Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fél órás ebédszünet?

Fél órás ebédszünet?

Figyelt kérdés

Csak engem zavar a fél órás dfizetetlen szünet? Nem fizikai munkáról van szó, lazább irodai,ahol nemcsak ül az ember, de óránként szünet. Engem nagyon zavar, hogy fél órát kötelező ücsörögni, és később mehetünk haza. Én max tízbperc alatt elvégzem a dolgaim, zavar, hogy utána meg ülök. Emiatt meg elhúzódik a munkanap és semmit nem tudok csinálni délután. Ha fizikai munkáról lenne szó, ott jónak tartom. De én gyorsan eszem otthon is, zavar a dolog, hazamennék előbb

Titeket nem zavar, vagy csak én vagyok ilyen béna?



2016. ápr. 9. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazából lényegtelen, hogy zavar-e vagy sem, kötött munkaidő beosztásnál a törvény írja elő, hogy kötelező a 30 perces munkaközi szünet, ami nem fizetett, mert nem a munkaidő része.


Régen én is így dolgoztam, nem zavart, olyankor kicsit hátradőlhettem.

Most kötetlen munkaidőben vagyok, itt nincs kötelező szünet (meg 8 órás munkanap se nagyon ... )

2016. ápr. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Torveny szerint 20 perc ebedszunet jar, es ez valoban nem a munkaido resze. Amugy ez a rendelkezes konkretan a munkavallalok erdekeben szuletett, hogy a munkaado ne tagadhassa meg az ebedszunetet.
2016. ápr. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Oke jarjon, de zavar hogy a munkaidohoz csapjak hozza a plusz fel orat. Az en idombol megy el, es emiatt tovabb ke maradnom. Ahol meg negytol nyolcig vagy kilenctol otig stb dolgoznak, ott nincs hozzaadva, akkor ott torvenytelen?
2016. ápr. 9. 18:29
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Törvény alapján a munkaközi szünet nem a munkaidő része, de dönthet úgy a munkáltató, hogy részévé teszi.
2016. ápr. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
80%
Nézd, nem lehet mindenkire külön rászabni a törvényt, nálunk a munkahelyi kajáldában ha lementél délben, a pénztárig se jutottál el negyed óra alatt és maradt 5 perced enni, ha meg később mentél, már elfogyott minden...
2016. ápr. 11. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!