Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek mi a jövője a...

Szerintetek mi a jövője a bitcoinnak?

Figyelt kérdés

Elképzelhető az, hogy egyszer mikor bemegyek egy boltba bitcoinnal tudok fizetni?

Egy tranzakció végrahajtásához 10 perc kell, ennyi idő még megérkezik az összeg. Így elég hosszú lenne a sor nem?


Az utóbbi időben erős deflációnak volt kitéve ez a valuta, mivel a kibányászható bitcoinok mennyisége időnként feleződik.

Most 1 bitcoin 185 000 Ft ba kerül körülbelül. Nemsokkal ezelőtt mégcsak negyedannyiba került.


Az, hogy mennyire fog felmenni az értéke az attól függ ugye, hogy mennyire lesz népszerű. Ebben talán a 10 perces várakozási idő szabhat határt. jól gondolom?


Az nagyon tetszik benne, hogy bitcoinból nem lehet hitelezni, így nem fog inflálódni.

A hagyományos valutákkal az a probléma, hogy folyamatosan hitelt adnak belőlük, így egyre több pénz van a forgalomban, és egyre kevesebbet ér. Nem is érdemes belőlük tartalékolni ezért.


2016. nov. 9. 11:48
1 2 3
 11/22 anonim válasza:

"Esetleg bankod van, amiért foggal körömmel véded a hiteleket?"

Nem minden érettségizett embernek van ám bankja! :D

2016. nov. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

10-esnek full igaza van. Pendragon meg a nyolcas full hülyeségeket ír, talán még óvodások akik okosnak képzelik magukat, mert ennyire nem érteni a témához ez már fáj.

Vagy tényleg van bankjuk :D és ezért írnak hülyeségeket

2016. nov. 10. 01:51
 13/22 A kérdező kommentje:

Különben az, hogy nem fog több termelődni, az még nem jelent bukást.

A 21 milliós limit után is hitelesíteni kell majd a tranzakciókat. Jelenleg a bányászok a semmiből generált bitcoinokból kapják a fizetést, de ha majd elérik a 21 milliós határt, ezt majd a tranzakciós díjakból fedezik.

Jelenleg még nem kell fizetni tranzakciós díjakat.


Ha a bitcoinnak sikere lesz, valószínűleg akár sokmillió forintra is felszökhet 1 bitcoin ára.

2016. nov. 10. 02:05
 14/22 anonim ***** válasza:
0%

"Pendragon kollégán nem lepődök meg, folyton hülyeségeket ír, nem is reagálok rá inkább. Sok országban alig 100 éve konkrétan illegális volt bármilyen formában kamatot szedni, és hihetetlen, de tök jól megvoltak ezek az országok is."


#10: Kollégám nekem nem vagy, nem is valószinű, hogy leszel, már csak azért sem, mert aki összetéveszti a hitel és a kamat fogalmakat, azt én kollégámnak még akkor sem tekinteném, ha ugyanazon munkahelyen dolgozna ugyanolyan státuszban, mint én.


Sok országban "konkrétan" ma is tiltja az államvallás (iszlám) a kamatos kölcsönt, ennek ellenére ezen országok rájöttek, hogy puszira nemfog senki kölcsönadni, már csak azért sem, mert a kölcsönfolyósításnak is van rizikója, na meg azért sem, mert ugyan miért is adna kölcsön bárki bárkinek ingyen?

2016. nov. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

#13: "ezt majd a tranzakciós díjakból fedezik. "


Erről van szó. A bitcoin bányászat erőforrásigényének jelentős százaléka megy a tranzakciók titkosítására és kezelésére. Ha ez már nem jelent "ingyenpénzt", akkor senki nem fogja csinálni, és ezt a böhöm nagy számítási kapacitást ki kell köhögni az user-eknek, ami feltehetőleg a sokszora lesz egy normál banki átutalás költségének. Innentől meg senki nem fogja használni és over. Az járt jól, aki az elejétől benne volt.

Ez igazából egy kicsavart-kifacsart piramisjáték.

2016. nov. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
88%
Másfél éve bitcoinnal foglalkozó vállalkozásom van. Nagyon sok lehetőséget látok benne :)
2016. nov. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
Ahol Visa kártyával tudsz fizetni ott Btc-vel is úgy hogy ahol fizetsz ott nem is tudják hogy te btc-ben tartod a pénzed!Ugyan is van Btc-s kártya ami alkalmas arra hogy a kártyádon lévő Btc-t azonnal az adott ország pénznemében fizeti meg a kereskedőnek és nem 10 perc hanem 10 mp!
2016. nov. 17. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Na utolsó erről még nem is hallottam.


" A bitcoin bányászat erőforrásigényének jelentős százaléka megy a tranzakciók titkosítására és kezelésére. Ha ez már nem jelent "ingyenpénzt", akkor senki nem fogja csinálni, és ezt a böhöm nagy számítási kapacitást ki kell köhögni az user-eknek, ami feltehetőleg a sokszora lesz egy normál banki átutalás költségének. Innentől meg senki nem fogja használni és over. Az járt jól, aki az elejétől benne volt.

Ez igazából egy kicsavart-kifacsart piramisjáték."


Téves ez a megállapítás, mivel utána is "ingyenpénzt" fog jelenteni a bányászoknak, hála a tranzakciós díjaknak, amik igazából nagyon elenyészőek.

Azok a bányászok fogják kapni a legtöbb ingyenpénzt, ahol legolcsóbb az áram, és fel tudják használni a bányászás során keletkező nagy mennyiségű hőenergiát.

2016. dec. 3. 19:24
 19/22 anonim ***** válasza:
0%

"elfelejted hogy a központi bankok a semmiből szülik a pénzt amit már az arany sem köt értékéhez nem hogy a Nép megrendülőben lévő bizalma."


1. A központi bankok nem a semmiből szülik a pénzt, hanem mögöttük áll egy-egy ország gazdasági teljesítménye.

2. Aranynak semmi köze egy pénz értékéhez. Az arany éppen olyan bizalmat élvez, vagy nem élvez mint bármi más, akár fém, akár nemesfém akár pénzt legyen az.

3. A népnek semmiféle bizalma nem rendült meg sem a dollár, sem az euró, sem pedig a forint iránt.


"A szellem kiszabadult a palackból és kb. két nap alatt kreálhatsz egy új fizetőeszközt."


Ami sz.rt sem fog érni, mert nincs mögötte valós gazdasági teljesítmény.

Ezt a pénz kreálást amúgy már 100 évvel ez előtt is megtehetted, pl. az USA-ban.

Olvass utána a vadmacska bankok történetének.

2016. dec. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

@pen dragon


Amit a szövetségi kormány jól be is tiltott.


A probléma az hogy neked a koncepcióval van a bajod. Azzal, hogy nem a kriptopénzek mögött semmi, csak az emberek bizalma vagy kétkedése áll. Azzal, hogy ez egy alulról jött ötlet és nem valami nyomorodott nagybank csilli villi preztentációjában olvastál róla. Jah, meg hogy nem egy szaros kis 20 századi gazdasági mutató, meg mindenféle konzervatív lószarra támaszkodik az evaluálása.


Minden tiszteletem a véleményednek, de kiváncsi lennék egy ilyen társalgásra öt év múlva. Értsd már meg! Nincs szükség többé államok által kreált pénzre. Nincs szükség bankokra. Mert mindent helyben meg lehet oldani.

2016. dec. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!