Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mire jó/ miért alapítanak...

Mire jó/ miért alapítanak céget az emberek?

Figyelt kérdés

Szóval mikor kell céget alapítani. Mondjuk van elég pénzem, hogy céget alapítsak, de az mire jó, vagy miért jó nekem? Pl. kitaláltam valami új tárgyat amit gyártani szeretnék, akkor kell cég is? Vagy mondjuk nem is igazán terméket, hanem szolgáltatást. Ez kell hozzá? Esetleg még valami más? Tudom, lehet érdekesen van megfogalmazva a kérdés, de nem vagyok ezzel igazán tisztában.

Azért is érdekel, mert talán vállalkozó szeretnék lenni /legalábbis valami üzletember féle/. És néztem neten, hogy egy off-shore céget Belizben kb 2500-3000$-ból meg lehet alapítani, na de miért? Megvan a cégem, évente fizetem azt amit kell. Hogy lesz ez nekem jó?



2016. júl. 17. 21:19
 1/3 anonim válasza:
Ha a céged/vállalkozásod jól működik, akkor lesz bevételed, ha a bevételed több, mint a kiadásod, akkor a különbözetet fejlesztésre tudod fordítani, amivel még több pénzt kereshetsz.
2016. júl. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
57%

Azért alapítanak az emberek céget, mert:

- bizonyos társasági formáknál ez a tőkegyűjtés egyik módja (részvénytársaság)

- több személy összeáll, és közösen vállalkoznak (bármelyik cégforma)

- a felelősség nem a magánszemélyt, hanem a céget terheli főszabály szerint (kft és rt esetén, bt-nél a kültag tekintetében)

- elszámolható költség, támogatásokra lehet pályázni, többféle adózási módszer választható, mint magánszemélyként.


Ha nem cégként, akkor egyéni vállalkozóként tudod végezni a tevékenységedet, ennek is többféle formája (illetőleg inkább adózási módja) van.

2016. júl. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mondok egy jó példát alkalmazott ként dolgozol kapsz egy fizetést ami után adózol. Na már most ha céged van nem a bevételeid után kell adóznod hanem a profitod után, így költségként leírhatsz sok mindent.
2016. júl. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!