Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mit érdemes tanulni manapság...

Mit érdemes tanulni manapság IT területen, aminek van jövője?

Figyelt kérdés

Mondjuk akár leszűkítve technológiákra, programozási nyelvekre, keretrendszerekre, paradigmákra, vagy akármire...


Én úgy látom, sok olyan irány van, ami zsákutca. Ez alatt azt értem, hogy talán érdemes beleszállni, mert a következő mondjuk 6-8 évben még lehet vele akár pénzt keresni is, és állást találni, akár itthon, akár külföldön, de aztán szerintem vége lesz, mint a botnak. És nem csak úgy, hogy nem keresnek már olyan embert a munkaerő piacon, aki ahhoz ért, hanem maga a tudás lesz szinte hasztalan. (Nem szeretnék konkrét nyelvet vagy technológiát írni, mert csak megharagítanám a híveit, és nem célom vitázni senkivel. Amit szeretnék, hogy ha valakinek van olyan gondolata, hogy X dolog nagyon jövőbe mutató ezért+azért, akkor azt ossza meg velem, vagy a nagyközönséggel.)


Azt is kérdezhetném, hogy szerintetek merre megy a világ, mik azok a dolgok, amik ma már ott vannak az IT "térképen" valamilyen formában, és 10-15 év múlva is ott lesznek szerintetek?


2014. nov. 4. 12:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Állítólag az objektumorientált programozásban és az adatbányászatban van a biznisz.
2014. nov. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Így van, az adatbányászat egy új, gyorsan növekvő trend most.
2014. nov. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
csatlakozom az előttem szólókhoz. ebből él a facebook és a google is. igaz, a világ legunalmasabb tevékenysége szerintem (olyan algoritmusokon dolgozni ami adathalmazokban keres értelmet meg összefüggést) viszont a jövőben az információ az egyetlen aminek megmarad az értéke és eladható
2014. nov. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A C típusú nyelvek szinten örök életűek. Java, C#, vagy akár C++-al nem lőhetsz mellé.


Az OOP alap, de érdekes kicsit foglalkozni az új trendekkel. Natív körökben ott a Data-Oriented Design ami érdekes lehet.

2014. nov. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!