Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Adnátok nekem spórolá...

Anyukák! Adnátok nekem spórolási tippeket?

Figyelt kérdés
Nagycsalád vagyunk és éppen nagyon pézszűkében.
2013. máj. 8. 09:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idősek a gyerekek? Mind a ketten dolgoztok?


Ha van pelenkás és nem túl kicsi, meg lehet próbálni leszoktatni.

Érdemes szigorú heti étrendet csinálni. Mi vasárnap szoktuk, utána megyünk vásárolni. Hét közben csak zöldséget-gyümölcsöt veszünk, így nincs olyan hogy "csak egy kiflit, anya" stb.


Ha nagyon gázos a helyzet, akkor eladni ruhákat, játékokat.

2013. máj. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
2,3,7 9 évesek. Probáltam a szobatisztaségot, de még egyáltalán nem érett rá a fiam.
2013. máj. 8. 09:38
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha még nem váltottatok, akkor SOS-be textilpelenkára váltsatok. Ez az amivel gyerekenként kb. egy tízest spórolsz (Vagy attól függ milyen pelust használtatok előtte) és ráadásul egészségesebb a babának, környezetkímélőbb, csak munka van vele. Tekintsd úgy, hogy megdolgozol ezért a pénzért amit spórolsz.
2013. máj. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint a két évesed pelenkás csak?
2013. máj. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
igen , csak a 2 éves pelenkás.
2013. máj. 8. 09:40
 6/15 zabmester ***** válasza:
100%

Nekem a következő dolog jött be:

Hónap elején összeszámolom, hogy pontosan mennyi lesz a bevételünk, ezt leírom. Utána összeszámolom, hogy mennyi lesz a kiadás, mármint a fixen előre látható dolgok (lakbér, villany számla, víz számla, tv, internet, stb., bérlet, és így tovább, amiket minden hónapban be kell fizetni).

A kiadások összegét kivonom a bevételek összegéből, és megnézem, mennyi marad. Ez már az az összeg, amit ételre, tisztítószerre, tisztálkodásra, szükség szerint ruhára, esetenként szórakozásra, és hasonlókra lehet költeni.

Na de itt nem áll meg a történet, mert ezek után kiszámolom, hogy egyformán elosztva ebből mennyi jut egy hétre. Na ez az, amitől onnantól kezdve nem térek el, mert nyilván való, hogy ha első héten többet költök, akkor a következő hétre kevesebb jut, ezért minden héten ugyanannyi pénzből gazdálkodom, így még hónap végén sincs gond. Persze olyan megesik, hogy hónap elején kiderül, hogy mondjuk új cipőt kell venni, teszem azt, 8000 forint értékben. Akkor azt igazságosan elosztom úgy, hogy minden héten 2000 forinttal rövidebb lesz a költségvetés, és a továbbiakban ehhez tartom magam. De a lényeg az, hogy a heti "limit" figyelembe vételével tervezem meg a vásárlásokat.

A másik, amin jól meg tudom fogni a pénzt, az a főzés. Péntek-szombat-vasárnapra úgy szoktam főzni, hogy jó nagy adagokat, mindegyik napra mást, ezek mennek a hűtőbe dobozban, aztán marad annyi, hogy ezeket lehet enni utána hétfőn-kedden-szerdán, és csak csütörtökre kell valamit összedobni.

2013. máj. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Pelushoz visszatérve még: Akkor is érdemes, textilt használni, mert gyorsabban le fog szokni. Ha vannak otthon még a büfiztetős pelusokból,akkor azokat használhatjátok, már csak 1-2 db vízzáró külső kell hozzá. Minimális költség, ha használtan veszed, akkor lehet, hogy ugyanolyan áron el is tudod adni.


A szokásos spórolós tippeken kívül nincs világmegváltó ötletem sajnos. Esetleg írd le, hogy általában mire és mennyi pénz megy el, hátha úgy tudunk okoskodni

2013. máj. 8. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
54%
Ha van lehetőség: összeköltözni a nagyszülőkkel, vagy ha tudtok kisebb lakásba akkor oda, közben a jelenlegi lakást ki lehet adni. Ez mind attól függ, hogy mennyire vagytok megszorulva, hogy éhezésről van szó, vagy csak, hogy nyaralásra nem telik. Nem mindegy.
2013. máj. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha pedig sehogy nem megy a költségekből a lefaragás, akkor azon kell gondolkodni,hogy a bevételt hogy lehet növelni, Több alternatíva nem nagyon van.
2013. máj. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden kötél szakad, gyereket beadni a bölcsibe és elmenni dolgozni.
2013. máj. 8. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!