A webprogramozásnak van jövője? Érdemes ebben gondolkodnom? Merre induljak?
Egyetem, továbbtanulás, szakképesítés, akármi célokkal.
Informatikán belül régebben is inkább a webprogramozás felé hajlottam, PHP/HTML/CSS/JavaScript/SQL/stb. tartoztak az érdeklődési köreim közé. Elkezdtem a közelmúltban foglalkozni komolyabban Javával, C-vel, de igazából nem tud megfogni, ebből kifolyólag elég kelletlenül is megy.
Most viszont ott tartok, hogy valamit kéne kezdenem az életemmel komolyabb értelemben. A grafikus munkákat és webprogramozást leszámítva az egészségügy jöhet szóba, de a gyerekkorom óta tartó informatika-orentáltságom miatt szívesebben maradnék meg az IT-világban.
Van értelme egyáltalán belevágni ilyen célokkal? Vagy próbálkozzak, és csak azért is terjesszem ki az érdeklődési köröm, mondjuk a mobilalkalmazások felé, mert a jövő (jelenlegi kilátások szerint) inkább abban van?
Milyen szakon volna célszerű így továbbtanulnom? (Érettségi előtt állok.)
A programozás mindegyik ágának elég nagy jövője van. Webprogramozóként is jól fogsz tudni keresni, de érdemes több mindent tanulni.
A továbbtanulás meg olyan dolog, hogy van akinek hasznos, van akit csak korlátoz. A mai egyetemeknek nem túl jó a tantervük és azidő alatt ezer más hasznosabb dolgot tanulhatsz. Az IT cégek meg lesz@rják a diplomát, csak a szakértelem számít és az nem a papírtól függ manapság.
#1
sajna ránézve az álláshirdetésekre az hogy a diploma nem kell nem látszik.. általában az utolsó sor mindig az hogy diplomád legyen vagy 5 év tapasztalatod
Így igaz.
Magyar és német cégeknél elsőbbséget élvez az MSc papír, amíg PHd-val sehova se kellessz versenyszférában.
Az amerikai cég, ahol dolgozok, nemhogy diplomát, még érettségi bizonyítványt se kért, igaz, hogy 2,5 év tapasztalatom volt, és felvette a kapcsolatot az előző főnökömmel telefonon a kiválasztás részeként.
Amelyik cég így szűr az hamar hátrányba kerül, mert elesik egy csomó értékes munkaerőtől.
Nálunk pl. csak annyit néznek, hogy milyen referenciamunkákat tudsz felmutatni. Diplomásokkal Dunát lehetne rekeszteni. Ellenben a jó programozó ritka, mint a fehér holló.
Java scrip, css3: csak ezekkel 3-600 k bruttós ajánlatokkal bombáznak.
Az az egy fontos a webes fejlesztésben, hogy havonta új technológiák jönnek ki. Nehéz tartani a trendet, nehéz kitalálni, mi az, amit később is használni lehet.
Van jövője, folyamatosan van rá igény és kereslet jelenleg is.
4 évet húztam le. Nagyon jó élmény volt.
A webes dolgokat suliban nem tanították! Sem közép suliban sem az egyetemen. Tudom, kellemetlenül hangzik, de NEKED egyedül kell beletanulni.
Első lépés: angol tudás
Második lépés YouTube, tutorial vadászat
Harmadik lépés saját kis, béna projektek kérdése
Negyedik lépés ha eddig tetszett, komolyan foglalkozni vele
Köszi szépen a válaszokat, srácok!
Jelenleg is ha van időm, tanulgatom ezeket meg gyakorolgatok, egyelőre elég amatőr szinten. PS, angoltudás nem probléma, bár holtig tanul az ember.
Most így visszaadtátok a reményt, hogy érdemes maradnom a terveim mellett.
Érdemes. Az egyetemi képzésről annyit érdemes tudni, hogy pályakezdőként munkakeresésnél sokat segít, de webes dolgokat nem igazán tanítanak, nem is tudnának lépést tartani vele, rengeteg mindent egyedül és a munkád során kell majd megtanulnod.
Programtervező informatikus szakon célszerű tanulni.
OKJ meg eszedbe se jusson.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!