokat és télen a nyárit.

Minden hónapban minden bevételünknek a 10%-t azonnal félretesszük, és úgy teszünk, mintha az nem is lenne.

A cuccokat, amit nem használunk, el szoktam adni Facebookon vagy itt-ott. A gyerkőc cuccain nem igazán szoktunk spórolni. Talán annyit, hogy rengeteg cuccot kaptunk a sógornőméktől. Illetve, hogy neki is akciókor vesszük a dolgokat. Kaját szoktam még lefagyasztani, pl. ha nem fogy el. Kenyeret is, zöldséget, gyümit is. Talán ennyi.

De én is kíváncsi lennék még tippekre :)

2015. aug. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

En ugy szoktam csinalni, h honap elejen kifizetem amit ki kell, es megnezem, h mennyi maradt, azt elosztom a napok szamaval. Ennyit kolthetek egy nap, vezetni szoktam, mert egy nagybevasarlas tobb, mint egy napi penz. Ha tudom, h lesz kiadas meg, pl kell uj ruhatar a gyereknek, vagy most a tanevkezdes, akkor elore vasarolok, felretenni penzt nem szoktam, ha ott van, hozzanyulok sajna. :(

Harom fele van hitelunk, diakhitel, egy szemelyi kolcson, es egy kisebb osszegu ismerostol. Most meg felretenni nem tudok, de ebbol ketto fel even belul lejar, akkor en is felre szeretnem tenni azt az osszeget, amit eddig oda fizettem.

Fozni elore fozok, hutom, fagyasztom, de most kezdodik a suli, mindketten ott eszunk, ferjem pedig vasarolni szeret maganak enni, sokaig csomagoltam az ebedet, de megunta. Ugy olcsobb volt.

2015. aug. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szerintem a kaján és a reszin lehet sokat spórolni.

én minden nap megyek boltba, 3-ba járok, illetve szombaton piacra megyek. tudom, hogy nagyjából hol mi mennyi és ott veszem ahol a legolcsóbb. kitalálom, hogy mit főzök és a hozzávalókat megveszem szépen ott ahol megéri, így azért több ezer forintot nyerek :)

nasik nincsenek, nem tartunk itthon, néha néha kap a gyerek, de ha mondjuk vacsi után még éhesek vagyunk, akkor szendvics van... kenyér, vaj, felvágott mindig van itthon.

na meg amit tudok azt magam csinálom, pl. paradicsomlé, lekvárok, szörpök.. de még vegetát is tudok csinálni, csak idén már munka mellett erre kevesebb az idő.


rezsi: mindent ki kell húzni, mert úgy is van fogyasztás ha nincs bekapcsolva, de be van dugva. lámpákat nem égetünk feleslegesen, csak ahol vagyunk, mindenhol energiatakarékos izzók vannak. minden gépünk A+. kevés a villanyunk, pedig nincs gáz, így azzal is fűtünk, de egyáltalán nem vészes.

vizet szintén nem pocsékolunk, mosogatógépet használunk, víztakarékosat, nagyon megéreztük mikor megvettük, most már behozta az árát :) kádban fürdés minimálva van, ha szeretnénk elnyújtózni akkor először a gyerek fürdik, abba ülünk mi be, majd gyors zuhany, de ez heti és csak félig engedjük, egyébként gyorsan zuhanyozunk :D

van kút, amit tudunk abból használunk, pl. locsolás, medence feltöltés... :)

gáz mint írtam nincs, na azzal így sokat spórolunk :D


turiból öltözködünk többnyire, persze van új ruhánk is, meg cipőt csak újat veszünk, de mindig bemegyek a turiba és ha találok valamit azt elhozom, nálunk szombaton 200.- minden :P

most meg nekünk az óvoda is ingyen lesz már, az is jó lesz, marad 10E minden hónapban :)

2015. aug. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

amikor olcsón kifogom az alapanyagot megfőzöm nagy adagban és fagyasztom, sok kész- és félkész ételem van így. Én is figyelem az akciókat, Lidl, Aldi, Tesco a nagybevásárlás helye általában (a többi bolt kiesik nekünk). Tudom, hogy mikor van napi műszakváltás és akkor hűtőleárazás, a szavatosság miatt akciózott húsokat szoktam megvenni, ha kifogok veszek többet és fagasztom, hogy legyen mihez nyúlni/mivel kalkulálni ha kell. Maradék fél adag kaják újrafelhasználásban mester vagyok :) előre végig szoktam gondolni és nagyjából megtervezem a heti-két heti étrendet, persze néha borul ha látok valamit nagyon jó áron. Sok olcsó-tápláló receptet összegyűjtögettem már, rendszerint idényzöldségből-gyümiből igyekszem főzni.

szörpöt-lekvárt-befőttet. lecsót stb magunknak csinálom.

saját márkás tisztító-tisztálkodószereket használunk, kitapasztaltuk melyikek a jók. ahová lehet van kuponom, pontgyűjtőm stb.

ruhát igyekszem leárazásokkor venni, a gyerekeknek előre is, ha kifogok valamit akkor elfér a szekrényben alapon megveszem, hogy legyen mihez nyúlni ha kell, ne akkor kelljen rohangálni utána mert akkor általában sokkal drágábban találok. sokat turizok is, de aldi, lidl, tesco itt is bejátszik :) néha kifogok neten nagy leárazást külföldi oldalon, párszor rendeltem is így. Nagyon szeretjük a decathlon, cipőt és ruhaneműt rendszeresen veszünk ott, főleg a kifutós akcióikat szeretem.

amit lehet eladok (helyi face-csoport)

kikértem árajánlatot az összes netszolgáltatótól, aztán felhívtam a mostanit, hogy le szeretném mondani a csomagunkat mert találtam kedvezőbb szolgáltatást. erre olyan engedményt tettek csak h ügyfél maradjak, hogy jobban jártam mintha váltottam volna :)

autóval kell a fősulira bejárnom, összeálltam többekkel és elosztjuk az útiköltséget, mindannyian jól járunk így. mindig leosztjuk magunk között, hogy ki milyen könyvet tud megszerezni és közkinccsé tesszük, így nem kell a rohadt drága könyveket mindenkinek megvenni v a kölcsönzés után rohangálni.

azokat a papírokat amiknek az egyik oldala üres, a gyerekek elhasználják firkálni. rajzlapot csak néha veszünk elő "alkotni". mindenfélét gyűjtünk örökké és kreatívkodunk velük pl wc papír gurigát,terméseket stb - télen még eladásra is csináltunk díszeket, összejött egy áhított társasjáték ára belőle.

ja, új felfedezésem a mosószóda. negyedannyi mosószert használok, filléres cucc és tök jó! két hete tesztelem

2015. aug. 28. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Minden hónapban minden bevételünknek a 10%-t azonnal félretesszük, és úgy teszünk, mintha az nem is lenne."

Ez nagyon tetszik, majd én is megpróbálok úgy tenni. :) Ez nagyon aranyos, jót nevettem rajta, köszi 1.

2015. aug. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én úgy spórolok, hogy a 100-200 ft-osokat egy malacperselybe dobálom, ez a kislányomnak megy be megtakarításra. Magamnak meg az 1000 forintos cimleteket. Ha valahol ilyen cimletű aprót kapok vissza, megpróbálom nem elkölteni. Az ezreseket nem mindig sikerül megtartani, azért az már egy nagyobb összeg. De elég sok pénzt sikerül így megspórolnom. Ne vegyél róla tudomást, számomra azok a pénzek nem léteznek. Pár év múlva elutazgatom az összeset ;-)
2016. jan. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!