Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lehetne spórolni a rezsin?

Hogy lehetne spórolni a rezsin?

Figyelt kérdés
2016. dec. 13. 11:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%

- Közös költségen sehogy

- villany: energiatakarékos izzók, hosszú ideig tartó fogyasztók (tévé, számítógép) használatának mérséklése. Mikró helyett gáz használata

- ha gázfűtés van, akkor szigetelések javítása

- víz: mosáskor (ha olyan géped van) "felvenni a vizet", zuhanyozáskor, hajmosáskor szintén - wc leöntéshez kiváló Lehet sokan megbotránkoznak most ezen, de mi rengeteget spóroltunk így: egy komplett, 3 emeletet eláztató, kb. másfél 2 órás csőtörést sikerült "bespórolnunk" úgy, hogy az éves végszámlánál 0-ára jöttünk ki :-)

2016. dec. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%
Lemaradt: fűtésnél, ha párásítás esetén jobb a hőérzet.
2016. dec. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
49%

A falu széli szülői házban mikor ott éltem, fúrt kutakból nyertük a vizet. Szennyvíznek betonozott tároló volt a földben, amit egyik vállalkozó a termőföldekre terített ha megtelt, amin termett az állatoknak például takarmányrépa. Fűteni a kertben termett fával fűtöttünk. Egyedül a villany volt kiadás, de annak önellátásán meg manapság dolgozom.

Hogy a városi lakásomban hogyan spórolok a rezsin? Lehetne, ahogy az előttem válaszoló is teszi, de inkább el akarom adni mert ilyen rabszolgaságot még albérletbe sem szívesen adnák ki. Például megveheti az aki munkaalapú társadalom létrehozásán fáradozik és nem jólét alapún.

2016. dec. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
38%
Nem rabszolgaság - csak nem volt kedvem úgy 30 ezer ft-ot pluszban kifizetni a közös képviselő elérhetetlensége, így a vízelzárás lehetetlensége miatt. Megbeszéltük, önként, közösen döntöttünk így.
2016. dec. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
75%
A rezsi-rabszolgaságra értettem a rabszolgaság fogalmát, nem mások spórolási módszereire. Érthető hogy mindenki úgy próbál spórolni a rezsin ahogy tud és szerintem is jól teszik.
2016. dec. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
Aha, egy kert kitermelés egy egész szezon tűzifát. Mesélj még... Egyszer talán, aztan 15 év múlva...
2016. dec. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%

Kb. 1 hektárnyi erdő folyamatosan fedezni szokta minden évben a tüzelőt. Ma hogy már nem lakott az a ház, rengeteg eladó fa gyűlt össze, nagy része álló helyében pudvásodik. Nem értem miért gondolják azt az emberek hogy az önellátáshoz 100 hektárok kellenek. Számos országban lehet látni arra példát hogy akár fél hektáron évtizedek óta önellátóként élnek és még halastavuk is van rajt ami a család szükségletét fedezi. Idehaza csak azért terjed az hogy mindez nem lehetséges hogy minél több rabszolga jöjjön létre. Meg aki szerint nem lehetséges, az még nem csinálta, szüleitől nem látott rá példát. De leginkább Magyarországon arra akarnak rábeszélni hogy fogyassz és dolgozz éhbérért mert csak úgy lehetséges élni. Sőt nem is kell fogyasztanod hanem az állam automatikusan lenyúlja a pénzedet, adók, járulékok, TB, kommunális adó, áfa, rezsi, stb. formájában. Hát az ilyen lenyúlások nélkül viszont nem csak meg lehet élni hanem gyöngy életet lehet élni, tudom mert csináltam, abban nőttem fel.

Sőt az ország élt már át olyan gyalázatos időket is a Rákosi rendszerben, amikor ha mégsem akarták elhinni az emberek azt hogy önellátóként nem lehet megélni (amit miért hittek volna el hisz a falusi lakosság nagy része úgy élt boldogan és egészségesen), akkor erőszakkal vették el megélhetést jelentő életterüket hogy rabszolgák lehessenek a TSZ-ben.

2016. dec. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Számos országban lehet látni arra példát hogy akár fél hektáron évtizedek óta önellátóként élnek és még halastavuk is van rajt ami a család szükségletét fedezi. "


Alapvetően, ideológiailag egyetértek veled, de az azért túlzás, hogy fél hektár egy családot eltartana.

Egy két gyermekes (4 fős) család megélhetését kb. 5 hektár fedezi, szolidan. A kényelmes, nélkülözéstől mentes életvitelhez inkább 8-10 Ha ajánlott.

2016. dec. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
1 hektáron 35 év alatt (!) Lehet kb 200 köbméter akácot kitermelni. 70 nm kifutesehez egy télen min 10 köbméter akác kell és nem lesz szauna. Tehat maradjunk annyiban, hogy még ha forgatod is a fákat akkor sem tud ellátni 1 hektár még tisztán tuzifaval sem, közel a duplája kellene területén. És akkor itt csak a tűzifát számoltuk. Még, hogy fel hektár...
2016. dec. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
40%

Az említett önellátás csak egy lehetőség. Meg ha valaki nem ismeri annak szerintem nem csak szokatlan lenne hanem nehézkes is. Inkább arra akartam kilyukadni hogy nem jó világot építünk azzal hogy az emberek függőek, küldözgetik nekik a számlákat és rákényszerül arra hogy éhbérért bármilyen munkát elvállaljon hogy a csekkeket be tudja fizetni.

[link]

Kiegyensúlyozottabb, boldogabb és egészségesebb élet az amiben nem rabszolga. Tudom mert éltem úgy is valamikor. Mivel úgysem lehetne az egész ország önellátó, a politikának kellene megváltozni és olyan intézkedéseket hozni hogy az emberek ne rabszolgák legyenek a saját otthonukban és hazájukban és ne érezzék azt hogy külföldre kell menniük. Hanem újra legyen élhető az ország. Amiben például nem kell spórolni a rezsin.

2016. dec. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!