Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Talajterhelési díj megfizetése...

Blade Bone kérdése:

Talajterhelési díj megfizetése az alábbi eset függvényében is fenn áll?

Figyelt kérdés

Van egy házam, ami idén lett felújítva, komfortosítva. Az önkormányzat talajterhelési díj megfizetését követeli jegyző által írt levélben a tavalyi évre visszamenőleg, amikor is a házban még vezetékes víz sem volt, semmi, csak áram. Az udvaron viszont volt kerti csap. Na most, nézegettem az iratokat, és az erre vonatkozó pont annyiban ki is merült, hogy "vezetékes víz csak a telken belül ( udvaron ) található, szennyvíz nem keletkezik"


Ilyen esetben mi a teendő? Írjak a jegyzőnek egy levelet, vagy az önkormányzatnak?

Vízhasználat volt egyébként, mert laktak a házban, de viszont ilyen esetre, valamint kerti wc használatára semmilyen törvényi vonatkozást nem találtam.

Illetve mégegy gondolat, pincékre hasonló értelemben milyen szabályok vonatkoznak, ha vonatkoznak?


2016. okt. 25. 14:28
 1/3 anonim ***** válasza:
56%

A szüleim szomszédja is azt mondta hogy csak az udvarukon van kerti csap és az önkormányzattól ment neki a csekk talajterhelési díjról.

Az internetadóhoz hasonlóan a lakosságnak össze kellene fogni az ilyen és hasonló élősködés ellen hogy értelmetlen okokból élősködnek a polgárokon. Én az élősködés miatt akarom elhagyni Magyarországot, még ha trópusi erdőben találom meg az emberi élősködéstől mentes új hazát akkor is.

2016. okt. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Az nem valami jó hír akkor, nem fotdultak bírósághoz vagy valami?

Nekem amúgy tudomásom van arról, hogy nálunk az önkormányzat, és egyéb szervek néhány emberrel kivételt tettek, akik amúgy nem részesültek volna mentességben. Szóval durva, hogy mik mennek itt, mit meg nem engednek ezek maguknak... És sok pénzről van szó, én ezt semmiképpen nem fogom hagyni, hogy megfizettessék, mellesleg szerintem is jogtalanul. Undorító egy ország ez, egyetértek, én is hasonlóképp másutt tervezem a jövőmet, mert ez az ország már lassan életellenes lesz.

2016. okt. 25. 17:21
 3/3 anonim ***** válasza:
Az említett szomszéd nem mondta hogy bíróságra ment, de a csekket nem adta fel.
2016. okt. 25. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!