Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi ez a divat Budapesten az...

Mi ez a divat Budapesten az egy órás ebédszünettel? Lent

Figyelt kérdés

Lehet nem csak Budapesten, de mivel vidékről költözünk a férjem munkája miatt Budapestre, itt tapasztaltam ezt. Én gyesről fogok visszatérni a munka világába.

Általános a nyolc v kilenc órás munkakezdés, és a legtöbb helyen, ahol voltam interjún, egy órás az ebédszünet, amit persze kötelező ledolgozni. Így kezdés függvényében ha nincs túlóra, öt illetve hat óráig a munkahelyen kell maradni. Pénteken is.

Engem ez nagyon zavar. Egyrészt van egy kislányom, akinél fogalmam sincs, hogyan oldom meg, hogy menni is tudjak érte délután időben az oviba, meg reggel is tudjam vinni ( bár a férjemmel közösen talán nagy nehezen meg tudjuk oldani), másrészt én kb 10-15 perc alatt megeszem az ebédem, nem nyammogok egy órát, ( főzök otthon, mert bp-i árak mellett a rendelésre rengetek pénz elmenne) Szóval, inkább elvégezném a munkám, és mielőbb mennék haza a családomhoz. Ráadásul szeptembertől tanulni is fogok, hétvégén, és ez a heti szinten plusz 5 óra nagyon jól jönne. A férjem is amúgy ilyen munkarendben fog dolgozni, plusz az utazás oda vissza össz vissz 2-2,5 óra neki, tehát alsó hangon is 11 órát lesz távol egy nap. Ha én is így találok munkát, akkor nálam is ez lesz.. ha még fél óra lenne az ebédszünet, az hagyján, de ez...még ügyet se nagon tudsz intézni, mert mire megeszed a kaját, és eljutsz a-ból b-be, annyi is az idő, hogy se ügyet intézni, se vissza a munkahelyre...marad a muszáj pletyka a kollégákkal, amit már az ezelőtti munkahelyemen ( pedig ott csak fél órásvolt az ebédszünet) is kifejezetten utáltam.


2016. júl. 16. 18:44
1 2
 11/11 anonim válasza:

Vannak 4, ill. 6 órás rész-munkaidejű állások is.

Hirdetnek gyakran. Regisztrálj álláskereső oldalakra, kérj értesítést a friss állásajánlatokról.

Am a szoftverfejlesztő, filmes cégeknél is általában 1 órás ebédszünettel élnek a dolgozók, és ledolgozzák a munkaidő után. De kell is az egy óra. Vannak, akik hazajárnak ebédelni, ha olyan távolságon belül laknak. Időnként visznek magukkal, de általában kimennek, keresnek egy éttermet, választanak ételt, kivárják, míg elkészül, esetleg, ha túl forró, a kihűléssel is idő megy el, és mire megeszik, visszaérnek a munkahelyre, jó esetben csak 1 óra telt el, nem több.

Ha több ideig kint voltak, akk annyival tovább maradnak. Általában kisebb ügyeket is akk intéznek. Pl. posta, bank, stb.

Ha vki nem eszik semmit, esetleg ropit a gép előtt, akkor is le kell dolgoznia az ebédszünetet. +/- 10 perc belefér. Ha szükséges 10 perccel előbb le lehet lépni esetenként, ha nem használják el a szünetet, de érdemes bepótolni máskor.

2016. aug. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!