Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Adnátok nekem spórolá...

Anyukák! Adnátok nekem spórolási tippeket?

Figyelt kérdés
Nagycsalád vagyunk és éppen nagyon pézszűkében.
2013. máj. 8. 09:25
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Bevételnövéelés van még. Ha úgy is főzöl, a környéken az idősebbeket, anyukákat meg lehet kérdezni, hátha rájuk is tudnál.

Oviban, bölcsiben megkérdezni az anyukákat hogy nem kell-e vigyázni a gyerekükre valamikor.


Időseknek bevásárlás, takarítás.

2013. máj. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ez jó ötlet ez a másnak főzés. Ha lenne ilyen lehetőség a környékünkön, én már többször igénybe vettem volna.
2013. máj. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


nekem is eszembe jutott egy-két apróság:

- ha nem akarsz textilpelenkára váltani (mert esetleg a mosás, mosószer, áram ezáltal több lenne és időben sem mindegy 3 gyermek mellett)- akkor ajánlom esetleg a pelenka diszkontokat, minden nagyobb városban van, lehet néhány darabot is venni, valóban nagyon kedvező áron.

(bp-en pl. újpesten is van)

Vannak az I. osztályú mellett olyanok is, amik II. osztályúak, ahol esetleg csak annyi a "hiba", hogy a mintázat elcsúszott az elején vagy meggyűrődött a szállításkor, de ép a csomagolása stb.

havi szinten lehet párezer forintot spórolni.

- nagycsaládosként az önrományzattól kérhetsz eseti (átmeneti) segélyt a szociális irodától vagy a gyermekjóléti szolgálattól. Nagy dologra nem számíts, de esetleg egy egyszeri 5-10 e Ft vagy ilyen értékű utalvány is jól jöhet most.

- ugyancsak a családsegítő/gyermekjóléti szolgálatoknál van ún. adósságrendezési tanácsadó, aki tk. egy szociális munkás, abban tud segíteni neked, hogy átnézi veled a bevételeiteket, kiadásaitokat, ötletet tud adni (tk. amit az egyik előző hozzászóló javasolt), sőt segítenek a nagy szolgáltatóknál is az esetleges elmaradásokat átütemezni, kamatmentes részletfizetéseket kérni a javaslatukkal. Ez a szolgáltatás ingyenes. Itt is lehetőség van eseti vissza nem térítendő vagy csak részletekben kamatmentesen visszatérítendő támogatást kérni, direkt a rezsihez.

- ha gond a rezsi kifizetése, kérd az áramszolgáltatónál a védendő fogyasztói státuszt (alacsonyabb jövedelem, nagycsalád miatt ez járhat neked, pontos feltételek fent vannak az elmű honlapján). Esetleg gondolkodhattok azon is, hogy kártyás (feltölthető) elekromos óra felszerelését kéritek (ez is ingyenes!)- akkor tudjátok jobban kontrollálni a fogyasztást.

- egy háztartásban sok olyan holmi van, amit esetleg már nem használtok (pici babaruhák, ha már nem terveztek további gyermekeket), a gyermekek megunt játékai- érdemes ezeket esetleg aukciós oldalon meghirdetni vagy elcsereberélni más gyerekesekkel olyan dolgokra, amire neked szükséged van (pl. babaruhát pelenkára stb.)

- ha banki hiteltörlesztés vagy rezsi elmaradásod van (de még nem mondták fel a szerződésedet), akkor kérlek ne várd meg, amíg ez megtörténik. Menj be ügyfélszolgálatra, mondd el, hogy most nehéz egy kicsit és kérj már alejárat előtt részletfizetést. Általában meg szokták adni és mivel nem lejárt tartozásról van szó, át tudják ütemezni, akár kamat nélkül is.

- a család étkezésével kapcsolatban gondold át, hogy nem jobban megéri-e a közeli napköziben, óvodában befizetni valami kedvezményes árú ételre (érdeklődhetsz a családsegítőnél is)

- ha élelmiszer, ruházat is jól jönne, keresd meg a Vöröskereszt és a Magyar Máltai Szeretetszolgálat irodáit a környékeden: biztosan tudnak ajánlani valamit, ha pár konzervet vagy az egyik gyereknek egy jó cipőt, már az is megérte.

- beszélj őszintén a védőnőddel, általában ők ismerik a környéken a lehetőségeket, segítő szervezeteket, csereberélő kismamákat stb. Esetleg ha be tudsz vállalni a saját kicsid mellé naponta pár órára vigyázni hasonló korú kisgyereket, ajánlani is tud valakit.

- a gyerekfelügyelet a sajátod mellett jó ötlet: esetleg figyelj a játszótéren, boltban, környéken, szomszédban, hogy van-e olyan szülő, aki erre vevő lehet: esetleg készpénz helyett mondd, hogy elfogadsz pl. erzsébet-utalványt is és nem drága óradíjon (pl. 500 Ft/óra)

- van-e a környezetedben olyan idős vagy beteg egyedülálló ember, akit némi kis fizetségért cserébe házilag főzött ebéddel el tudnál látni? Talán ez is lehet egy kis bevételi forrás, ha mindennap egyébként is főznöd kell a családra. Esetleg besegíthetsz neki takarítani, ügyet intézni.

- ha a gyerekeknek eddig drága üdítőket, gyümölcsleveket vettél, térj át a szörpre vagy a sima vízre

- gyümölcs joghurtot egészségesen, gyorsan tudsz készíteni ha sima (ezáltal olcsóbb) natúr joghurtot vezsel és házi készítésű dzsemmel, lekvárral ízesíted.

- csokik, vásárolt krémesek, cukrászda helyett már 500 Ft alatt tudsz egy tepsi házi süteményt készíteni

- az otthoni műszaki berendezéseket ne hagyd stand by módban, hanem teljesen áramtalanítsd éjszakára, vagy amikor elmentek (kivéve persze a hűtőt, viszont annak direkt jót tesz egy jégtelenítés, úgy kevesebbet fogyaszt!)



Végül: nem szégyen kérni, ha bajban vagytok.

Sokkal nagyobb szégyen és felelőtlenség nem tenni semmit. Tudom, hogy nem jó szájízzel megy az ember egy hivatalba vagy egy segítő központba, de arra gondolj, hogy ha tisztességes, dolgozni akaró emberek vagytok, akik átmeneti zavarral küzdenek, akkor igenis megéri küzdeni, felszínen maradni- már csak a kicsik miatt is.

Remélem, adtam pár jó ötletet és minden jót kívánok:

2013. máj. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a választ , sok hasznos dolgot olvastam, eddig is sporolni kellett , de bejött a gázora leolvasás , igy 50 000 forintot kellett pluszban kifizetni ,pedig egész télen 19 fok volt a lakásban , csak este a fürdéshez volt 20 fok, amugy havi általány fizetek (15000 forint havonta). Most vannak a gyerekeknek az osztálykirándulások , ami szintén nem kevés pénz (sajnos már ovodában is 5000 forintot kellett fizetni a kirándulásra. Elvoltam maradva a mult havi villanyszámlával igy ebben a honapban kettőt kellett befizetnem. Kifizettem minden csekket és 20 000 forint sem maradt.Sajnos itt a környéken nem igazán van , akire főzhetnék pénzért. A szülőkhüz költözés kizárva , másfél szobásban laknak.
2013. máj. 8. 14:33
 15/15 A kérdező kommentje:
Hitelünk nincsen , autonk nincsen , telefonálni nem nagyon szoktunk , tömegközlekedésre sem kell költenünk szerencsére.
2013. máj. 8. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!