Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Albérleti peres ügy esetén...

Albérleti peres ügy esetén mire számíthatok?

Figyelt kérdés

Az albèrlöink fizetès nèlkül tàvoztak,màsfèl havi költsèget hagytak maguk utàn.

Fizetèsi meghagyàst inditunk ellenük,viszont,ha perre viszik mire szàmitsak?

Eleinte emailben elismertèk a tartozàst hitegettek,hogy megadjàk.Màra màr azt irtàk,nem adjàk meg,ugyanis nem ismerik el.

Rengeteg fogyasztàsuk volt.Pl:víz-havi 20köbmèter. villany:havi-160köbmèter,gàz,havi -50köbmèter.Fütès szezon elött volt,ès egy 54nm-es màsfèl szobàs lakàsról beszèlünk.Màr akkor azt àllítottàk,hogy nem jô egyik mèröóra sem.Mi laktunk ott elötte 7èven àt,ès èvente ellenörzik az ôràkat.Mondtuk,hogy ha szerintük nem jó,megnèzetjük,de nekik kell àllni a költsèget.(Ha kiderül,hogy jôk az óràk,több 10000ft-ba kerül)Azóta màs lakik a lakàsban,ès egyàltalàn nincs problèma az óràkkal.Oktôber elsejèn mikor be szerettek volna füteni,kiderült hogy nem jó a gàzkonvektor.Mondtam nekik,hogy hivjanak szerelõt,ès a szàmla alapjàn mi kifizettjük nekik.(Kisbabàval,az egèszsègi àllpotommal nem tudtam odamenni)Erre azt mondta,hogy nekünk kell megcsinàltatni.Kb 3 nap eltelt,ès egy normàlis idöpontot nem tudtunk egyeztetni,ami a szerelönek,nekem(babàval)ès nekik is jó lett volna.MOndtam nekik,hogy hivjàk fel õk,ök tudjàk mikor vannak otthon,könnyebben egyeztetnek,ès mi utólag kifizetjük nekik a javîttatàst.Azt mondtàk,felhivtàk,ès valami kamu szerelö volt a telefonba.(Mi öt szoktuk hivni,igy ezt nem èrtem.)Mondtam,hogy mindegy akkor kit hivnak stb.ÍGY nem lett belöle semmi.Hozzàteszem nagyon jó idö volt akkor,ès mèg nem volt fütès szezon.Mi 10-èn mentünk a rezsi+albèrlet pènzèrt.De fillèr nèlkül jöttünk el,plussz agymosàst tartottak,hogy mi mit kèpzelünk.Söt azt is mondta,hogy most màr nem èrdekli a szerelö,ne csinàltassuk meg,viszont erre az idõre nem fizet albèrleti díjat,mert nincs fütès.MI iràsban felmondtunk nekik,ök hó kõzben ugy lelèptek,hogy a szomszèdtól tudtam meg.A kulcsokata nyilt utcàn kaptam meg,rà 3 napra.Ès mèg fel vannak hàborodva.Mi a fèl havi albèrleti dijat nem kèrtem el tölük,mivel(igaz,nem csak a mi hibànkbôl) nem volt jo a gàzkonvektor.De a többit sem ismerik el.


2014. febr. 20. 14:31
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsi,a villany nàlunk is kilovatt csak elirtam! :)
2014. febr. 20. 14:33
 2/4 The Lizah Reloading ***** válasza:
Ha a kaucióból futja a másfél havi hiányuk, nem fogsz kapni semmit sem semmilyen eljárás után
2014. febr. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Ha a kaucióból futnà,akkor nem akarnèk behajtani semmit.Termèszetesen nem fedezi a költsègüket.
2014. febr. 20. 15:50
 4/4 anonim ***** válasza:

Itt most rendkívül fontos, hogy milyen bérleti szerződést kötöttetek, mennyire voltatok alaposak benne.

Itt így senki nem tud segíteni, egyedül csak egy ügyvéd tudná megmondani, hogy a szerződés, a tények és egyebek ismeretében mire számíthatsz. Jól bebiztosítottad magad egy ilyen esetre, vagy sem...:(

2014. febr. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!